18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Afgańscy powstańcy vs śmigłowiec

mihaueeek • 2012-09-04, 15:23
Amerykański śmigłowiec ściga afgańskich powstańców. Akcja od 00:25.


siedlik

2012-09-04, 20:57
To nie jest helicopter, tylko samolot

Jackyll

2012-09-04, 21:05
Ludzie chcą pokoju, nie wojen. Napie**alają, że wierzą w Bozię i do kościoła zapie**alają. A tutaj gadanie, dobrze ch*jom, zaj***ć talibów itp. itd. A gdzie ta tolerancja, gdzie to dobro? Tylko nikt nie zauważył tego, że gdyby zachód się tam nie wpie**alał to nic by się nie działo. Polska też jest dzikim krajem i gdybyśmy nie podpisali papierków z UE i NATO to byłyby na YT filmiki jak polacy sp***alają przed helikopterem, bo armię mamy prześmieszną. Nie wierzę w Allaha czy innego makaronowego potwora, ale niech sobie każdy robi co chce u siebie. WTC to też taki pic na wodę, bo pewnie atak sponsorowany przez USA, a teraz właśnie sobie odbijają inwestycje w ch*j razy. Przecież do niedawna stany były w mega kryzysie, że padną, a nagle szykują się na kolejną wojnę? Ludobójstwo na naszych oczach w imię zarabiania kasy, ale niestety od nas tylko ta kasa wychodzi, a stany trzepią kokosy. Wojna to biznes-proste jak budowa cepa.

A stanom to raczej ufać i wierzyć nie możemy. Oni nawet nas nie chcą w swoim kraju, a my dopie**alamy na ich wojny :idzwch*j:

Pater patriae

2012-09-04, 21:07
kklement napisał/a:

pie**olicie jak potłuczeni, mędrcy z koziej dupy. Tam nie ma ani kropli ropy. Pies z kulawą nogą do tej dziczy by nie zajrzał gdyby nie jeden drobny detalik - w tej dziczy co bardziej fanatyczni wyznawcy Pedoproroka założyli sobie wylęgarnię pojebów wysadzających się w środkach komunikacji zbiorowej w bogatszej i nie dymającej kóz części świata. I dlatego trzeba było zrobić tam porządek.



Masz "mędrcze z koziej dupy":

Cytat:

Według doniesień nowojorskiej gazety nienaruszone zasoby surowców, o wiele większe niż dotychczas znane w Afganistanie, mają wartość prawie 1 biliona dolarów. Raport Pentagonu mówi, że Afganistan mógłby być "Arabią Saudyjską, jeśli chodzi o lit", metal wykorzystywany w produkcji baterii do laptopów i telefonów komórkowych.

Największe odkryte zasoby dotyczą rudy żelaza i miedzi, ale znaleziono też spore złoża niobu, a także - na terytoriach Pasztunów na południu Afganistanu - złota. Nowo odkryte bogactwa rozproszone są na całym terytorium kraju, w tym na południu i wschodzie wzdłuż granicy z Pakistanem - a więc, w regionach największych walk z talibami.



A to tylko częściowo odkryte złoża...

kambodia66

2012-09-04, 21:10
Według szacunków United States Geological Survey (USGS) z 2011 r., Afganistan posiada ok. 1,9 mld nieodkrytych baryłek ropy, możliwych do eksploatacji z technicznego punktu widzenia.

Rośnie zainteresowanie największych firm energetycznych zasobami ropy i gazu w Afganistanie. Przełom nastąpił po tym, jak swoje nastawienie zmieniła największa spółka publiczna świata, Exxon Mobil. Firma zaktualizowała szacunki dot. afgańskich zasobów i obecnie jest zainteresowana wydobyciem.

