18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Absurd urzędów. Wydanie dowodu osobistego.

ParalitykDance • 2014-05-07, 22:30
Chciałbym podzielić się z wami dzisiejszym absurdem jaki mnie spotkał w urzędzie.
Jako, że mieszkam na obrzeżach dużego miasta a moja miejscowość należy do innej gminy niż owe miasto ( w którym do centrum mam 18 min autobusem ), muszę zapierdzielać do urzędu 12 km a autobusy jeżdżą tam co półtorej godziny. Prosta rzecz, połamał mi się dowód osobisty i muszę wyrobić nowy. Jadę do urzędu ze zdjęciami i wnioskiem i dowiaduje się, że potrzebny jest skrócony odpis aktu urodzenia. Pytam czy przypadkiem nie mają tamtego jak pierwszy raz wyrabiałem dowód, oczywiście mają, ale potrzebny jest jeszcze raz do wniosku ( tutaj jest właśnie pierwszy absurd, mają dokument, ale muszę ten sam dokument przynieść jeszcze raz, bo takie są formalności ). Zapraszają mnie do pokoju obok po odpis aktu urodzenia ( odległość 2 m ). 2 min rozmowy i dowiaduje się, że dadzą mi znać jak odpis będzie gotowy do odebrania. Pytam, czy mogą po prostu przekazać ten akt urodzenia pokój obok jak już będzie gotowy. Otóż nie! Muszę jechać 12 km, żeby wziąć kartkę, odwrócić się plecami i podać kobiecie 2 metry ode mnie. Tego by nawet Bareja nie wymyślił...
Pieprzona biurokracja...
:idzwch*j:

ParalitykDance

2014-05-07, 22:34
9 lat go miałem, to się trochę znosił ;)

Duch

2014-05-07, 22:38
A wiecie kto najwięcej pracuje w urzędach?

Wentylator :krejzi:

is...........ay

2014-05-07, 22:45
@up: A co jest najszybsze w komputerze z windowsem?
– Też wentylator. :krejzi:

al...........10

2014-05-07, 22:46
O ile się orientuję, prawo administracyjne zobowiązuje ich do wewnętrznego załatwienia takich procedur na wniosek pisemny.

dorodnykurczak

2014-05-07, 22:52
ja ostatnio też wyrabiałem, bo zgubiłem. napisałem zaświadczenie zgubienia, i załatwiłem sobie przyśpieszony termin. niestety, zgubiłem zaświadczenie zgubienia, ale zbajerowałem babkę i musiałem tylko napisać zaświadczenie zgubienia zaświadczenia zgubienia i wydała mi elegancko. ale ja jestem przystojniakiem. pozdro

ko...........ie

2014-05-07, 22:54
Nie musiałeś płacić za wydanie aktu? Mnie to kosztowało 17zł :p

~DMT

2014-05-07, 22:59
Nie wiem jak to u Was wygląda, ale jak ja zgubiłem dowód, napisałem na małej karteczce, którą dostałem od babki w urzędzie, mniej więcej kiedy i w jakich okolicznościach zaginął, nr seryjnego oczywiście nie pamiętałem, babka mi go sama z kompa podała, wypełniłem wniosek, z tym poszedłem do pokoju obok, dałem podpisane zdjęcia, wydrukowała mi przyjęcie wniosku na którym się podpisałem i tyle.15 minut i sprawa załatwiona. Żadnych odpisów czy opłat.

StewieG

2014-05-07, 23:05
to ty chyba pierwszy raz w urzędzie byłeś ?

mutant

2014-05-07, 23:17
''2 min rozmowy i dowiaduje się''

U mnie w urzędzie to przez pierwsze 15 min pani jest obrażona, że śmiałem się o coś zapytać

ParalitykDance

2014-05-07, 23:19
KPAArt. 220. [Żądanie zaświadczenia] § 1. Organ administracji publicznej nie może żądać zaświadczenia na potwierdzenie faktów lub stanu prawnego, znanych organowi z urzędu bądź możliwych do ustalenia przez organ na podstawie posiadanej ewidencji, rejestrów lub innych danych albo na podstawie przedstawionych przez zainteresowanego do wglądu dokumentów urzędowych (dowodu osobistego, dowodów rejestracyjnych i innych).

§ 2. Organ administracji publicznej żądający od strony zaświadczenia na potwierdzenie faktów lub stanu prawnego jest obowiązany wskazać przepis prawa wymagający urzędowego potwierdzenia tych faktów lub stanu prawnego w drodze zaświadczenia.

Crossblade

2014-05-07, 23:45
Ja dzisiaj nie wytrzymałem....dzieciakom wyrabialiśmy dowód i Pani w urzędzie się jebła i wypisała dwa razy ten sam kwit na to samo dziecko...a k***a ie chce mi sie pisać. Zj***łem babke, grzecznie i kulturalnie....ch*ja robią te p*zdy w urzędach. To co tutaj wypełniały 3 baby jedna by ogarnela i byłby większy porządek i ład k***a...

~Beny

2014-05-08, 00:14
@ParalitykDance za duże grudy były, za mocno przycisnąłeś i strzelił? :)

urteusz

2014-05-08, 01:19
Ciesz sie bo Organ ma 7 dni na wydanie zaswiadczen ;D A jak nie to Ci zostaje zazalenie. <3 Kpa