18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Architektura Holandii

Ar...........an • 2014-02-06, 00:51
Niektórzy napiszą jaranie się Holandią to pedalstwo a Armin Van Burren to ciota i ch*j ale myśle że w kraju tulipanów i hodaków jest wiele rzeczy wartych uwagi jak choćby tamtejsze podejście do przestrzeni i architektury, nie tylko u włodarzy ale i zwykłych Deweloperów. Tam nie idzie się po najniższej linii oporu projektując pseudopałacyki jakich sporo na naszych przedmieściach.
Wsród tamtejszych projektów jest też sporo takich obok których niesposób przejść obojętnie za sprawą ciekawego dobóru materiałów czy formę. Większosć to obiekty mieszkalne w stylu neomodernistycznym
Ładne czy brzydkie, oceńcie sami.

Na pierwszy ogień Amsterdamska dzielnica Zuidas jeszcze 20 lat temu zamiast ciapaków czyszczacych szyby biegały tu zapewnie świnie, obecnie największe przedsiębzięcie urbanistyczne Holandii


''Zilverparkkade'' w mieście Lelystad

''WoZoCo'' Amsterdam Proj. MVRDV (1997)


''The Red Apple'' Rotherdam Proj. KCAP Architects & Planners (2009)

Tasmantoren w Groningen Proj.Scheffer & van der Wal

Targowisko i apartamenty w Amsterdamie Proj MVRDV

''Stokerkade'' Amsterdam


Dzielnica IJburg w Amsterdamie





''Crystal Court'' Amsterdam Proj.Bart Mispelblom Beyer, Charlotte ten Dijke


Akademik w Utrecht


Kampus uniwersytecki w Utrecht Proj.Rudy Uytenhaak (1998)

Mieszkania socjalne dla ciapactwa

Instytut filmowy ''EYE'' w Amsterdamie Proj.Delugan Meissl Associated Architects Vienna

''Projekt Cite'' Rotherdam Proj.Tangram Architekten

''Silodam''Amsterdam Proj.MVRDV (2002)

''Silverline'' w Allmere Proj.Claus en Kaan & Rene van Zuuk (2005)

7 metrów poniżej poziomu morza

Redline

2014-02-06, 00:59
Armin van Buuren żałosny ignorancie.

chlusniembousniem

2014-02-06, 01:03
Ciekawe ile architekt musi wypalić żeby coś takiego wymyślić

Ar...........an

2014-02-06, 01:03
Redline napisał/a:

Armin van Buuren żałosny ignorancie.


To była ironia :roll: , sam go słucham

Redline

2014-02-06, 01:04
@up Przepraszam, nie zrozumiałem, zwracam honor.

FzgW

2014-02-06, 01:36
Jaranie się Holandią to pedalstwo, a Armin Van Buuren to ciota i ch*j

Policeman

2014-02-06, 01:54
Nie podoba mi się, to wszystko budzi mój niepokój. W tych oto nowoczesnych budynkach będzie dorastać nowe pokolenie Holendrów, którzy będą mieli troszkę śniadą skórę i zupełnie nie będą wiedzieli nic o Holandii, a zapytani o walory estetyczne odpowiedzą: اللعنة
W najbliższym czasie przemeblują też krajobraz na:


oc...........an

2014-02-06, 06:08
Strasznie ch*jowe te ich projekty. No ale holendrzy nie od dziś są znani z tego, że się za bardzo kamuflażami typu Dazzle jarają. Obrzydliwe i pokraczne w większości, przeczące jakimkolwiek prawom estetyki. No ale to moja opinia, a ja za bardzo nowoczesnej sztuki nie rozumiem i dalej tkwię w XIX wieku pod tym względem ;)

mare30ks

2014-02-06, 08:28
takie ladne chatki... pobudowali dla ciapatych i reszty pedalstwa

Ork.Fajny

2014-02-06, 09:54
mare30ks napisał/a:

pobudowali dla ciapatych i reszty pedalstwa


Kolejny. Założenie że Holandię i inne kraje zajmą te obie grupy jest idiotyzmem. Ciapatyzm w swojej ideologii ma zwalczania pedalstwa.

#temat
"Tam nie idzie się po najniższej linii oporu projektując pseudopałacyki jakich sporo na naszych przedmieściach."

Owszem buduje się. Co bogatsi Holendrzy których stać na jednorodzinne domy wolą mieszkać w pałacykach na przedmieściu. Na dodatek pałacyki te są robione w takim stylu żeby wyglądały na conajmniej wiekowy dom.

Poza tym z praktycznego punktu widzenia, w razie jakiś katastrof a nawet wojny to budowla z której coś odstaje na bok jest o wiele bardziej groźna dla otoczenia i ludzi w środku niż standardowe europejskie budowle z czasów dawniejszych.

pi...........ja

2014-02-06, 15:42
Brzydkie to. Szczególnie WoZoCo i te wielkie spodnie.

mis_kudlacz

2014-02-06, 16:59
Szczerze mówiąc wole już mieszkać w Łodzi.

Pszszemek

2014-02-06, 17:28
Holandia to piękny kraj a byłby piękniejszy bez pedałów i arabów no i murzynów

Portnoy

2014-02-06, 20:33
Dobry temat. Ja mieszkam w Helmond (prowincji Brabancja Północna) tez mam ciekawe domy do ogladania: