18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Andrychów powraca

hokano • 2014-06-12, 08:41
Pamiętacie sprawę cyganów z miasta Andrychów którzy dostali mieszkania socjalne i (jak zawsze) zamienili je w meliny ? ( Tutaj odnośnik do tamtego tematu http://www.sadistic.pl/andrychow-chce-wypedzic-romow-vt231553.htm ).

Okazuje się że mieszkańcy zaczynają brać sprawy w swoje ręce czego efektem są konflikty między brudami, a mieszkańcami miasta.

Cytat:

Od czasu osiedlenia Romów w centrum Andrychowa (woj. małopolskie) rosną niepokoje i konflikty. - Jeszcze nigdy nie było takiej eskalacji nienawiści, jak w ostatnich dniach - mówią Wirtualnej Polsce wszyscy przedstawiciele stron konfliktu i władz miasta.

Rozbite głowy, stłuczenia, rany i siniaki. To efekty bijatyki między Romami, a mieszkańcami Andrychowa. W zajściu brało udział prawie 100 osób, w tym kobiety i dzieci. Powodem było pobicie młodej Romki, która była na spacerze z dzieckiem. Kobieta była kopana, popychana.

- Zgłoszenie trafiło na policję, zabezpieczono monitoring - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Tomasz Żak, burmistrz Andrychowa. - W odwecie za ten incydent przyjechali inni Romowie ze Śląska, którzy pobili mieszkańców Andrychowa. To zdarzenie również zostało zgłoszone na policję, która rozpoczęła postępowanie wyjaśniające - dodaje.

- Tak źle jeszcze nie było - twierdzi szef Stowarzyszenia Romów w Polsce, Roman Kwiatkowski. Zaapelował do wojewody małopolskiego o ochronę mniejszości romskiej w Andrychowie. "Zwracamy się o szybkie i skuteczne podjęcie interwencji w celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz ochrony mienia obywateli Polski narodowości romskiej mieszkających w Andrychowie" - napisał w liście do wojewody.

Choć policja nie prowadzi statystyk bójek na tle etnicznym, Romowie z Andrychowa mówią, że przynajmniej raz dziennie dochodzi do zaczepek lub prowokacji. A to dopiero początek, ponieważ mieszkańcy już zapowiedzieli demonstracje, protesty i stworzenie "obywatelskich patroli".

- Napadła mnie grupa tchórzy, schowanych za kominiarkami. Najpierw obrzucili mój samochód kamieniami, później butelkami, jak wracałem z dziećmi z grilla - opowiada Gerard Linder prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Romów Jamaro.

By zapobiec dalszym ekscesom na tle etnicznym burmistrz postanowił działać. Zwołał naradę przedstawicieli lokalnej społeczności, Romów i policji.

Kamienica niezgody

Wszystko zaczęło się, gdy Romowie otrzymali od władz miasta, w bezpłatne użytkowanie, reprezentacyjną kamienicę w centrum. Obecnie są tam zameldowane 102 osoby.

Okoliczni mieszkańcy narzekają na romskich mieszkańców tej posesji.

- Niech pan spojrzy, ta kamienica była kiedyś wizytówką miasta. Dawno temu, ale była. Od czasu, kiedy miasto przekazało kamienicę Romom, znajduje się w opłakanym stanie, a centrum miasta stało się bandyckim zagłębiem - mówi pani Joanna, 50-letnia mieszkanka Andrychowa.

- U mnie są ciągłe kradzieże, napadanie i zaczepianie, żebranie o pieniądze. Robią dosłownie co chcą. Jak wchodzą do sklepu, to zabierają rzeczy i nawet nie da się tego upilnować, a ja za to muszę płacić - dodaje sprzedawczyni sklepu spożywczego, pani Marta.

Patrole policji i patrole obywatelskie - "Nie będziemy cicho siedzieć"

W jednym szeregu z mieszkańcami Andrychowa stanęli również kibice lokalnego klubu, chcą na ulice wprowadzić "patrole obywatelskie".

- My, którzy zawsze wyrażamy głośno swoje poglądy, bez względu na "polityczną poprawność", czy też inne przykre konsekwencje, które nas za to spotykają, nie będziemy siedzieć cicho i udawać, że wszystko jest w porządku - poinformowali kibice Beskidu Andrychów.

