18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bankierzy i politycy na ławie oskarżonych

szponiasty • 2012-04-14, 12:24
Zaczyna się rewolucja. Islandia pokazuje reszcie świata jak to się robi :)

- wszystkie kredyty hipoteczne obywateli Islandii ANULOWANE
- bankierzy i politycy na ławie oskarżonych

Brawo :)


BongMan

2012-04-14, 14:21
Islandia ma 300 000 ludzi, tyle co średniej wielkości polskie miasto, więc mogą się bawić. W normalnym kraju skończyłoby się to wojną domową.

!Timon

2012-04-14, 14:51
@up
I przeczytało go 72 sadoli. Teraz jest nadzieja, że parę setek obejrzy :)

hamusq

2012-04-14, 14:57
To kiedy rewolta u nas? :)

yozue.ble

2012-04-14, 17:58
Europa powinna się i tak od Islandii odgrodzić drutem kolczastym
napożyczali sobie od Europejczyków i teraz cwaniaki kasy oddać nie chcą


Mr.Drwalu

2012-04-14, 20:18
!Timon napisał/a:

@up
I przeczytało go 72 sadoli. Teraz jest nadzieja, że parę setek obejrzy :)



Piona :ok:
Oby było ich więcej :amused:

mesiash

2012-04-14, 20:53
Uczcie się ekonomii z sadistica, piszcie że potrzebna nam rewolucja a na pewno daleko zajdziemy...

piaskun

2012-04-14, 21:00
Po przeczytaniu tematu miałem cichą nadzieje, że to u nas ...

triball

2012-04-14, 21:02
Tak się nauczą ekonomii, jak już się nauczyli języków:

- Iceland's government canceled the mortage debt of PART OF THE COUNTRY'S POPULATION

czyli podobno

- WSZYSTKIE kredyty hipoteczne obywateli Islandii anulowane

...

Skurwysyn z natury

2012-04-14, 21:08
mesiash napisał/a:

Uczcie się ekonomii z sadistica, piszcie że potrzebna nam rewolucja a na pewno daleko zajdziemy...



Co tu ma ekonomia do rzeczy? Chodzi o podejmowanie decyzji, kryzysem kryzysem a ch*j ch*jem, rewolucja to naturalna kolej rzeczy w demokracji (demos kratos, jak taki z ciebie ekonomista-historyk) wiec jezeli lud wybiera przedstawiciela, przedstawiciel daje dupy to w roli ludu jest eliminacja(moze juz nie doslowna, jak bywalo kiedys) kandydata i wybor nowego.
Bo w tym caly sek, ten ch*jowy twor ktory dzisiaj nazywa sie demokracja, ch*ja z demokracji posiada, jedyny aspekt to to, ze pajace wyglupiaja sie i obiecuja a na koncu sie zesrało i maja pelna swiadomosc tego, ze glupi lud ch*ja i moga nadal obiecywac publicznie a prywatnie "jebac tych tepych oslow, 2 lata jeszcze a potem pie**ole ten biznes"
W starozytnej Grecji za tak zwane polecenie sobie w ch*ja, wybranek nie wychodzil nawet na ulice tylko sp***alal gdzie pieprz rosnie bo odnotowano przypadki pobic na smierc na ulicach miast za niedotrzymanie obietnic a dzisiaj co? Gowno sie zesralo.

Ekonomicznie nie sprawdzi sie to w zadnym kraju
Zasada rewolucji jak najbardziej, tylko latwiej jest wyjsc 300k ludziom na ulice niz 38 milionom.

Na ch*j to w ogole pisze, zara jakis znawca z gimbazy powie iż jam popie**olony waćpan i odejść chyżo powinłem

ajgored

2012-04-14, 21:10
Szkoda tylko , że teraz mają jeszcze gorzej dużo osób straciło pracę , a tym co brali domy na kredyt grozi ich odebranie zgadnijcie przez kogo ?

bl...........tb

2012-04-14, 21:16
Anulowana część, a nie wszystkie. Nauczcie się czytać po angielsku.

eablack

2012-04-14, 21:35
Dobrze że są napisy bo bym nie zrozumiał co ten cygan chce mi przekazać.

Extraordinary_Gentleman

2012-04-14, 21:56
Wk***ia mnie już to pie**olenie.

Islandia i nazwijmy to zryw narodowy. Fajnie, znacjonalizowali banki, wypieli dupę a dług (razem z tym wierzyciele na nich), wybrali ok.500 bezpartyjnych osób. Napisali sobie nową konstytucję. Fajna historyjka.

Ale? No właśnie, gdzie jest haczyk.

Najprostszym sposobem szukamy czym różni się wspaniała Islandia od naszego w końcu źle zarządzanego i "niefajnego" kraju. Klepiemy w Google "Zadłużenie państwa jako procent PKB" - wyświetla nam się wykres: Polska z Wynikiem 54,9% - no nie jest to Luksemburg. Klikamy Islandia.

Czekamy na efekty obracających się trybów w waszych głowach. Kolejną sprawą jest sytuacja geopolityczna i liczba ludności(Islandia: 311.00, Polska: 38.000.000 - to mniej więcej tak jakbyś porównywał połowę ludności ChRL do Polski).
No i jak pomyślę że w tych 500 trafi się paru takich jak Ci klikający "Like" pod tym gównem, tak samo jak pod kwejkami o zrywie narodowym w Islandii a jest ich w sumie prawie 10.000 to wiele się nie zmieni w stosunku do tego co ma miejsce teraz albo i będzie gorzej.

Zacytuję tu tylko Marcina Króla z DGP z artykułu "Bez wątpliwości na każdy temat, czyli wszystko wiedzący niby-eksperci"


"Gdyby rządzili nami sami idioci, jaką to sugestię słyszymy, to nie byłoby możliwe, że mielibyśmy się tak stosunkowo dobrze.

Wszystko wiedzący mają wreszcie swoich naśladowców w postaci setek tysięcy czy milionów Polaków (także internautów). A ci w poczuciu, że można bezkarnie mówić wszystko o wszystkich, sami tak czynią, co powoduje, że nikt już nie słucha głosu rozsądku, a nawet nie ma choćby odrobiny wątpliwości. Każdy z nas staje się takim samym przemądrzałym i wygadanym, jak oglądane w telewizji postaci, i w konsekwencji nikogo rozumnego nie posłuchamy, bo my i tak już wszystko wiemy.

A co się stanie, jeżeli okaże się, że w wymienionych i innych przypadkach prawda jest bardziej skomplikowana, że umowę trzeba było podpisać albo prokuratora zmienić? Wtedy wszystko wiedzący zajmą się innymi sprawami i nikt ani jednym słowem nie wspomni, że być może odrobinę się mylił. Bo jak mógł się mylić, skoro wszystko i tak z góry wiedział."

Ale dla niektórych to i tak będzie wina Her Tuska... i zmanipulowane google przekupione przez niemieckich lewaków.