18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Airsoft 2

Pedro2 • 2014-09-09, 08:55
Ostatni post przyjął się dość nieźle więc podrzucam kolejną porcję.

Bankracy

2014-09-09, 08:59
Wytłumaczy mi ktoś różnicę między airsoftem a paintballem?

Tokyo911

2014-09-09, 09:00
W paintballu używasz markerów z kulkami z farbą które się rozwalają na mundurze pozostawiając ślad, a ASG używasz replik prawdziwej broni z plastikowym kulkami.

ssijkule

2014-09-09, 09:27
Jest jeszcze jedna zasadnicza różnica między ASG a Paintballem. Większość paintballistów, którzy na dłużej wiążą się z tym sportem, olewa takie akcje jak ta zaprezentowana powyżej. Udawanie krzaka, dawanie sobie znaków łapkami i bycie niespełnionym KOMANDO, z czasem robi się nudne. Ewolucja paintballisty kończy się na speedballu czyli https://www.youtube.com/watch?v=stCpB56oA78

Pedro2

2014-09-09, 11:10
@ssijkule
Próbowałeś, że wiesz czy staje się nudne czy nie ? BTW ciężko być spełnionym jak to nazwałeś "komando" mając 19 lat. Pozdro

ssijkule

2014-09-09, 11:40
@Pedro2
Tak, próbowałem. Zaczynałem od ASG, ale wk***iało mnie plucie ryżem do przeciwnika i hasła typu NIE DOSTAŁEM, po tym jak wpieprzyłeś gościowi 10 kul w plecy, a on Ci się bezczelnie odstrzelił. Wk***iało mnie również zaczynanie gry od dwugodzinnego grilla i pie**oleniu o polityce i spuszczaniem się nad nowym, kontraktowym mundurem jegomościa za chore pieniądze. Wk***iało mnie łażenie bez celu po lesie (patrolowanie perymetru) i strzelanie z nudów do drzew, bo nawet jelenie nie zapuszczały się w tak ch*jowe miejsca. Potem spróbowałem MILiSima, takie ASG ale dla paintballowców. Tu kilka spraw wyglądało podobnie, tyle że trafieniom nie dało się zaprzeczyć, aż w końcu trafiłem na speedball i zostałem tam na dłużej. Nawet teraz chętnie grywam od czasu do czasu. Mecze trwają 10 minut lub do zdobycia wymaganej ilości punktów. Marker napierdziela 10 kul na sekundę, możesz założyć gościowi fajkę z przyłożenia i nikt się nie obrazi, a nie tak jak w ASG czy woodsballu, hasełka dla ciot (Z METRA NIE STRZELAMY!!!), tylko mówimy PIF PAF. No i najważniejsze, speedball to sport.

Pedro2

2014-09-09, 11:59
@ssijkule
A airsoft to dla mnie hobby. Nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka. Przeważnie strzelam się w cqb, więc łażenie po lesie i strzelanie do drzew jest mi obce. Z dziwnymi ludźmi musiałeś grać. U nas na strzelankach niejasności rozwiązuje się bez problemu, nie ma żadnych pif pafów czy bangów, eliminuje tylko strzał, a gry nikt od dwugodzinnego grilla nie zaczyna. Źle trafiłeś. Pozdro.

Dymekx

2014-09-09, 12:11
Jakie dzieci, bawią się w żołnierzyków a jak się wczuli hyehye... ch*ja~~ zajebista rzecz ubrać się w sprzęt i postrzelać z ziomkami do innych ziomków.

WhoCaresAboutNik

2014-09-09, 14:17
ASGeje, gdyby te zabawki miały jakiś realistyczną donośność czy odrzut.

Bankracy

2014-09-09, 14:59
@up weź z ziomkami kup jakieś stare mausery od pradziadka i się odstrzelcie ku chwale ..... - wpisz co chcesz.


A tak serio to zastanawiałem się nad paintballem, takim zwykłym ale nie jakimś napie**alaniem jak popraniec w speedzie (choć to tez ciekawe) ale bardziej ustawka drużyna na drużynę w takiej lokacji jak ta zaprezentowana na filmiku. Polecacie jakies strony o takiej tematyce?

ssijkule

2014-09-09, 15:39
@Blutok - wpisz w google paintball PSI. Będziesz miał namiar do największego portalu dla farbiarzy w Polsce, w tym pewnie do ludzi z twojego województwa lub miejscowości. Prawda jest jednak taka, że jak trafisz na takiej gierce na popapranego speedowca, to szybko zrozumiesz różnicę między leśniakiem a lateksiarzem. Uprzedzam pytanie, bądź niejasność - TAK, BĘDZIE BOLAŁO :-D

@Pedro2 - grałem na obiektach odpowiednich do CQB. Baaa, w mojej miejscowości była nawet hala dedykowana do tego typu rozgrywek. Tylko że gdy porównasz takie ASG do przykładowego MILiSimu paintballowego, gdzie ludzie mają klamki typu RAP4, mieszczące w magazynku tyle samo kul co oryginał naboim, do tego w broni przybocznej repliki glock'ów również maksymalnie zbliżone do oryginału. Z których nawet wypadają metalowe łuski. To ASG ssie. Ale dobrze że masz hobby. Lepsze ASG niż przytyrka dopalaczami. Pozdro&poćwicz.