18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Amerykanie znów błyszczą intelektem

oc...........an • 2013-04-20, 13:47
Bo to je hameryka, a nie jakieś przedszkole ;)


Ambasador Czech w Waszyngtonie Petr Gandalowicz wydał oświadczenie, w którym zaapelował do użytkowników mediów społecznościowych, by nie mylili Republiki Czeskiej z Czeczenią.

Ambasador napisał, że niepokoi go to, że w komentarzach dotyczących pochodzenia domniemanych sprawców zamachów bombowych w Bostonie, jakie pojawiają się w mediach społecznościowych w Stanach Zjednoczonych, dochodzi do "niefortunnego nieporozumienia". A mianowicie mylenia Republiki Czeskiej z Czeczenią.

- Republika Czeska i Czeczenia to dwie różne jednostki. Republika Czeska to kraj w Europie Środkowej, a Czeczenia jest częścią Federacji Rosyjskiej - przypomniał ambasador.

Wielu amerykańskich internautów uznało nazwę Czeczenia (ang. Chechnya) za skrót od Republiki Czeskiej (ang. Czech Republic). W wyniku tej pomyłki w internecie pojawiły się liczne komentarze:
- Do diabła z Republiką Czeską! Kiedyś ją zbombardujemy - napisał Snowflake. :amused:
- Ciekawe, co by się stało, gdyby Ameryka wkroczyła do Rosji, albo Republiki Czeskiej? Dlaczego napadają na Stany Zjednoczone? - pytali inni. (sama prawda, Polacy dobrze wiedzieli co robią zabierając tym terrorystom Zaolzie :mrgreen: )




Źródła (Harvard referencing style dziffko ;) ):

Petr Gandalovič (2013), Statement of the Ambassador of the Czech Republic on the Boston terrorist attack, http://www.mzv.cz/washington/en/czech_u_s_relations/news/statement_of_the_ambassador_of_the_czech.html [ostatni raz sprawdzane 20.04.2013]

PAP-ks/tr (2013), Ambasador Czech: nie mylcie nas z Czeczenią, http://www.tvn24.pl/ambasador-czech-nie-mylcie-nas-z-czeczenia,319853,s.html [ostatni raz sprawdzane 20.04.2013]

:trzesieee:

rafallos5

2013-04-20, 14:18
Cytat:

(Harvard referencing style dziffko ;) ):


ale ty jesteś fajny

BongMan

2013-04-20, 14:24
Czegóż więcej się spodziewać po narodzie, który powstał przez przypadek i ma 300 lat z hakiem?

RockyWood

2013-04-20, 14:30
hm od hamburgerów można się dowiedzieć często nowych zaskakujących rzeczy....

bloodwar

2013-04-20, 14:57
Nigdy nie zapomnę jak znajomy z USA mówił, że jak tylko w internecie pojawiły się informacje, że Rosjanie najechali Gruzję ("Georgia" po hamerykańsku) to dyżurni policji w stanie Georgia dostawali multum telefonów typu "co mam robić?" "gdzie są jakieś schrony?" "czy gwardia narodowa i wojsko nam pomogą?" :-)

ostatni

2013-04-20, 16:22
ch*j z pepiczkami, dawali dupy adolfowi a teraz jeszcze świętych udają dając po dziś dzień dupy szwabom. Z drugiej strony Czesi w porównaniu z nami to naród inteligentny, zrobili dekomunizację, jak ktoś niechcący pomyli Czecha z Czeczenem to zaraz dyplomacja reaguje. Po nas żydowskie k***y jeżdżą żeśmy antysemici, komunistyczne k***y (często żydowskie) rozpie**alają kraj, a autor tego tematu postanowił przedstawić w mikroskali intelekt tego tępego polaczkowatego narodu, jeszcze raz-ch*j mnie czesi obchodzą...

oc...........an

2013-04-20, 16:53
@up przeczytaj moją sygnaturę i sprawdź nazwę tego portalu, a możliwe, że zrozumiesz, co chcę osiągnąć moim avatarem ;)

Tomaszu

2013-04-20, 16:56
Wątpię czy jest w ogóle sens pocić się nad amerykanami. Naród idiotów. A ten artykuł to jedno z potwierdzeń.

