18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Antyterroryści na wykładzie prof. Baumana we Wrocławiu

capt_obvious • 2013-06-22, 19:20
Z racji, że sadol to także dla wielu ludzi źródło informacji pozwoliłem sobie wstawić ot taką wiadomość jak to w naszym państwie traktuję się ludzi dla których wolność, honor, patriotyzm i walka z poprzednim systemem nie jest tylko biernym spinaniem się w internecie a swoistym sposobem na życie. Wykłady zdrajców narodu i POlska policja. Zapraszam do lektury.


Przez blisko 20 minut nie mógł rozpocząć się wykład prof. Zygmunta Baumana w auli budynku Wydziału Prawa i Ekonomii UWr. Do jego rozpoczęcia nie dopuściła obecna na sali blisko setka członków i sympatyków NOP oraz kiboli Śląska Wrocław.



Początkowo siedzieli spokojnie, ale gdy tylko na sali pojawił się prof. Bauman w towarzystwie prezydenta Rafała Dutkiewicza, zaczęli krzyczeć m.in.: "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę", "Norymberga dla komuny", "Kogo zapraszasz Dutkiewicz, kogo zapraszasz".

Publiczność witała oklaskami policję

Sytuacja robiła się nerwowa, bo niektórzy z narodowców wyraźnie mieli ochotę na coś więcej niż tylko konfrontacja słowna. Po kilkunastu minutach na salę wykładową musiał wkroczyć oddział policji. Publiczność powitała ich oklaskami.

Początkowo do sali weszło kilku policjantów zaopatrzonych m.in. w butle do rozpylania gazu, potem na salę wkroczyła kolejna grupa wyposażona w broń gładkolufową. Gdy i ich obecność nie zrobiła na nopowcach wrażenia, na salę wkroczył oddział antyterrorystów. Dopiero ich zdecydowana interwencja doprowadziła do tego, że protestujący opuścili salę i wykład się rozpoczął.

Dutkiewicz: Szkoda, że nie mam swojej policji

Przywódców grupy spisała policja. Całą akcją dowodził Dawid Gaszyński, szef dolnośląskiego oddziału NOP.

Prezydent Rafał Dutkiewicz był wyraźnie zdenerwowany zajściem. Przepraszał profesora i mówił, że nie będzie tolerował nacjonalizmu w swoim mieście. Po wykładzie powiedział nam: - Szkoda, ze nie mam swojej policji, bo bym mógł szybciej zareagować.

Prof. Bauman nie chciał komentować zajścia, do jakiego doszło przed wykładem. Po opuszczeniu sali przez narodowców powiedział tylko: - Proszę mnie nie przepraszać, to ja państwa gorąco przepraszam, że stałem się przyczynkiem tych wydarzeń, które tu wszyscy obserwowaliśmy.

Policjanci wmieszali się w tłum

Przygotowania do wizyty prof. Baumana trwały od kilkunastu dni, kiedy to w portalu społecznościowym Facebook pojawiła się informacja o możliwości zakłócenia jego wystąpienia.

- Od początku sprawy bezpieczeństwa koordynowaliśmy bezpośrednio z Komendą Główną Policji. O odpowiednie potraktowanie wydarzenia osobiście Leszek Miller prosił Bartłomieja Sienkiewicza, ministra spraw wewnętrznych - powiedział nam jeden z organizatorów.

Stąd obecność w budynku Uniwersytetu Wrocławskiego nie tylko dużej liczby umundurowanych policjantów, ale również policjantów w cywilu, którzy wmieszali się w tłum zadymiarzy.

Policja od początku miała pewność, że osoby, które chcą zakłócić wykład, nie mają ze sobą niebezpiecznych narzędzi, tylko gwizdki i dwie flagi.

Michał Syska z Ośrodka Myśli Społecznej im . Ferdynanda Lassalle'a niechętnie odnosił się do wydarzeń poprzedzających wykład.

- Doszło do przykrego incydentu na który jednak byliśmy przygotowani. Służby zachowały się tak jak powinny, dzięki czemu nic się nie stało.

Po wykładzie zatrzymano 11 osób, które wznosiły hasła i najbardziej przeszkadzały w rozpoczęciu wykładu.


