18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

450 funtów za zdjęcie konsoli...

Mr.Drwalu • 2013-12-09, 19:07


450 funtów za zdjęcie konsoli Xbox One


Zakupy w Internecie są dla wielu osób zdecydowanie wygodniejsze od tych tradycyjnych. Niestety w niektórych przypadkach okazują się jedynie źródłem problemów, o czym przekonał się ostatnio jeden z mieszkańców Wielkiej Brytanii.

19-letni Peter Clatworthy postanowił nabyć konsolę Xbox One. Zamiast udać się jednak do stacjonarnego sklepu zdecydował się na zakup nowego cacka Microsoftu w Internecie. Nie musiał długo szukać, gdyż już po chwili trafił na interesującą go ofertę.

Na wirtualnych półkach sieci eBay wypatrzył interesujące go urządzenie, które w zestawie z grą FIFA 14 oferowane było w cenie 450 funtów. Uiszczając ową kwotę wzbogaconą o dodatkowe 8 funtów za koszty transportu z uśmiechem na twarzy zaczął wyczekiwać kuriera.

Ten dotarł w wyznaczonym terminie, ale problem w tym, że w paczce zamiast konsoli znajdowało się jedynie... jej zdjęcie. Stosowny zapis znalazł się na aukcji i dlatego też kupujący sam jest sobie winien, ponieważ zwyczajnie nie doczytał tego fragmentu.

Cytat:

Peter Clatworthy - "Spojrzałem na profil sprzedawcy i nie było tam nic negatywnego. Kupiłem tam konsolę i wtedy pomyślałem, że to dobry interes. Teraz to oczywiste, że zostałem oszukany."



Sprawa zgłoszona została do eBay'a i okazuje się, że jej finał będzie szczęśliwy dla pechowego nabywcy "konsoli". Przedmiot aukcji umieszczony został bowiem w dziale gier wideo i konsol, a powinien trafić do działu fotografii. Tym sposobem Peter Clatworthy otrzyma zwrot wszystkich swoich pieniędzy.

Morał tej historii powinien być jednak wszystkim znany - czytaj, jeśli nie chcesz zostać oszukany. Gdyby to naprawdę drogie zdjęcie znajdowało się w prawidłowym dla siebie dziale, kupujący mógłby zapomnieć i o konsoli i o swoich pieniądzach.

Źródło

Meretrix

2013-12-10, 00:54
W Polsce do 2 tygodni można zwrócić cokolwiek się na internecie kupiło, więc to by nie przeszło

frankenstein

2013-12-10, 01:00
eeee tam u nas od dawna na allegro tak robią

korinogaro

2013-12-10, 01:00
Najlepsze jest to, że jełop sam się przyznał że WIDZIAŁ że kupuje zdjęcie ale stwierdził ze na ebayu to nie moga go oszukać. Dostał refund od ebaya, zbanowali sprzedawcę a debil dostał jeszcze darmowego X0 w nagrodę za głupotę. k***a, co za zj***ny świat...

Hangman108

2013-12-10, 01:18
@Meretrix Z tego co wiem jest to przepis Unijny, a nie Polski, więc dotyczy również Wielkiej Brytanii. Chociaż ciężko stwierdzić jak ma wyglądać jego realizacja, kiedy kupujesz coś od prywatnej osoby, a nie od zarejestrowanej firmy.

Nameless

2013-12-10, 01:38
Tylko Steam Machine i Steam Controller za niecały rok! Xbox i PS to przereklamowane, zamknięte gówno dla frajerów.

Moim zdaniem w przypadku prawidłowego opisu na aukcji to jest przykład współczesnej selekcji naturalnej. Poza tym z tego co widzę, to mowa o jakimś niedoj***nym brytyjczyku, więc tym bardziej wyj***ne.

BongMan

2013-12-10, 04:22
Mr.Hardistic napisał/a:


w zestawie z grą FIFA 14


To była kara od losu za granie w to gówno :D PES13 k***a, a nie jakaś srifa, która ma własną interpretację praw fizyki i bug na bugu.

A takich cwaniaczków się powinno łapać, spuszczać wpie**ol, łamać łapy, potem dawać do wyr*chania bandzie pedałów i na koniec wrzucać filmiki na neta z podpisem "Ten ch*jek oszukiwał ludzi. Kto chce, może mu zrobić to samo. Nazywa się tak i tak, mieszka tu i tu."

giboN31

2013-12-10, 04:32
Nie wiem czym się tak podniecają autorzy tego artykułu, przecież u nas w kraju to normalka

Enzo_Gorlomi

2013-12-10, 07:20
łepek wygląda na pierwszy rzut oka jak Messi z okładki

Danonekx3

2013-12-10, 07:36
Każdy orze jak może łatwo nie jest :D

makabrax

2013-12-10, 10:43
@Meretrix
@Hangman108

przepis mówi tak:
Cytat:

