18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Animacja Układu Słonecznego.

In...........eo • 2013-07-23, 17:45
Na tej stronie możecie podziwiać symulację położenia Układu Słonecznego: http://dd.dynamicdiagrams.com/wp-content/uploads/2011/01/orrery_2006.swf

Można ustawić konkretną datę, obczaić fazy księżyca czy ruch planet, itd. itp. ogółem fajna zabawka.

Tu macie gifa z tą animacją:



Aplikacje można też ściągnąć zapisując po prostu stronę na dysk twardy czyli na kompa. Taki plik na kompie z końcówką .swf otwieramy byle jaką przeglądarką.



z aktualną datą, polecam wpisać rok 5013.

Szron

2013-07-23, 18:25
Fajne fajne, widziałem gdzieś już samego .gif'a ale nie wiedziałem że ktoś napisał program/skrypt czy jak to nazwać.

Fajne. Dzięki.

WalkerSatan

2013-07-23, 18:42
@hello_world

Chyba chodzi o całkowite zaćmienie słońca.

Dał rade ktoś ustawić planety w jednej linii?
Bo mi z wyliczeń wychodzi, że to zjawisko zdarza się co 1,2*10^15 lat. ^^

In...........eo

2013-07-23, 19:13
22.06.5013 koniunkcja prawie 6 planet, plus zaćmienie Słońca. :shock:

Edit: 23.10.1217 wszystkie są w prawie równej linii. :D

go...........ek

2013-07-23, 19:34
przewijam przewijam a ziemi dalej nie rozdupcyła żadna asteroida..

KwasiborskiJerzy

2013-07-23, 19:51
Cieszy oko jak się wchodzi na coś takiego i hasło "kopernik" w tematyce jest kluczowe :D

Zarammoth

2013-07-23, 19:54
Nie prawda. Ziemia jest płaska, a słońce, jak i cały wszechświat krążą wokół papieża jak centrum wszechświata. Dowiedziałem się tego na zjazdach katolickich ;)

go...........ek

2013-07-23, 19:58
Zarammoth napisał/a:

Nie prawda. Ziemia jest płaska, a słońce, jak i cały wszechświat krążą wokół papieża jak centrum wszechświata. Dowiedziałeś się tego na zjazdach katolickich ;)



a macanko było na tych zjazdach?;>

In...........eo

2013-07-23, 20:18
Zarammoth napisał/a:

Nie prawda. Ziemia jest płaska, a słońce, jak i cały wszechświat krążą wokół papieża jak centrum wszechświata. Dowiedziałem się tego na zjazdach katolickich ;)


Cały wszechświat jest płaski, więc i Ziemia też, a to co widzisz jest tylko hologramem. Dowiedziałeś się tego ode mnie ;)

PS: Ziemia krąży wokół Słońca, czy Słońce wokół Ziemi to zależy od punktu patrzenia. Włącz sobie tryb Tychonianiański w tej aplikacji co podałem i ogarnij III zasadę dynamiki Newtona.

PS:PS: I kto tu wyszedł na debila? Ja zacofany czy Ty uczona małpo?