Pełna zgoda na interwencję

Wydarzeniami do jakich doszło zaskoczony całkowicie jest rektor UWr Bojarski: - Nic nie wiem o tym co się wydarzyło, jestem za granicą. Obiecał wyjaśnienie sprawy i odniesienie się do niej w późniejszym czasie.

- To pierwsza taka sytuacja we Wrocławiu, że policja wyprowadza kogoś siłą z wykładu - mówi dr Jacek Przygodzki, rzecznik Uniwersytetu Wrocławskiego. - Uczelnia oczywiście ma autonomię, jednak po pogróżkach NOP policja miała pełną zgodę władz rektorskich na interwencję. Uznaliśmy, że ta grupa stanowi zagrożenie, z którym nasze wewnętrzne służby by sobie nie poradziły. Dlatego zwróciliśmy się do policji, by czekała pod uniwersytetem w pełnej gotowości. To była zorganizowana grupa, mieli transparenty, grzechotki, gwizdki. Tego nie można było zbagatelizować. Uniwersytet to miejsce wymiany poglądów. Jeżeli ktoś nie chce rozmawiać, nie jest tu mile widziany. Nie ma zgody na łamanie porządku publicznego. Takie rzeczy nie mogą mieć miejsca, nie tylko na uczelni.

Po wykładzie prof. Bauman odwiedzi również wystawę w muzeum w ratuszu. Trasę jego spaceru będzie zabezpieczać policja.

Prof. Zygmunt Bauman, światowej sławy socjolog, filozof i eseista, jest gościem Uniwersytetu Wrocławskiego. Jego wykład pt. "Dylematy socjaldemokracji - od Lassalle'a do płynnej nowoczesności" miał uświetnić obchody 150-lecia niemieckiej socjaldemokracji.

Zapraszam do komentowania


Cytat:

Ze względu własnych ułomności pisania recenzji, temat w całości zerżnąłem z gazeta.pl


Atreyu

2013-06-22, 21:49
Zachowują się jak zwierzęta.

Paradoks, akurat Ci co zwierzętami potrafią nazywać innych ze względu na sam fakt pochodzenia.

Prawdziwi polscy "patrioci". Wstyd mi za nich.

Jarrt

2013-06-22, 21:49
joystik1337 napisał/a:

@DUST DEVIL

A byłeś w Amsterdamie, że to miasto tak wychwalasz? Ja byłem, miasto piękne, ale cały jego urok przekreśliły wszechobecne flagi w kolorach tęczy. pie**ole takie nowoczesne państwo.



A co ci przeszkadzają te flagi? Umrzesz od nich na raka oczu, czy co? :roll:

yesterday90

2013-06-22, 21:53
Moment w którym policjant przyciska jednego z tych kiboli i patrzy mu prosto w oczy przedstawia wam prawdziwe oblicze całej tej kibicowskiej hołoty. W grupie są jak terroryści Islamiści*, a w pojedynke obsrani patrzą w oczy policjantowi, kambodża umysłowa i patologia.

*Celowo nie użyłem wyrazu "ciapaci".

Atreyu

2013-06-22, 21:57
@yesterday90. Dokładnie. Zresztą radykał islamista, a radykał narodowiec to wcale nie tak odległe pojęcia. Obie grupy nie używają siły argumentu, tylko argumentu siły by wpajać innym swoje "racje".

gr...........og

2013-06-22, 22:00
DUST DEVIL,

Słuchaj, medal jak medal, zawsze to jakaś pamiątka (choć w tym wypadku jak widać wzbudza kontrowersje i ból dupy). Fakt jest faktem że większość medali i odznaczeń w ZSRR była dawana "ku pokrzepieniu serc tj: o k***a, mam medal, ojczyzna mnie kocha", ale cóż poradzisz, takie czasy były.

PeQster

2013-06-22, 22:06
Cytat:

k***a, ale z ciebie bajkopisarz - kiedy to niby partyzantka mordowała Sowietów? Przecież cała partyzantka oddała broń jak sowieci weszli. Nie pie**ol, bo gówno twój pradziadek zrobił.



Ty tak serio? Dziadziuś od sierpa i młota Ci takie brednie opowiadał?

