18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

70-letni pasjonat tuningu

maksymilian45 • 2014-07-25, 16:29

Na hasło tuning przeciętny człowiek, nie mający większego pojęcia o motoryzacji, zawsze wyobrazi sobie młodego chłopaka w czapeczce z daszkiem montującego ogromny wydech do silnika 1.3. Stereotypy, choć mają niestety w sobie odrobinę prawdy, są krzywdzące dla prawdziwych pasjonatów. A takich jest wielu, i nie ma tu żadnych limitów wiekowych.

Bogdan Jovanovic, to pochodzący z Serbii fan modyfikacji Golfa drugiej generacji. Pełen wigoru mężczyzna ma już 70 lat, i wciąż dłubie przy swoim ukochanym VW. Nie nam oceniać czy droga, którą obrał przy zmianach stylistycznych jest słuszna, szczególnie że nie znamy za bardzo serbskiej sceny. Jednak za samo podejście oraz kompleksowe dążenie do samodzielnych zmian we własnym samochodzie należy się temu człowiekowi pełen szacunek. Zobaczcie film, który jest ciekawie zaprezentowaną historią jednego człowieka oddanego swej pasji.

clean_east_wood

2014-07-25, 18:10
Na pasję po pierwsze trzeba mieć pieniądze. Nie ma kasy nie ma tuningu.

ziomka22

2014-07-25, 18:39
@up pie**olisz za przeproszeniem. Jak będziesz chciał to i nauczysz się pierdzieć po chińsku.
A tak poważnie, skoro człowiek robi sam, swoimi sposobami i pod swoje gusta to drogę napewno znajdzie realną finansowo.

Co do obrania złej lub dobrej drogi do modyfikacji to moim zdaniem jaka by nie była, to jest zrobiona na najwyższym poziomie co jest bardziej istotne w tym wypadku.

grzdylo7

2014-07-25, 19:05
ziomek wyzej dobrze gada PIWO!.
a dziadkowi sam bym swój samochód oddał... gdybym go miał;D

Gogul

2014-07-25, 19:08
taki tuning mi się podoba. Gość wiekowy. Tuninguje ze smakiem :)

Brzydkii

2014-07-25, 19:10
Jedyny Golf od starszego pana, który nim jeździł tylko po bułki i do kościoła :)

de...........nt

2014-07-25, 19:29
Brawo dla tego pana. Brawo za to, że mając 70 lat ma na tyle motywacji i zaangażowania, żeby realizować swoje marzenia. Chciałbym móc tak samo w jego wieku (i oczywiście chciałbym odłożyć na tyle dużo pieniędzy, żebym mógł). Aczkolwiek najpierw "chcenie" i pasja, dopiero potem pieniądze, o ile oczywiście nie przymiera się głodem, jak wielu polskich emerytów.

A w kwestii samego auta - cóż Golf. Według wielu symbol złego smaku i wiochy, bo niestety wielu użytkowników wystawia mu własnie takie świadectwo. Aczkolwiek to nie nazwa samochodu robi z niego "wieśwagena", tylko ktoś, kto nim kieruje.

Ja sam od wielu lat pasjonuję się tuningiem, głównie mechanicznym i od jakiegoś czasu mam w garażu również Golfa, który oprócz modyfikacji mechanicznych (silnik, zawieszenie, potężne hamulce), niczym nie różni się od seryjnego, na autostradzie może natomiast bez najmniejszego wysiłku objeżdżać auta typu M3, S4 ,S6, Carrera S, większość AMG, itp.
I też robię to tylko dla własnej przyjemności, bo wiem, że to auto nigdy nie będzie tak piękne, prestiżowe, czy wygodne jak wyżej wymienione, ale nie mam zamiaru nim szpanować, wyrywać na nie lachonów, palić gumy na każdych światłach, itp.
Po prostu niektórzy ludzie to lubią - i tym bardziej rozumiem i cenię sobie tego miłego pana.

mak667

2014-07-25, 19:46
wie ktoś co to za kawałek w 1.20 ????

L-J

2014-07-25, 20:47
mak667 napisał/a:

wie ktoś co to za kawałek w 1.20 ????


Ludovico Einaudi - Una Mattina

lllll

2014-07-25, 21:21
Tuning sruning...
Nie ma piwa bo ku*asik pali papierosy w samochodzie.

ChlebowyKról

2014-07-25, 21:43
Nie wszystko musi mi się podobać.
Ale są pewne rzeczy, które TRZEBA docenić...

KwusheR

2014-07-26, 07:44
Pasja pasją, ale ten golf niczym się nie różni od golfów spod remiz z dodatkami z działu tuning w tesco.

Earth

2014-07-26, 08:23
Tym się różni od golfów spod remiz, że ten facet ma auto ze swojej młodości, a nie jak wieśniacy, którzy w najlepszym wypadku mają tyle samo lat co ich "wóz"

kazzek94

2014-07-26, 10:10
nie czepiaj się silnika 1.3! Mazda rx8 ma takowy i generuje 231KM :D