- Skoro władze miasta nie potrafią spełnić warunków Konstytucji, które mówią o zapewnieniu wszystkim mieszkańcom bezpieczeństwa (nie tylko Cyganom, którzy są narażeni na "ataki na tle rasowym"), a policja zwyczajnie boi się cyganerii, musimy sami o bezpieczeństwo swoje i swoich rodzin zadbać. Będziemy organizować "patrole obywatelskie" codziennie w godzinach wieczornych. Najzwyklejsze spacery w kilkunastoosobowych grupkach w okolicach parku, hali sportowej itp. - dodają anonimowo.

Na jednym z lokalnych portali internetowych, można przeczytać, że szykowany jest również zmasowany atak na Romów podczas "Dni Andrychowa".

Policja zapewnia, że monitoruje sprawę i nie dopuści do dalszego nasilenia problemu, wysyłając na ulice dodatkowe patrole z powiatu i gmin ościennych.

- Interweniujemy zawsze tak, żeby zapobiegać eskalacji. Mamy zwiększone siły, sprawcy poprzednich zajść są poszukiwani - powiedział zdawkowo komendant andrychowskiej policji, Jerzy Paś.

Tomasz Żak, burmistrz Andrychowa w rozmowie z Wirtualną Polską zapewnia, że w jego mieście powiedziano stanowcze i zdecydowanie "nie" dla bandytyzmu bez względu na przynależność kulturową, narodową czy etniczną. - Wszystkie służby są w gotowości i będziemy robić wszystko, by wyeliminować podobne przypadki - zapewnia Żak.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Romowie w Polsce mają status mniejszości etnicznej. Społeczność romska w Polsce liczy około 20 tys. W 21-tysięcznym Andrychowie mieszka ich około 100 osób.



Źródło - WP.PL

FreakyDesire

2014-06-12, 17:38
Wpie**alają się do obcego kraju, kradną, robią gnój i jeszcze dostają k***a mieszkania socjalne. A k***a bezdomni Polacy spią pod mostem, bo k***a nie mają gdzie ale taki ch*j, im nie damy mieszkania, pokażmy jacy jesteśmy tolerancyjni i dajmy je brudasom. Jak ja kocham Polskę...

Playboy223

2014-06-12, 17:53
Nie no dobra, niech dają im mieszkania socjalne. Ale w zamian mają 40 godzin w tygodniu pracować na rzecz miasta, czy to sprzątać, czy to kosić trawniki, czy robić inne porządkowe rzeczy. Nauczyli by się wtedy, że nie ma nic za darmo. Do tego powinni mieć obowiązek uczenia się Języka Polskiego, Kultury i Historii.

Z czeczenami jest podobnie, zyją z zasiłków, nie znają Polskiego, olewają obowiązek szkolny

ik...........ea

2014-06-12, 17:54
Polak ma mieć w Polsce pierwszeństwo, a nie takie ścierwo. I w dupie mam co gada jakiś posrany polityk, ma chronić naszych obywateli, a ten syf deportować najlepiej na dno morza. I wyobraźcie sobie ile to gówno dostaje kasy za bycie mniejszością etniczną. Ślązacy nie mogą zostać mniejszością i dostawać kasy z budżetu na kultywowanie swojego języka, a to ścierwo dostaje. Ewidentnie te k***y z wiejskiej faworyzują wszystko co nie polskie, więc czas ich odwołać.

kawałchuja88

2014-06-12, 17:54
Mam nadzieje, że to wszystko co się dzieje w Andrychowie skończy się rzeźnią a wk***ienie obywateli przejdzie na resztę Polski i w każdym mieście dojdzie do masakry wszelakich brudasów.
No przepięknie by było jakby ulice spływały krwią cyganów i innego kolorowego gówna a na co 3 drzewie mnóstwo cygańskich wisielców, podpalone domy socjalne a w środku całe rodziny cygańskie .Ulicami dumnie maszerująca biała młodzież wypatrująca wroga :) .Aż się łezka w oku kręci gdy to sobie wyobrażę no coś przepięknego

kenzol

2014-06-12, 17:56
Kiedyś nie było takiego problemu z tymi pomiotami :-/ Współczuje ludziom, którzy mają ich za sąsiadów, a burmistrzowi ch*j w dupę za oddanie im za darmo reprezentacyjnej kamienicy w centrum.

ckbs

2014-06-12, 17:58
Podobno w naszym kraju jest demokracja, a tu proszę, mniejszość jest najważniejsza. Większość może się w dupę cmoknąć.
Żeby Polak we własnym kraju, w miejscu gdzie się wychował, miał się bać wyjść z domu...