Machol

2013-06-22, 22:07
Ponieważ profesorek był jaki był - nie najwyższych lotów, to dostał taką publiczność. Jeżeli ktoś jest patriotą i popiera tą hołotę tak samo żałosną jak pojawiający się tu opis lewaka - to właśnie zniżył się do poziomu zadymiarza. Jeżeli fascynujecie się prawicą, to popatrzcie np. na Dmowskiego. Nie podobają mi się jego poczynania, ale był on dyplomatą! Szczycił się wręcz, że wszystko co robił, całe jego pole bitwy to była sala spotkań i dyskusje. A to??? Co to k***a jest???
Nie lubię komuchów, pedałów, faszystów i zadymiarzy.

To gówno które na szczęście wyprowadzono z sali to zwykłe gnoje. W dupie mają nasz kraj a wy się nad nimi spuszczacie bo wywnętrzniali się akurat do komuszka. Głęboko w swoich poj***nych odbytach mają, kim on był. Dla tego bydła wystarczy, że ich lider pokaże im, gdzie mają pokazywać "fucki" i wyć swoje przyśpiewki. Jak na meczu, jest przeciwnik, można sobie poużywać bo jest po drugiej stronie i tyle. Zero myślenia. Gównażeria która wychodzi się BAWIĆ tymi wartościami, który prawdziwy patriota szanuje.

oc...........an

2013-06-22, 22:10
grimHog napisał/a:

DUST DEVIL,

Słuchaj, medal jak medal, zawsze to jakaś pamiątka (choć w tym wypadku jak widać wzbudza kontrowersje i ból dupy). Fakt jest faktem że większość medali i odznaczeń w ZSRR była dawana "ku pokrzepieniu serc tj: o k***a, mam medal, ojczyzna mnie kocha", ale cóż poradzisz, takie czasy były.



Ja wiem, że to nie jest Złota Gwiazda Bohatera Związku Radzieckiego czy inny Order Lenina, ale mimo wszystko cieszę się, że dziadek cokolwiek dostał ;) Wiem, że order dawali nawet praczkom, a medal za bojowe zasługi dawali każdemu kto nacisnął spust, ale mimo wszystko dzięki tym medalom wiem, że mój dziadek na prawdę walczył, a nie handlował szynką i chcę się pochwalić (nieskromnie mówiąc) jakiego to miałem dziadka. Cóż, trochę się przejechałem, bo tu jak widzą CCCP czy inne sierpy i młoty to aż mdleją od bólów dupy.

froqer

2013-06-22, 22:13
Cytat:

choć w tym wypadku jak widać wzbudza kontrowersje i ból dupy



k***a nie umiesz odróżnić bólu dupy od normalnie uczucia wzburzenia/przykrości? Jakby ci wymordowali albo zmusili do ucieczki większość rodziny to inaczej byś śpiewał. I albo twoi przodkowie wgl nie są stąd, albo przebunkrowali się całą wojnę, albo współpracowali, albo masz to wszystko w dupie - i to byłoby najgorsze, bo tamto to ch*j, nie tyczy się ciebie, ale brak zainteresowania świadczy o tobie. Negatywnie. I nie, nie jesteś przez to bardziej nowoczesny.

Samudaripen

2013-06-22, 22:15
@DUSTDEVIL mimo, że nie podobało mi się twoje chwalenie medalami dziadka to muszę się z tobą zgodzić, ci kolesie to totalna ciemnota, oni nawet nie wiedzą kim był ten człowiek ba oni nawet nie wiedzą co to prawica/ lewica robią tylko to co im każe ich guru... Zresztą spójrzcie na ich mordy (nie żebym był jakiś piękny) już po nich widać, że to buractwo i hołota robią to co im każą/jest modne, ich pradziadkowie byli zagorzałymi bolszewikami oni faszy.. tfu "prawicowcami". Obiecasz im złote jajo zrobią dla ciebie rewolucje..