demz

2013-04-20, 17:02
Dobra dobra, pierwszy który tutaj wymieni i wskaże na mapie wszystkie 16 województw (bez korzystania z komputera) niech pierwszy rzuci kamieniem. Oni za to znają i potrafią wskazać na mapie gdzie leży większość, jeśli nie wszystkie, stanów, których jest coś koło 50. Polacy to też debile, przypominam, że kilkaset tysięcy ludzi uważa, że 2+2*2=8. Oni wiedzą dużo o swoim kraju, a mało o świecie, i tego im trochę zazdroszczę, bo w Polsce uczą nas wszystkiego i w efekcie wiemy wszystko, i nic. Każdy tutaj mędrkuje, ale nasz poziom wiedzy pokazuje choćby program "Matura to bzdura". ;)

Bazyliszek

2013-04-20, 17:09
Odkąd pamiętam, zawsze się śmiano, ze 80% Amerykanów jest przekonanych, ze Meksyk mają na północy a Kanadę na południu.
Ale w tym żarciku jest sens.
Spory odsetek siedzi przed domem w bujanym fotelu z flintą na kolanach i nie bardzo ich interesuje, gdzie leży jakieś państewko i jaką ma stolicę

froqer

2013-04-20, 17:11
@up, będę rzucał kamieniem, aż wszystkich nie powybijam. Świetnie, super, że znają swoje stany. I co k***a z tego skoro mylą swój stan z krajem w Azji. Nawet gdybym potrafił wymienić tylko ten region, w którym mieszkam, to nie wpadnę w panikę jak zaatakują podobnie brzmiące miejsce. Oni nie mają żadnej wiedzy geopolitycznej. Ale prawda znają stany i wszystkich prezydentów po kolei, tylko, że nawołują do napaści na Czechy, bo im się z Czeczenią pomyliło.

demz

2013-04-20, 17:13
froqer napisał/a:

@up, będę rzucał kamieniem, aż wszystkich nie powybijam. Świetnie, super, że znają swoje stany. I co k***a z tego skoro mylą swój stan z krajem w Azji. Nawet gdybym potrafił wymienić tylko ten region, w którym mieszkam, to nie wpadnę w panikę jak zaatakują podobnie brzmiące miejsce. Oni nie mają żadnej wiedzy geopolitycznej. Ale prawda znają stany i wszystkich prezydentów po kolei, tylko, że nawołują do napaści na Czechy, bo im się z Czeczenią pomyliło.



Nie bulwersuj się tak, moim postem chciałem tylko wskazać, że Polacy też idealni nie są i wszystkiego nie wiedzą. Może mamy przeogromną wiedzę "geopolityczną", ale w innych dziedzinach leżymy. ;)
Pracowałem w Stanach i jeden kumpel z mapy nie wiedział nic, Stanów też wszystkich by nie wymienił, typowy redneck. Inny kumpel z kolei wiedział gdzie leżą Niemcy, Polska, Czechy i jakie mają stolice. U nas jest tak samo - jeden z czegoś jest wybitny, inny przeciętny, a jeszcze inny nie wie nic. Dlatego przytoczyłem tych ludzi z portali społecznościowych, którzy w komentarzach piszą podobne pierdoły (jak z tym działaniem matematycznym).

JebaćCyganów

2013-04-20, 17:19
Przecież Polacy gówno wiedzą o historii własnego kraju.

Badluck13

2013-04-20, 17:20
U nas nie lepiej. 40% nawet nie gdzie lezy Litwa

froqer

2013-04-20, 17:23
@demz, masz racje, gorszy dzień mam. Nie byłem w usa, ale poznałem paru tutaj. Nawet nauczyciel amerykańskiej szkoły miał problem z mapą i rzeczami z historii powszechnej, a to już trochę żal. W Polsce pewnie też, na szczęście nie jestem skazany na przebywanie z obiektami o mentalności barana.
Na mistrzach czytałem komenty pod artykułem z debilnym pomysłem o ukaraniu ludzi, którzy uczą młodzież o przemianie wody w wino, bo to propagowanie alkoholizmu. Ludzie nie potrafili zrozumieć, że chodzi o to, że teraz się tego uczy, bo połowa pisała, że przecież Jezus już nie żyje, to prawo go nie obejmuje. Ale k***a hitler też nie żyje, a nazizmu propagować nie można...

Badluck13 napisał/a:

U nas nie lepiej. 40% nawet nie gdzie lezy Litwa



A gdzie leżą czasowniki, to wiedzą?