W Kielcach też mamy małe zagłębie romów, w centrum (+ ul. Nowy Świat - może Nowy Porządek Świata pasowało by tu lepiej, w imię tego burdelu co to się odbywa w Europie). Kradzieże na porządku dziennym, McDonalds, który jest w pobliżu jest oblegany przez brudne dzieci wtykające ludziom palce w jedzenie, lub wymuszające kupienie czegoś pod groźbą pobicia przez kolegów rzekomo czekających przed "restauracją".

Jak się brudnym nie podoba u nas w kraju, to won do siebie, wraz z tymi debilami, którzy ich bronią.

maszmalego

2014-06-12, 17:59
Kłamstwo i stek bzdur!!! Nie było żadnej bijatyki między cyganami a mieszkańcami Andrychowa... Kilkadziesiąt brudasów wpadło na park z pałami i paralizatorami, zmasakrowali dwóch kolesi i jedną dziewczynę. Wszyscy leżą w szpitalu, z czego jeden z nich ma pękniętą czaszkę i podejrzenia krwiaka mózgu... Sam jestem świadkiem bezkarnego zachowania tych podludzi. Raz siedząc na parku z kumplem podchodzi cygan i mówi, że wyszedł niedawno z więzienia a siedział za obcięcie jakiemuś typowi głowy.... :shock: To jest k***a normalne. Nie mówiąc już o tym że w biały dzień podchodzą i wciskają ubrania za fajkę lub 5 zł mówiąc że świeżo zaj***ne z jakiegoś sklepu... Na narodowcy macie fajny artykuł zbliżony do prawdy...

Jason_x

2014-06-12, 18:01
Najbardziej wk***ia mnie to, że romowie/cyganie dostali kamienicę raz dwa a k***a biedne polskie rodziny oczekują lokali socjalnych i to byle jakich latami. pie**olę tolerancję, dziękuję.

Thauglorimorgor

2014-06-12, 18:04
Matko Boska, co za brednie. Propagandowe ścierwo. Tak jak mówiłem jestem z Andrychowa i mam pełną wizję tego co się dzieje:

1. Pierwsze zaczęli romowie - dzieciak romski chciał pobić i ukraść rower młodszemu naturalnie dostał wpie**ol i były burdy.
2. Ta pobita "romska kobieta z dzieckiem" to gruba Fatima, niejednokrotnie atakująca ludzi za odmowę przy "dej papieroska" została ona ODEPCHNIĘTA, a siniaki stąd, że schlana się wypieprzyła.
3. Auto Gerarda zaatakowała inna zwaśniona rodzina wiedząc, że ujdzie im to na sucho i będzie na Polaków. Ale po co dochodzić, lepiej wołać, że rasizm. Gerard wyzywa wszystkich na solo ale jak ktokolwiek chce normalnie podyskutować to nie raczy odpisać.
4. "Atak na romów"? Z pokojowej manifestacji, do czego owszem SĄ zdolni kibice Beskidu już zrobili atak antyromski mimo, że nie widzieli.
5. Jak to jest, że gdy Polacy zapowiadają patrole i działanie, to nagle kamery się pojawiają, nagle mamy dodatkowe siły policyjne i nagle będzie zwiększenie ochrony? A gdy był atak w parku to magicznie kamery nie działają? Parodia jakaś. Wszystko byleby jakieś 100 osób miało lepiej niż reszta miasta.

Szczerze kiboli nie lubię ale życzę im powodzenia i nieugięcia się w działaniach. Po Andrychowie już jeżdżą samochody pełne cyganerii i ŻADEN nie został zatrzymany za to dwóch młodych kibiców patrol przeszukiwał ponad godzinę.

król_sucharów

2014-06-12, 18:12
Prawidłowa wersja tego tekstu, żeby się lepiej czytało:

Od czasu osiedlenia cyganów w centrum Andrychowa (woj. małopolskie) rosną niepokoje i konflikty. - Jeszcze nigdy nie było takiej eskalacji nienawiści, jak w ostatnich dniach - mówią Wirtualnej Polsce wszyscy przedstawiciele stron konfliktu i władz miasta.

Rozbite głowy, stłuczenia, rany i siniaki. To efekty bijatyki między cyganami, a mieszkańcami Andrychowa. W zajściu brało udział prawie 100 osób, w tym kobiety i dzieci. Powodem było pobicie młodej Romki, która była na spacerze z dzieckiem. Kobieta była kopana, popychana.