Pu...........le

2013-06-22, 22:15
DUST DEVIL napisał/a:

Japie**ole...




i na tym można skończyć czytać twoje bzdury ponieważ... zarówno Hitlerowi jak i Stalinowi też dawali się wypowiadać, prowadzić spotkania i jakieś inne rzeczy na tle publicznym. Później propaganda faszystowska i komunistyczna dalej wygłaszała swoje teorie, tezy, aby naprowadzać ludzi w swopim kierunku.


więc skończ pie**olić, bo w końcu jakiś cygan wyr*cha ci matke i będziesz płakał, że policja ma na to wyj***ne.

Peter-Norivotset

2013-06-22, 22:19
DUST DEVIL napisał/a:




I ch*j z tym. Mój dziadek też służył w NKWD w sekcji radiooperatorów do 1951 - nasłuchiwał pasmo radiowe, ponieważ aż do 1965 było w ZSRR i Polsce bardzo dużo niemieckich agentów, którzy nie przyjęli do wiadomości, że III Rzesza upadła i nadawali transmisje. Po 1951 mój dziadek zaczął pracować jako geolog i tak do końca życia.

A "funkcje oficera polityczno-wychowawczego", jak to już ktoś wcześniej dał jego wywiad, polegały na pisaniu ulotek propagandowych pod dyktando NKWD. Nie no k***a, morderca i zbrodniaż z niego był
:homer_uv:

wiesiors4,

Oczywiście, że nie powiem im tego w twarz, ponieważ jestem jeden, a ich 50. A ty byś powiedział? Oczywiście, że nie. Ale w dyskusji to wygarnąłbym im wszystko, co tu napisałem i więcej. Sam nawet nie próbujesz bronić ich, a wyskakujesz z gimbusiarskimi zaczepkami :roll:

Ten twój obrazek, to w ogóle gówno, wstyd mi za Ciebie, myślałem, że nie będziesz takie jednostronne gówno wrzucać. No ale jak tak się bawimy to proszę:

NOWOCZESNE PAŃSTWO:
ObrazekObrazek
Obrazek

CIEMNOGRÓD
Obrazek
Obrazek


Nawet nie będę zniżać się do twojego poziomu i pisać obelgi na prawicę, bo nawet tego nie jesteście dziś warci.


Za sam fakt, że masz w awatarze czerwonego zbrodniarza powinienieś dostać srogi wpie**ol.
Madry w internecie. Na ulice nie wyjdziesz pewnie w koszulce z taką podobizną, bo od razu ktoś skopałby porządnie twój tępy kask, za to że masz na koszulce zbrodniarza przez którego nasi dziadowie gineli.
Mam nadzieje, ze ktos nauczy cie paru rzeczy.

gr...........og

2013-06-22, 22:20
froqer,

To jest ból dupy. Z jednego prostego powodu: co mi to da że się powk***iam na kawałek blaszki który symbolizuje zbrodniczy ustrój/ideologię? Co mi to da? Cofnie historię? Wskrzesi mojego pradziadka którego zastrzelili sołdaty armii czerwonej? Nic mi to nie da.

Większość tutaj chce sądu nad tym starszym panem, nie zastanawiając się nad tym, że dla niego to i tak nie będzie miało znaczenia. Choćby nawet odbył się sąd i przybili mu jakiś wyrok, to ze względu na wiek i stan zdrowia odstąpią od wymierzenia kary. Dziadzio będzie miał świstek który dla niego nic nie znaczy i którym co najwyżej pielęgniarka będzie mu mogła podetrzeć dupę w jego ostatnich chwilach życia.

Kolejna sprawa: zachowanie i styl komentarzy niektórych użytkowników tutaj. Nie dziwcie się że jesteście postrzegani i traktowani jak oszołomy, skoro potraficie tylko krzyczeć. Zamiast drzeć ryje, wyhamujcie i pokażcie wiedzą i opanowaniem o co wam chodzi (oczywiście argumentując), na pewno przybędzie więcej publiczności zainteresowanej tematem. k***a wielkie zdziwienie, bo nikt się z wami nie liczy i wyzywa od faszystów. Jak się tak zachowujecie to tak was traktują.

Atreyu

2013-06-22, 22:20
@Purecowstyle. Gdyby dziś Hitler lub Stalin zaczynał karierę polityczną - to szybko zostałby uciszony. W dzisiejszym demokratycznym świecie nie ma miejsca na radykalizmy i ultra skrajne ugrupowania.
X