18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Amerykance

Resider • 2013-07-03, 01:13
Zakaz karmienia bezdomnych w ponad 50 miastach USA

Na liście są m.in. Orlando, Houston, Dallas, Las Vegas, Filadelfia, Atlanta, Phoenix, San Diego, Los Angeles, Miami, Oklahoma City i Nowy Jork. W ponad pięcdziesięciu amerykańskich miastach obowiązuje zakaz karmienia bezdomnych. Mimo protestów organizacji pomagających najbiedniejszym, także tym bez dachu nad głową, tendecja zaostrzania przepisów obejmuje coraz więcej miast.


Najczęściej przepisy dotyczą zakazu oferowania żywności bezdomnym przebywających w miejskich parkach, ale tak jak w przypadku Nowego Jorku, zakaz wydany właśnie przez MichaelaBloomberga obejmuje także darowizny żywnościowe dostarczane do noclegowni i schronisk. Według burmistrza, władze miejskie nie mają możliwości sprawdzenia czy taka żywnośc nie jest po prostu niezdrowa. A włodarzom metropolii ogromnie leży na sercu, by bezdomni jedli potrawy z niską zawartością soli i tłuszczu.

Osoby, które nie przestrzegają prawa, karane są mandatami. Mieszkanka Filadelfii w ubiegłym roku za dokarmianie bezdomnych i ubogich dzieci z sąsiedztwa została ukarana mandatem wysokości 600 dol. za każdy dzień wydawania żywności.

Walka o zniesienie w Filadelfii powyższego zakazu znalazła swój finał w sądzie. Organizacja American Civil Liberties Union of Pennsylvania złożyła w sądzie pozew przeciw miastu domagając się zmiany przepisów.

Sami bezdomni mówią, że nie otrzymują nic w zamian. Urzędnicy zakazują ich dokarmiania, ale także likwidują schroniska i punkty wydawania żywności. Najczęściej ci, którzy korzystają z tego typu pomocy socjalnej nie mają nawet na przysłowiowy bilet, by przemieścic się w inną częśc miasta, gdzie oferowana jest pomoc.

Według ostatnich danych na ulicach Nowego Jorku mieszka nawet do 50 tys. bezdomych. Ponad 11 tys. z nich jest chora psychicznie.

Czego to amerykańce nie wymyslą aby się pozbyć biedoty :amused:

Mojoo

2013-07-03, 22:57
Resider napisał/a:

Najczęściej ci, którzy korzystają z tego typu pomocy socjalnej nie mają nawet na przysłowiowy bilet, by przemieścic się w inną częśc miasta, gdzie oferowana jest pomoc.




Teraz to nas rozbawiłeś. Ta bo bezdomni bardzo w ich sytuacji się przejmują mandatem za brak biletu w sieci transportu miejskiego.
Ciekawe na jaki adres wysyłają im ponaglenia do spłaty, hmm.

ostatniwolnynick

2013-07-03, 23:06
Najgorsze jest to, że taki bydlak co np kogoś zabije ma lepiej od takiego bezdomnego. Taka prawda, że np u nas w Polsce taki bezdomny mógłby sobie zapie**olić kogoś i siedzieć sobie w ciepełku przez 25 lat.

twisternh

2013-07-03, 23:26
a może by tak u nas z cyganami :amused:

qtacz

2013-07-03, 23:31
Teraz zamiast śmierdzących bezdomnych na ulicach beda mieli rozkładające sie zwłoki

kokosh11n

2013-07-04, 07:46
Mysza95 napisał/a:

napisane jest "Kto nie pracuje ten nie je"



Ale ten, ktory pracuje powienien miec mozliwosc wydania swoich pieniedzy jak chce.

JURIJ_77

2013-07-04, 08:17
Resider napisał/a:


Czego to amerykańce nie wymyslą aby się pozbyć biedoty :amused:



przecież tak wychwalany tutaj Korwin chce zrobić tak samo ...

5987389

2013-07-04, 08:56
JURIJ_77 napisał/a:



przecież tak wychwalany tutaj Korwin chce zrobić tak samo ...



Typie co za głupoty pie**olisz... Korwin nie będzie DODATKOWO dofinansowywał nierobów, niepełnosprawnych i bezdomnych, a zakaz k***a dobrowolnej pomocy ze strony obywateli to troche co innego nie uważasz ? Wielbiona przez was religia miłosierdzia nakazuje wspomóc brata w potrzebie, podąrzając za autorytetem jezusa,, ale co możemy zrobić w konfrontacji z tak wrogim człowiekowi systemem jakim jest socjalizm ? Gówno, bo to władza narzuca normy i nawet najbardziej abstrakcyjne dzisiaj prawo, jutro może okazać się realne- wszystko w imię odgórnej deklaracji o dobrych intencjach polityków wobec nas. To system dla idiotów którym nie chce się żyć(tylko przeżyć), ani myśleć, mając nadzieję, że ktoś tam na górze w biurowcach się nami zaopiekuje.
Konserwatywny liberalizm Korwina zakłada że społeczeństwo jest samodzielne i jako organ jest zdrowe umysłowo, nie potrzebuje niańki i nie trzeba się nim wysługiwać tylko wspomagać jego rozwój. Nie zakłada sherwoodowskiej polityki okradania bogatych i dawania biednym (w rzeczywistości każdy wie jak i komu ta pomoc się przysługuje...) Zresztą co ja będe pie**olił mi się śpieszy jak Cię interesuje polityka Korwina zapoznaj się z jego programem, jak nei to wypie**alaj i nie pisz bzdurnych postów na tematy o których nie masz pojęcia. Peace !

PS: Co do biedoty wolny rynek stwarza perspektywy tym najbardziej chcącym na powrót z ulicy do normalnego życia, nie było w hisotrii świata systemu, który dogodził by każdemu i trzeba się liczyć że zawsze jakiś odsetek pozostanie w rynsztokach, ale przynajmniej taki rynsztok działałby na zasadzie selekcji naturalnej która jest moim obiektywnym zdaniem bardziej sprawiedliwa od biurokracji.

voidinfinity

2013-07-04, 10:18
5987389 napisał/a:

Zresztą co ja będe pie**olił mi się śpieszy jak Cię interesuje polityka Korwina zapoznaj się z jego programem, jak nei to wypie**alaj i nie pisz bzdurnych postów na tematy o których nie masz pojęcia. Peace !



Mnie to się podobało jak Korwin mówił, że Hitler był cool bo podatki obniżał. Niestety 99% społeczeństwa to idioci, którzy nie podzielają mojego sposobu myślenia. ch*j z niepełnosprawnymi i bezdomnymi. Ave wolny rynek!

Korwin nigdy niczego nie wygra i bynajmniej nie dlatego, że nie ma racji - tylko jest postrzegany jako wariat. Z wyborcami jak z dziewczyną na randce - najpierw trzeba oswoić by potem wyr*chać. A ten to od razu w krzaki by ciągnął i nawracał na wolny rynek.

A propo USA, a raczej USSA (bynajmniej to dodatkowe S nie oznacza super) to jest to czyste sk***ysyństwo na tylu różnych poziomach że nawet szkoda komentować. Mam nadzieje, że amerykańce pogonią towarzysza murzyna, jego świtę i tych niedoj***nych republikanów - bo wszyscy oni są po jednych pieniądzach.

bedzio

2013-07-04, 10:32
A tak przy okazji się składa że większość bezdomnych to nie są weterani.... utarła się taka opinia przez media i filmy ale większość jest dokładnie taka jak u nas