- Zgłoszenie trafiło na policję, zabezpieczono monitoring - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Tomasz Żak, burmistrz Andrychowa. - W odwecie za ten incydent przyjechali inni cyganie ze Śląska, którzy pobili mieszkańców Andrychowa. To zdarzenie również zostało zgłoszone na policję, która rozpoczęła postępowanie wyjaśniające - dodaje.

- Tak źle jeszcze nie było - twierdzi szef Stowarzyszenia cyganów w Polsce, Roman Kwiatkowski. Zaapelował do wojewody małopolskiego o ochronę mniejszości romskiej w Andrychowie. "Zwracamy się o szybkie i skuteczne podjęcie interwencji w celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz ochrony mienia obywateli Polski narodowości romskiej mieszkających w Andrychowie" - napisał w liście do wojewody.

Choć policja nie prowadzi statystyk bójek na tle etnicznym, cyganie z Andrychowa mówią, że przynajmniej raz dziennie dochodzi do zaczepek lub prowokacji. A to dopiero początek, ponieważ mieszkańcy już zapowiedzieli demonstracje, protesty i stworzenie "obywatelskich patroli".

- Napadła mnie grupa tchórzy, schowanych za kominiarkami. Najpierw obrzucili mój samochód kamieniami, później butelkami, jak wracałem z dziećmi z grilla - opowiada Gerard Linder prezes Małopolskiego Stowarzyszenia cyganów Jamaro.

By zapobiec dalszym ekscesom na tle etnicznym burmistrz postanowił działać. Zwołał naradę przedstawicieli lokalnej społeczności, cyganów i policji.

Kamienica niezgody

Wszystko zaczęło się, gdy cyganie otrzymali od władz miasta, w bezpłatne użytkowanie, reprezentacyjną kamienicę w centrum. Obecnie są tam zameldowane 102 osoby.

Okoliczni mieszkańcy narzekają na cygańskich mieszkańców tej posesji.

- Niech pan spojrzy, ta kamienica była kiedyś wizytówką miasta. Dawno temu, ale była. Od czasu, kiedy miasto przekazało kamienicę cyganom, znajduje się w opłakanym stanie, a centrum miasta stało się bandyckim zagłębiem - mówi pani Joanna, 50-letnia mieszkanka Andrychowa.

- U mnie są ciągłe kradzieże, napadanie i zaczepianie, żebranie o pieniądze. Robią dosłownie co chcą. Jak wchodzą do sklepu, to zabierają rzeczy i nawet nie da się tego upilnować, a ja za to muszę płacić - dodaje sprzedawczyni sklepu spożywczego, pani Marta.

Patrole policji i patrole obywatelskie - "Nie będziemy cicho siedzieć"

W jednym szeregu z mieszkańcami Andrychowa stanęli również kibice lokalnego klubu, chcą na ulice wprowadzić "patrole obywatelskie".

- My, którzy zawsze wyrażamy głośno swoje poglądy, bez względu na "polityczną poprawność", czy też inne przykre konsekwencje, które nas za to spotykają, nie będziemy siedzieć cicho i udawać, że wszystko jest w porządku - poinformowali kibice Beskidu Andrychów.

- Skoro władze miasta nie potrafią spełnić warunków Konstytucji, które mówią o zapewnieniu wszystkim mieszkańcom bezpieczeństwa (nie tylko cyganom, którzy są narażeni na "ataki na tle rasowym"), a policja zwyczajnie boi się cyganerii, musimy sami o bezpieczeństwo swoje i swoich rodzin zadbać. Będziemy organizować "patrole obywatelskie" codziennie w godzinach wieczornych. Najzwyklejsze spacery w kilkunastoosobowych grupkach w okolicach parku, hali sportowej itp. - dodają anonimowo.

Na jednym z lokalnych portali internetowych, można przeczytać, że szykowany jest również zmasowany atak na cyganów podczas "Dni Andrychowa".

Policja zapewnia, że monitoruje sprawę i nie dopuści do dalszego nasilenia problemu, wysyłając na ulice dodatkowe patrole z powiatu i gmin ościennych.

- Interweniujemy zawsze tak, żeby zapobiegać eskalacji. Mamy zwiększone siły, sprawcy poprzednich zajść są poszukiwani - powiedział zdawkowo komendant andrychowskiej policji, Jerzy Paś.

