18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

3D z 2D

flourishman • 2014-08-14, 17:12
Cytat:

Opracowane przez naukowców z Carnegie Mellon University w USA, nowe narzędzie pozwala użytkownikom przesuwać, obracać a nawet animować obiekty na zwykłej fotografii, z automatycznym uzupełnieniem brakujących fragmentów tak aby otrzymać trójwymiarowy model.

Zasada jest prosta - narzędzie "pożycza" publicznie dostępne modele 3D przedmiotów codziennego użytku, takich jak przedstawiony na filmie fotel, taksówka czy żuraw origami, które umożliwiają oprogramowaniu edycję, obiektu aby był widoczny ze wszystkich stron. Następnie optymalizowana jest geometria, tekstura i oświetlenie, aby osiągnąć najlepsze dopasowanie do zdjęcia.Technologia posiada ogromne możliwości, może nawet współpracować z ze zdjęciami historycznymi czy dziełami malarstwa.






Loaloa

2014-08-14, 22:58
Jest taka scena w "Lowcy androidów" - Deckard ma zwykłe zdjęcie wnetrza jakiegos pokoju zrobione polaroidem. wkłada to zdjęcie do urządzenia i okazuje się, że może "rozglądać się na boki". Wreszcie skupia się na jakimś szczególe, robi zbliżenie, poprawia ostrość i drukuje sobie nowe zdjęcie. Wiem, to nie to samo co tutaj, w sumie tamta technika ciągle jeszcze pozostaje poza naszym zasięgiem, ale...

czy te trzydzieści kilka lat temu (a nieco więcej licząc od wydania książki) ktokolwiek ośmieliłby się przypuszczać, że takie fantazje kiedyś będą mozliwe do zrealizowania?

Rzehooj

2014-08-14, 23:34
Mnie ciekawi jak idealnie odwzorowali zakryte przez samoloty chmury czy też jezdnię pod taksówką. :roll:

panmorda

2014-08-15, 01:03
takie proste a takie efektywne!

litwaxd

2014-08-15, 10:38
Ale poj***ne :D

Prospect0r

2014-08-15, 12:09
Kolega wyżej pisał o jezdni, jezdnia może być jakimś sposobem przekopiowana z tej obok, OK. Ale nie fascynowało was podwozie taksówek? Jak dla mnie to nockout i fake