18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Auschwitz czyli obóz w Oświęcimiu

Sayagin666 • 2013-12-31, 21:11
Witajcie sadole. Jest sylwester a z takich czy innych powodów ja siedzę w domu. Uprzedzę głupie komentarze - tak niemam kolegów, znajomych, jestem gimbaza i nie sprzedali mi alkoholu/nie wpuścili do klubu itd itp. Jeszcze jedno słowo do "policji ortograficznej" - ssijcie. Od dawna nie mieszkam w Polsce a przeglądając internety trafiam na tyle błędów, że sam zaczynam pisać jak gimbaza :/ Skoro bzdury mamy już za sobą przejdę do sedna sprawy. Kilka dni temu pojawił się super temat na sadolu o holokauście słowiańskich dzieci. Nie żydowskie tylko słowiańskie itd. Temat dostał ogromną liczbę piwek bo na to zasłużył. Mam podobną kwestię i proszę się nad tematem głeboko zastanowić.

W święta odwiedziłem Oświęcim :D (moja pierwsza wizyta) i zamiast oficjalnej wersji obozu śmierci - przyjąłem wersję obozu pracy. Jest takie powiedzenie zagranicą - jeśli coś wygląda jak kaczka, kwacze jak kaczka i chodzi jak kaczka to musi to być kaczka! Tak więc pierwsza fotka :



Jak na mój gust zebrała się grupa obozowiczów, stoją sobie i słuchają orkiestry. Nie widzę maszerujących więźniów. Poprostu coś się dzieje - niczym na Wrocławskim runku. Tłumaczenie, że pomagało to w liczeniu wychodzących i wracających więźniów jest poprostu IDIOTYCZNE! Jeśli byłbym SS manem, wydałbym rozkaz - marsz parami ? czwórkami lub piątkami, równo bo jak nie...
Orkiestra pomagała w liczenbiu więźniów... ? :glowawmur:

Sprawa druga : Obozowy basen pływacki ! :D





Tak w Oświęcimiu mieli basen :D Trampolina, słupki, najprawdopodobniej prysznice i brodzik tak by nie dostać szoku termicznego wskakując do wody. Dziwnym trafem nie jest to punkt zwiedzania jeśli wynajmujesz przewodnika. Dla zainteresowanych - znajduje się on za blokiem nr 6 :)
Budując obóz ŚMIERCI sprawą naturalną jest budowanie basenu dla skazańców... :hitler:

Kolejna sprawa : budka dls SS mana organizującego apele.



Oficjalnie budka ta miała chronić go przed złymi warunkami pogodowymi. Jak na mój gust to... budka ma pewną wadę - podczas deszczu, śniegu, gradobicia lub plagi żab spadających z nieba - dość spore otwory sprawiłyby, że mu k***a będzie sporo na łeb leciało... Genialni inżynierowie, konstruktorzy, pierwsi zbudowali samoloty odrzutowe, latające bomby, rakiety V2, masę samolotów itd. i zbudowali taką gównianą budke ? :lodowka:

Kolejna sprawa : cele śmierci...



Cela śmierci w ktorej trzymano więźniów przeznaczonych na rozstrzelanie. Może za dużo naoglądałem się filmów ale takie cele wyglądały jak dla mnie na "zwykłe" karcery. Mała cela, kibelek, baaardzo malutkie okienko i cela ogólnie bardzo ciemna. Jeśli wrzucasz tam kogoś na rozstrzelanie po co montować tam ogrzewanie ??? Aha - jescze jedno - w obozie był podział na różne rodzaje więźniów - polityczni, żydzi, pedałki i... więźniowie aspołeczni. Ci ostatni więźniowie jeśli dobrze rozumie sprawiali problemy, były to poprostu zakapiory robiący zadymy. Może się mylę ale dobrym sposobem na uspokojenie zakapiora byłby... karcer ?

Żydzi, Żydzi i jeszcze raz Żydzi...



Na prawie każdej tablicy informacyjnej musi, poprostu k***a musi być informacja, nacisk na to, że to właśnie Żydzi tu ginęli. Szczytem jest informacja o 17.000 Żydówkach i nie-żydówkach...
Ręce opadają jak mija się kolejne budynki i kolejne wystawy - żydzi w polsce - deportacja itd żydzi na słowacji... i tak na każdym kroku.

Ostatnia sprawa : miejsca niedostępne i pomijane



Niewiem... może ktoś mi powie - dlaczego niektóre miejsca w Auschwitz są niedostępne ? Okna zamalowane na czarno ? Zobaczymy tam coś gorszego niż komory gazowe i piece ???? Wątpie. Może zobaczymy tam... niewiem :/ Pocztę ? Świetlicę ? Kaplicę ?