Tomasz Żak, burmistrz Andrychowa w rozmowie z Wirtualną Polską zapewnia, że w jego mieście powiedziano stanowcze i zdecydowanie "nie" dla bandytyzmu bez względu na przynależność kulturową, narodową czy etniczną. - Wszystkie służby są w gotowości i będziemy robić wszystko, by wyeliminować podobne przypadki - zapewnia Żak.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

cyganie w Polsce mają status mniejszości etnicznej. Społeczność cygańska w Polsce liczy około 20 tys. W 21-tysięcznym Andrychowie mieszka ich około 100 osób.

Kislowy_wampir

2014-06-12, 18:17
Ja pie**ole załamka, to ja też chcę do ch*ja reprezentacyjną kamienicę za darmo i ch*j. No k***a gdzie ja żyje i po ch*j tutaj wracałem do tego kraju. Jak widać jak ma się władzę można wszystko. Ja jestem za tępiem bezwględnym wszystkich brudów, j***ć unie j***ć tolerację, rozpalić piecie w oświęcimiu i palić cyganów, ciapatych i innych dziwolągów to nie jest rasizm to co napisałem to jest krzyk rozpaczy by uratować ten marny kraj...

Asteroth

2014-06-12, 18:20
Na rany Chrystusa blagam! potraktuj ten tekst refraktorem albo poprostu w notatniku "znajdz/zamien" i zmieniaj romowie/romki itp itd na cyganie. Rzygac mi sie chce jak widze termin romowie - przez niego ludzie kojarza tych podludzi z Rumunia (wcale niebrzydkim krajem jesli nie wjezdzasz tam na wegierskich blachach) albo z Rzymem (jeszcze gorzej bo miasto z historia). Ta zaraza przywlokla sie z rejonu Indii i nigdy nie posiadala wlasnego panstwa/ziem czegokolwiek. Zawsze byli koczowniczymi bandami zlodziejaszkow i drobnych rzezimieszkow.

mateyrox

2014-06-12, 18:22
hahaha smierdziele przyjezdzaja w sto osob, bija polaków i mają ich jeszcze chronić, napie**alać ten brud ile wlezie

Promek

2014-06-12, 18:41
"oraz ochrony mienia obywateli Polski narodowości romskiej"

No k***a ze niby co?! Kamienice tez za darmo?! A czemu matka z dzieckiem od urodzenia Polka nie moze dostac domu mimo, ze walesa sie po domach samotnej matki? Czy to jest ochrona panstwa w strone swoich obywalteli? No k***a brakuje tylko cos na wzor kozojebcow w anglii, zasilki im jeszcze dac i niech juz nic nie robia, bo niedlugo nie beda musili zebrac po ulicach bo to oni nam Polakom beda wrzucac zapomoge :hom er: Chyba sobie to panstwo, a w tym przypadku miasto kpi z ludzi.

Khorney

2014-06-12, 18:46
A pamiętam jak byłem mały, to babcia z dziadkiem przestrzegali: "Zamykaj drzwi i okna jak nikogo nie ma, żeby cyganie nic nie ukradli albo cię nie porwali" (podobno kiedyś uprowadzali małe dzieci i wychowywali ich na "swoich").

Do ludzi z Andrychowa: Niech patrole wyposażą się w jakieś mydło, a najlepiej to rozpuszczalnik brudu, bądź benzynę (którą przy okazji zawsze można podpalić ;) ), może wtedy będą się bali, bo pancerz z narośniętej skóry im zejdzie.

Niedawno gadałem też z kolegą, a w czasach licealnych był normalny ale teraz jest za gejami i homosiami,
który sądzi, że Polska jest postrzegana za ciemnogród i zacofany kraj, bo jest nietolerancyjna w stosunku do innych narodowości czy orientacji... Chciałem mu dać w twarz, ale życzę mu, aby brudny gejowski cygan czy ciapaty spuścił mu się do gardła, może wtedy przejrzy na oczy i będzie wiedział, że odrębność i w miarę jednolitość kulturowa jest cechą o wiele lepszą niż po*****a tolerancja.

A na koniec dodam, że wg. polskiej "tolerancji" to każdy rolnik jest rasistą, w końcu na swoim polu nie chce, aby chwasty zatruły mu uprawy. Chwasty się wyrywa, bo szkodzą, tak samo powinno się zrobić z ciapatymi.