18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Banderowcy na manifestacjach na Ukrainie

rafello • 2013-12-01, 23:43
Jak wszyscy wiedzą na Ukrainie pełno teraz manifestacji za wejściem do Unii itp. Czemu jednak k***a nigdzie nie mówi się o tym, że co najmniej 1/6 wszystkich flag na manifestacjach to flagi UPA - organizacji która mordowała Polaków podczas wojny?

Na początek może krótkie przypomnienie historii UPA:


Kilka zdjęć z manifestacji:


Zresztą włączcie sobie jakiś filmik, wszędzie da się zobaczyć te brudne szmaty.

Jakby tego było mało, to na zakończenie swojego dzisiejszego przemówienia na kijowskim Majdanie, Jarosław Kaczyński wypowiedział słowa: "Sława Ukrainie!" – "Herojam Sława!" odpowiedział zgromadzony tam tłum. Hasło „Sława Ukrainie! - Herojam Sława!” [pol. Chwała Ukrainie, Chwała bohaterom] to oficjalne pozdrowienie Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (banderowców), ustanowione w 1940 roku. Było również używane przez partyjną bojówkę OUN-B – Ukraińską Powstańczą Armię (UPA). Oprócz okrzyku należało wyciągnąć w górę prawą dłoń "lekko w prawo, nieco powyżej szczytu głowy”, z czego w późniejszych latach zrezygnowano. :facepalm:


:idzwch*j:

escimo

2013-12-01, 23:47
Piwko dla autora.

Tak się dziś właśnie zastanawiałem czy ktoś jeszcze pamięta o tym, że ukraińcy mordowali Polaków...

Całkiem niedawno był tu jeszcze temat, jak to wyżynali kobietom w ciąży dzieci z brzucha i zaszywali żywe koty.

Ale jasne, otwórzmy dla nich granice i popierajmy...

Xeardo

2013-12-01, 23:53
Oj przestań musimy o tym zapomnieć w ramach poprawności politycznej

phobox2

2013-12-02, 00:11
J@#%ć poprawność, bez Ukrainy pot butem Rosja sie rozsypie. To jest najważniejsze dla Polski.
Piłsudzki zamierzał w ten sposób rozmontować sowiecką Rosje.

Majesty

2013-12-02, 00:18
"Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości." Taki mały cytata na początek, szkoda ze politycy w imię takich zagrywek dla polepszenia wizerunku zapominają o tym. Idealny przykład - Pan Kaczyński, w chorobie władzy (zakrawającej na paranoje) i działania przeciwko Rosji byłby gotów biegać tam z ukraińskimi flagami. Tylko czym różnią się zbrodnie NKWD od tych z rąk UPA (no może tylko skalą ale na pewno nie brutalnością i zawziętością). Poznałem kilkoro Ukraińców, wspominam ich zawsze bardzo dobrze i zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że nie są winni temu co robili ich przodkowie i to działa w każdą stronę. Tylko wk***ia mnie to sztuczne bratanie się ze strony polityków, w imię ch*j wie czego? Potrzebna i istotna polemika o trudnej przeszłości i jeszcze trudniejszych relacjach jest bagatelizowana, zakłamana i pomijana...

Kniejas

2013-12-02, 00:21
Escimo "Tak się dziś właśnie zastanawiałem czy ktoś jeszcze pamięta o tym, że ukraińcy mordowali Polaków... "
Idź na tvp historia.
Jeśli nie jakieś trupy i wyuzdanie debilne stunty to chociaż dajcie jakiś czarny humor do tego tematu.
Np. tak czarny, żę Polacy sami zapominają o tym, kto im krzywdę robił.
A nie.
Jednak nie dawajcie.
Sam to czytam i stwierdzam, żę polityka w polskim wydaniu to tylko humor i satyra. Nie czarny humor.
Patrz logo.
No patrz, kurva.