Jak jakiś czas temu zobaczyłem informacje o teatrze w obozie to myślałem, że ktoś jest niespełna rozumu. Jak zobaczyłem fotki waluty więziennej to miałem podobne odczucia. Jak usłyszałem o domu uciech dla więźniów to zacząłem się śmiać, że ktos niezłe głupoty wygaduje/wypisuje... Teraz już nie jestem tego pewien. Jeśli zaczniecie myśleć logicznie to cos zaczyna mocno śmierdzieć. Pytanie : dlaczego ludzie wysiadający z pociągów, po selekcji, przeznaczeni do gazu i spalenia - mieli obcinane włosy ? Bo włosy się nie spalą ? Nie-e. Oficjalne wersja jest taka, że (zawszawione włosy znienawidzonych żydów) służyły do wypychania materaców dla niemieckich kobiet :lol: Wyobraźcie sobie sytuację : Przychodzi SSman do domu i od progu woła : HO HO HO wesołych świat ! Przyniosłem Ci meine żono materac do spania ! Trochę się rusza bo jest tam pełno zawszawionych włosów prosto od żydów - trochę z głowy ale dużo łonówek - tak jak lubisz... :glowawmur:

Jeśli ruscy kłamali na temat Katynia do dlaczego nie mogli kłamać na temat obozów ? Przez parę lat po wyzwoleniu nie pozwolili nikomu tam wchodzić... hmmmm Dużo rzeczy zostało przebudowanych i WYBUDOWANYCH PO WOJNIE ! Hmmmm
Czy ktoś miałby powód nie mówić całej prawdy o obozach ? Jeśli ktoś chce samemu poszperać to zapraszam do google :D

zyzio966

2013-12-31, 21:38
Nie zdziwiłbym się gdyby niemcy żydów wcale nie mordowali w tych obozach.

roodyeo

2013-12-31, 21:46
Ziomuś nie bardzo rozumiem do czego dążysz... że to były wakacje?
W 100% zgadzam się, że ginęli tam głównie OBYWATELE państw środkowej europy, a że duża ich część to byli żydzi to inna sprawa. Ogromna ilość żydów mieszkających w Polsce uważała się za polaków wyznania żydowskiego.
Żydzi przez pokolenia popełnili równie wiele zbrodni co naziści, co nie umniejsza zbrodni szkopów z czasów II wojny...
Też byłem w tym obozie i nie odniosłem wrażenia, że ludzie przebywający w tamtych barakach miło spędzali czas.

Rozowy-Murzyn

2013-12-31, 21:51
k***a sylwester, a ja czytam na sadolu największe pierdoły jakie widziałem w życiu. Fotka orkiestry została zrobiona w celach czysto propagandowych. W czasie wojny świat miał myśleć, że oni tam pracują i mają się świetnie, ot co. Z ludzkich włosów mój drogi można wyprodukować wiele świetnych materiałów, które przydadzą się chociażby żołnierzom w czasie wojny. Reszty nawet nie czytałem. Wk***iają mnie te wasze teorię spiskowe. Jak macie bujną wyobraźnie to może zacznijcie scenariusze pisać, bo przemysł filmowy w tym kraju leży, a jak widać ludzi z pomysłem nie brakuje.

Shephards

2013-12-31, 22:13
Teoretycznie trudno się z tym nie zgodzić, same lektury które chyba są obowiązkowe w liceum mówią o codziennym życiu w obozie ("U nas w Auschwitzu", "Proszę państwa do gazu") i też nie wyglądało to tak jak mówiła gruba pani przewodnik w Oświęcimiu. Nie widziałem osobiście basenu, żadnego pomieszczenia w Auschwitz od środka (chyba jedynie jakaś cela w podziemiu), a Brzezinka? Żenada, same kominy, kompletnych baraków widziałem może dwa, niektóre budynki nawet nie mam pewności czy istniały bo zbudowane były z cegieł na których była data produkcji grubo powojenna, więcej się dowiedziałem z fotografii w internecie niż tego co widziałem osobiście :<
Gdzie nie odwiedzisz muzeum, przeczytasz książki itp. wszędzie będzie rozpisana inna ch*jnia, żeby dowiedzieć się jak tam w 100% było trzeba by się cofnąć w czasie. Historię piszą zwycięzcy, nie wiadomo czy została naciągnięta czy opowiadana rzetelnie przez 70lat.

karygwronkkinog

2013-12-31, 22:18
@autor musisz jeszcze troche liznąć historii żeby dowiedzieć się po co były takie rzeczy. Ku Twojemu zdziwieniu powiem Ci, że to co pokazałeś to jest pikuś. W obozach zagłady były też burdele. Wszystko dlatego żeby podnieść wydajność zakładników, ale to nie było pisane dla wszystkich....tylko uprzywilejowani mieli takie uciechy przed śmiercią.

