18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

70 rocznica śmierci Generała Sikorskiego

~Tołdi • 2013-07-05, 12:52
Zapomniałem wrzucić wczoraj tematu o Generale Sikorskim (w ramach przypomnienia historii)naczelnym wodzu Polski do 1943 roku. Zginął w katastrofie gibraltarskiej razem z córką i kilkoma lotnikami. W czasie jego rządów w dwudziestoleciu międzywojennym manewrował między sanacją a endecją.



Generał(wtedy pułkownik) prawdopodobnie podczas wojny polsko-bolszewickiej

Moby_Dick

2013-07-05, 13:10
Jedna z największych postaci w polskiej historii! Za Generała :wodka:

Pan_Marszałek

2013-07-05, 13:19
Sikorski zginął akurat w tym momencie, kiedy przestał anglikom być potrzebny...

sz...........an

2013-07-05, 13:55
możemy zwalać winę za nasze niepowodzenia na anglię, francję.... USA... a prawda jest jedna - wina leży tylko i wyłącznie po naszej stronie. Całkowite nieprzygotowanie do 1 września, dodatkowo idiotyczny zakaz walki z sowietami... ale czego się spodziewać po rządzie debili.... takie Tuski 1939 roku.

W tym kraju władzę powinno w końcu przejąć wojsko k***a mać... chociaż w sumie tak jak nie mieliśmy armii w 39' tak samo nie mamy i teraz

jak dla mnie to w tamtej wojnie opowiedzieliśmy się po złej stronie.

Admin_RedTube

2013-07-05, 14:01
Troszkę się nie postarałeś, mogłeś co ciekawsze fragmenty skopiować nawet z wikipedii bo jak znam życie niektórzy nawet nie wiedzą kto to był.

Ach jeszcze się pochwalę, mieszkam na ulicy gen.Sikorskiego. Ja to jestem co nie?

Kupa_w_majtkach

2013-07-05, 14:10
Polecam serial "Generał" o W.Sikorskim.

LxDead

2013-07-05, 15:22
Tytuł powinien brzmieć: "70 rocznica morderstwa Generała Sikorskiego"
Niech tych pie**olonych zdrajców ciapaci wyplenią

oc...........an

2013-07-05, 17:02
Ach, 70 lat już minęło od 'wypadku" który zafundowali nam Anglicy... :(

Admin_RedTube, a po co? Przecież wszyscy wiedzą, że to ten konstruktor helikopterów co wymyślił m.in. Sikorsky CH-53E Super Stallion. :mrgreen: Natomiast dziś najwidoczniej ma już dosyć projektowania, bo u boku Tuska zajmuje się polityką zagraniczną.

:trollencjusz:

~Tołdi

2013-07-05, 17:12
DUST DEVIL, jesteś komunistą? Jak ja takimi jak ty gardzę.

Ale zapraszam do debaty

oc...........an

2013-07-05, 17:46
Tołdi napisał/a:

DUST DEVIL, jesteś komunistą? Jak ja takimi jak ty gardzę.

Ale zapraszam do debaty




Komunistą?

Z tego co sprawdzałem ostatnio to za moje poglądy za komuny to by mi wzbogacili głowę dziewięcioma gramami ołowiu :amused:

Od kiedy to avatar na sadolu symbolizuje poglądy polityczne? :roll: No chyba Ci chodzi o podpis napisany "polszczyzną"...

Nie wiem o czym możemy debatować, skoro nawet nie ma jakiegoś tematu, no chyba że uważasz, że Sikorski miał wypadek i żadna "siła wyższa" nie miała na to wpływu - wtedy możemy debatować, bo anglicy wg mnie mają jego krew na rękach (nawet akta tej sprawy maja przedłużony okres tajności, chyba do 2040, a miały być odtajnione już parę latek temu...)

LxDead

2013-07-05, 20:01
DUST DEVIL napisał/a:




Komunistą?

Z tego co sprawdzałem ostatnio to za moje poglądy za komuny to by mi wzbogacili głowę dziewięcioma gramami ołowiu :amused:

Od kiedy to avatar na sadolu symbolizuje poglądy polityczne? :roll: No chyba Ci chodzi o podpis napisany "polszczyzną"...

Nie wiem o czym możemy debatować, skoro nawet nie ma jakiegoś tematu, no chyba że uważasz, że Sikorski miał wypadek i żadna "siła wyższa" nie miała na to wpływu - wtedy możemy debatować, bo anglicy wg mnie mają jego krew na rękach (nawet akta tej sprawy maja przedłużony okres tajności, chyba do 2040, a miały być odtajnione już parę latek temu...)



Też nie mam pojęcia dlaczego większość kieruje się awatarem.
Co do Sikorskiego, był nie wygodny i mógł narozrabiać wiec się go pozbyto.

P.S DUST DEVIL dlaczego taki awatar? ;-)

foxrbkpisz

2013-07-05, 20:52
Nie wprowadzaj ludzi w błąd, na obydwu zdjęciach jest w mundurze ze stopniem generała dywizji, widać po "czapce rogatywce" i pagonach -.-

Imper3838

2013-07-05, 20:54
W niebie osobiście wypiję flaszkę ze wszystkimi wojskowymi, którzy walczyli za Polskę. A ch*j nawet się najebię w trupa.

:wodka: Za Polskę sk***isyny!

greene

2013-07-05, 20:59
Ja wiem dlaczego DUST DEVIL ma taki avatar..

















bo ma.