Afganistan jest położony strategicznie i graniczy z Iranem, Pakistanem, Chinami, Uzbekistanem, Turkmenistanem i Tadzikistanem, które graniczą z Kazachstanem graniczącym z Rosją. Azja Centralna ma znaczenie strategiczne oraz duże zasoby ropy naftowej i gazu ziemnego. Gdyby Waszyngton mógł kontrolować ten teren, to wówczas wojskowe bazy NATO, otaczałyby Rosję od Bałtyku, Bałkanów i Turcji, przez Azerbajdżan i Gruzję na Kaukazie, oraz Azję Centralną. Wówczas „kolorowe” rewolucje na całym terenie Federacji Rosyjskiej, mogłyby być kierowane z USA, pod pozorem obrony praw człowieka i demokracji

Krótko szukałem u wujka Google ale wystarczy by pochlebcy USA mieli się nad czym zastanowić

Lumpy1

2012-09-04, 21:48
albo my ich albo oni was"
proste. Szkoda naszych chłopaków bo giną za Amerykę a nie za Polskę i to za biedny 60k PORAŻKA!!!

three_jr

2012-09-04, 21:53
nienawidzę Ameryki :(

socjalmmv

2012-09-04, 22:07
Szczerze mówiąc gówno mnie obchodzą te religijno-zacofane państwa. Niech wybiją te pseudo arabskie państwa razem z cywilami, do czego oni mi w życiu potrzebni.

wudun

2012-09-04, 22:19
Raz wojna w Afganistanie wybuchła po tym jak talibowie(dzisiaj rebelianci wcześniej totalitaryści) nie chcieli wydać bin Ladena
Dwa Afganistan był największym producentem Heroiny na świecie.
Trzy wpływy z hery służyły finansowaniu alkaidy. Gdyby nie atak na Afganistan bałbyś się dzisiaj tramwajem tudzież autobusem do pracy/szkoły pojechać

mrkler

2012-09-04, 23:01
ale biedni ci afganczycy.... :(
a tak na poważnie pie**oli mnie to, a przewrażliwione gimbusy niech dalej spinają wary :)

Pater patriae

2012-09-04, 23:06
mrkler napisał/a:

ale biedni ci afganczycy.... :(
a tak na poważnie pie**oli mnie to, a przewrażliwione gimbusy niech dalej spinają wary :)



HAHHAHAHA, przed chwilą dosłownie zmieniłeś swój komentarz, na szczęście akurat chciałem Cię wyśmiać, więc się zachował:

mrkler napisał/a:

niesprowadzaj odrazu gimbusów do parteru, daj sie im nacieszyć "nowom modom" na j***nie hamerykanów i użalania się nad "biednymi" afgańcami, przeciez dopiero zaczal sie rok szkolny



Żal mi ciebie, taki kozak przed komputerem, a pisać nie potrafi...

mrkler

2012-09-04, 23:21
masz piwo, mi już na dzień dzisiejszy wystarczy, co do treści twoich postów można wnioskować że jesteś za a nawet przeciw więc nie widzę sensu dalszej dyskusji.

pieto90

2012-09-05, 08:58
kklement napisał/a:

pie**olicie jak potłuczeni, mędrcy z koziej dupy. Tam nie ma ani kropli ropy. Pies z kulawą nogą do tej dziczy by nie zajrzał gdyby nie jeden drobny detalik - w tej dziczy co bardziej fanatyczni wyznawcy Pedoproroka założyli sobie wylęgarnię pojebów wysadzających się w środkach komunikacji zbiorowej w bogatszej i nie dymającej kóz części świata. I dlatego trzeba było zrobić tam porządek.



W afganie wytwarzane jest 80% produkcji opium na świecie, przejęcie tego "biznesu" to wielomiliardowe zyski, jak się wypowiadał gdzieś jakiś naukowiec. Myślę, że amerykańce również po to tam są.

dr777

2012-09-05, 09:29
no a co do ropy i innych zasobów, to za wiki:

"Zasoby naturalne: gaz ziemny, ropa naftowa, węgiel, miedź, chrom, baryty, siarka, ołów, cynk, ruda żelaza, sól, kamienie szlachetne i półszlachetne są eksploatowane w ograniczonym zakresie, większe znaczenie ma jedynie wydobycie gazu (30 mln m³ w 2008) i surowców budowlanych, między innymi lazurytu"

faktycznie ... jak to napisał @kklement ... ani kropli ropy :P

Feragas

2012-09-05, 09:38
pie**olcie sobie dalej, ale tak btw. To nie jest helikopter :D