PA...........SM

2013-12-31, 22:25
Za materiał obozowy zawsze piwko !!!

SharpSe

2013-12-31, 22:35
Wstęp był obiecujący bo wydawałeś się rozsądnym gościem. Reszte twojej dedukcji otworzyła mi baterfleja w kieszeni. Czyli po zamalowanej szybie na czarno i po paru innych fotkach stwierdzasz, że Dachau był obozem wypoczynkowym? Noż k***a człowieku. Ręce opadają jak czytam takie kurestwa. Już nawet nie chce mi się szczegółowo tłumaczyć do czego służyła orkiestra a kto korzystał z basenu. Gen. Eisehower po wyzwoleniu wydał rozkaz "róbcie jak najwięcej zdjęć, piszcie zeznania więźniów, bierzcie okolicznych niemców do kopania grobów bo zdarzy się kiedyś jakiś sk***iel, że powie że to sie nigdy nie wydarzyło". To cytat z pamięci. W tej chwili jesteś dla mnie takim właśnie sk***ielem. Zastanawiam się tylko dlaczego. Głupota czy ignorancja?

arkosek07

2013-12-31, 22:56
Był tu już wywiad z byłym więźniem w Auswitch , PODKREŚLIŁ ŻE W AUSWITCH ZNAJDOWALI SIĘ TYLKO POLACY I ŻYDZI KTÓRZY LIZALI/DAWALI DUPY NIEMCOM , NATOMIAST WSZYSCY ŻYDZI BYLI WYWOŻENI OD RAZU DO BIRKENAU

DZIĘKUJE DOBRANOC

Rysiek__z__Klanu

2013-12-31, 23:30
3 lata temu zmarła krewna mojej żony. Miała wytatuowany numerek. Raz opowiadała - rozpłakała się, ogólnie smutna atmosfera. Nie sądzę, żeby kłamała...

Jednym słowem: WYpie**alAJ!

PS.
Wiem - warn...

bakosan666

2013-12-31, 23:33
Widzisz chłopie masz odrobinę popie**olony wgląd na tamte czasy, ty naprawdę myślisz, że mieli tam basen do pływania? Może byś tak popytał ludzi którzy byli tam i to widzieli "na żywo" puki masz jeszcze kogo? miejsca niedostępne są ponieważ nie są odnowione albo poprostu nie wyznaczono jeszcze takiej trasy wycieczkowej. Szukasz tylko powodu by ponarzekać na żydków, i spoko też za nimi nie przepadam ale jeszcze bardziej nie lubię jak ktoś tylko pieprzy farmazony bez ładu i składu nie znając faktów historycznych.
A tak z trochę innej beczki. jak ten skromny procent ludzi którzy przeżyli w obozach tą chorą wojnę umrze, to wpisy takich pajaców w internecie będą kształtować poglądy przyszłych pokoleń bo przecież to co w ińtierniecie to prawda.

arkosek07

2013-12-31, 23:52
Te wszystkie atrakcje które opisał ziomek służyły do propagandy filmowej nt obozu śmierci, widać że chłop mało wie o historii Polski i powinien dać sobie na wstrzymanie

Plecionkarz

2014-01-01, 00:16
obejrzyjcie sobie film: prawda za murami aushwitz
j***ć żydów

TedePl

2014-01-01, 00:17
Ssij p*zdo. Ludzie tam umierali i nie tylko z głodu, od kul sk***ieli czy innego chemicznego gówna.
Tak k***a śmieszą mnie kawały o żydach i ogólnie obozach, ale to nie znaczy ze tam jak ktoś wyżej powiedział były wakacje. Obozy w Oświęcimiu czy Treblince albo też w Sztutowie istniały i nie były to obozy harcerskie. Jeżeli kiedy kolwiek powiedziałbyś przy mnie ze żydzi zajebiście latają albo ze dużo w zapalniczce się ich mieści to śmiałbym się ale jeżeli podważyłbyś to ze tam ludzie masowo umierali to inaczej byśmy gadali.
Jesteś po prostu idiotą, który myśli ze będzie zabawny.

Szczęśliwego nowego roku dla normalnych sadoli.