Umowy zawierane na odległość to umowy zawierane przez przedsiębiorcę z konsumentem bez jednoczesnej obecności obu stron, przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość



i jest wtedy możliwy zwrot bez podania przyczyny, towaru niezmienionego (nierozpakowanego) chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu (czyli najprostszy przykład, zamawialiśmy czerwone jebadło, a dostaliśmy zielone co można było zobaczyć dopiero po odpakowaniu - oczywiście to jest bardziej rozwinięte ale ch*j z tym)

co więcej przepis jeszcze przewiduje że
Cytat:

Innym rozwiązaniem dla uniknięcia przyznania konsumentom prawa odstąpienia od umowy jest także prowadzenie sprzedaży z licytacji



więc jeżeli kupujesz od osoby prywatnej, czy nawet od firmy przez licytację na allegro nie możesz się zastawiać tą ustawą
obowiązuje ona tylko przy zakupie kup teraz lub przez sklep internetowy firmy

Lysack

2013-12-10, 10:54
Szkoda, że mógł anulować transakcję. Jestem jak najbardziej za edukacją debili w ten sposób. A nawet powiem więcej - powinny powstać firmy specjalizujące się w edukacji, poprzez praktyczną naukę czytania ze zrozumieniem.

Amber Gold też jak dla mnie jest organizacją dobra publicznego - w regulaminie było napisane, że jest szansa zysku, ale w przypadku wycofania środków z lokaty traci się bodajże 30 czy tam 50% wkładu. To był dobrze przemyślany biznes - po zebraniu odpowiedniej kasy, zasiać panikę, w której ludzie sami z siebie zaczną zostawiać swoją kasę w obawie przed utratą całości. Gdyby nie interwencja państwa i przymusowe ogłoszenie bankructwa, wszystko mogłoby się zakończyć legalnie i w pełni uczciwie. Ze środków pozostawionych przez "płochliwych" można było spokojnie wypłacić pozostałym spore odsetki rzekomo uzyskane z lokaty w złoto i zamknąć działalność. Płochliwi pluliby sobie w brodę, ale nauczyliby się czytać umowy. Odważniejsi byliby zadowoleni, że udało im się odnotować jakiś tam zysk (np. 10% w skali roku, a że na przykład wpłacili kasę na miesiąc przed zamknięciem działalności, to dostaliby niespełna 1% więcej niż włożyli). A Pan Marcin całą resztę kasy mógłby zostawić dla siebie - po moich wstępnych wyliczeniach (na podstawie kwot podawanych w mediach) wyszło mi, że dla niego zostałoby jakieś 9 baniek :)

Din

2013-12-10, 10:54
Dla mnie to kiepsko przygotowany viral marketing. Jak wychodziły konsole starszej generacji to wpisów w necie takich jak "temu typkowi huragan/pożar/cokolwiek rozj***ł dom, ale jest happy bo ma (wstaw jakąś konsolę wideo oprócz najnowszej generacji tutaj)" nie było, lub przynajmniej ułamek tego co jest teraz. A tak poza tym.. Ten koleś ma 19 lat? Widocznie brakowało młodych ludzi chętnych do przygotowania tej spreparowanej reklamy i ktoś z działu marketingu musiał się posłużyć swoim wizerunkiem. Albo koleś pochodzi z chowu wsobnego (co w Angli raczej jest prawdopodobne biorąc pod uwagę, że jest "małą wyspą") i dlatego ryj ma taki stary.

T0B1

2013-12-10, 10:59
BongMan napisał/a:


To była kara od losu za granie w to gówno :D PES13 k***a, a nie jakaś srifa, która ma własną interpretację praw fizyki i bug na bugu.


GTA to też gówno bo się odradzasz - nierealne. Max Payne to też gówno, bo nie dość, że więcej niż jedną kulkę przyjmiesz to jeszcze wczytasz grę. Ogólnie wszystko to gówno... ale nie PES. Logiczne bardzo w ch*j!

@topic
Cytat:


Peter Clatworthy - "Spojrzałem na profil sprzedawcy i nie było tam nic negatywnego. Kupiłem tam konsolę i wtedy pomyślałem, że to dobry interes. Teraz to oczywiste, że zostałem oszukany."


Chyba przez matkę naturę został oszukany, że takiego dekla z niego zrobiła co czytać ze zrozumieniem nie umie.

Dolot_93

2013-12-10, 12:56
Nexures musze cie zmartwić bo nie posiadam ps4 :D mam xboxa 360 wcześniej miałem ps3 i znam bolączki obu konsol. Uważam ,że Ps 4 poprostu wygra wyścig konsol ,ponieważ jak to może być że gry kupione będą działać tylko na jednej konsoli. A jak Xklocka h*j strzeli i kupisz nowego to gry też możesz kupić sobie nowe. Info dla hejterów: PC też posiadam tylko jestem przyzwyczajony do pada i wrzucenia płyty bez zastanawiania się nad wymaganiami no i ja zdążyłem już pograć w GTA V chodź na PC powinni też wydać bo sami sobie w stopę strzelą

dedrex

2013-12-10, 14:07
Nie zapomnę jak kiedyś kumpel zarobił około 1500 zł na sprzedawaniu zdjęć "kont gry" typu darkorbit, tibia czy ch*j wie co jeszcze. Mina kupujących bezcenna u.u ... Po czym został mu wytoczony pozew o wymuszenie.