18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

17-latek, któremu się nudziło...

ASAKKU • 2014-04-05, 19:00
17-latek prawdopodobnie się bardzo nudził, gdyż zbudował sobie zabawkę na bazie quadcoptera TBS Discovery Pro i zamontował do niego kamerkę GoPro Hero 3+...
Filmik, który nagrał swoją nową zabaweczką robi wrażenie... 8-)


Źródło

Achel

2014-04-05, 19:07
Szacun dla kolesia... W Polsce jak mi się nudzi, to mogę sobie podłubać w nosie bo pieniądze wydaje na mieszkanie i jedzonko :samoboj:

ph...........ks

2014-04-05, 19:14
"zbudował sobie".. - kupił. Takie quadrocoptery pod go pro to koszt ok 2 k.

Ocean

2014-04-05, 19:25
Potwierdzam phoks-a. Zrobienie quadrocoptera to robota wymagająca olbrzymiej znajomości programowania oraz nieco mniej wiedzy technicznej.

Wraz z ludźmi z wydziału budujemy miniquadrocopter - budżet docelowy to 25zł/model. (ma być po kosztach).
Tam wchodzą algorytmy i mikroukłady całkujące (dla akcelerometru i potencjometru), o których 17-sto latek nie ma prawa nawet wiedzieć. Już nie mówiąc o ich zastosowaniu, a już tym bardziej o programowaniu pod nie.

Analogowo? Chyba kpicie. Piwo dla ludzi, którzy zaprojektują serwami samą stabilizację...

baton42

2014-04-05, 19:31
@Ocean z ciekawości - podrzuciłbyś coś więcej? Macie może już jakiś prototyp? I przede wszystkim gdzie go budujecie? Na jakim uniwerku?

ASAKKU

2014-04-05, 19:33
phoks napisał/a:

"zbudował sobie".. - kupił. Takie quadrocoptery pod go pro to koszt ok 2 k.


Racja, teraz dopiero doczytałem, ponieważ pierwotne info z innej stronki wziąłem..., więc poprawiam...

RockyWood

2014-04-05, 19:48
podstawka ok ~500 funtów - by to jakotako miało sens "do zabawy" to trzeba dokupić jeszcze parę bajerów za ok 2000-2500 funtów :) i już można latać i nagrywać tak jak ten 17-stolatek :D

Bankracy

2014-04-05, 19:53
Chłopak sobie widoki obczaja, a ogarnięty sadol podglądałby sąsiadki :)

szyszak

2014-04-05, 19:59
Ocean to chyba jestes na jakimś wydziale ciapatych jak chcecie zrobic 25zl na sztuke :D Sory ale takie brednie to mozesz wsadzić opowiadać kolegom z piaskownicy. Przyglądnij się na projekty opensourcowe na internecie (MULTIWii, ArduPilot MEEGA, NAZA DJI) i zobacz ile pracy i kasy kosztuję w miarę dobry kontroler lotu, a ile profesjonalny.Waszym pierdocopterem to mozecie sobie polatac conajwyzej po pokoju.

Ocean

2014-04-05, 20:17
@baton - Politechnika Wrocławska.

Szyszak, to nie jest nic nadzwyczajnego - płytkę sami wytrawiamy, a podzespoły to pikuś. Robimy to też chałupniczo - termotransferem. Chociaż chcemy to docelowo zrobić na folii 0,5mm, żeby zaoszczędzić na wadze.

Koszt samych silników (4) to jakieś 8-10zł (chińsko).

Póki co pracuję nad konstrukcją - z początku było włókno węglowe, ale to tanie jest ciężkie i nie najlepszych właściwości. Skończy się chyba na szklanym, albo piankach trawionych chemicznie w ortogrida (wykorzystywane w przemyśle kosmicznym, jest lżejsze i wytrzymalsze przez charakterystyczne trawienie).

Płytkę komuś mogę podesłać.

JA DLATEGO MÓWIĘ, ŻE TO JEST MINIQUADROKOPTER.
To nie ma latać po dworze! Jest wielkości pudełka od papierosów.

A - a mechanizmy sterujące... Ty chłopie zastanów się co mówisz. Wszystko odbywa się przez sterowanie napięciem i częstotliwością. PWM. Kontroler lotu? Wystarczy zwykły żyroskop i akcelerometr, poparty dobrym programem korygującym. Ot, wszystko. Jak ktoś jest frajer i sam nie potrafi zaprogramować, to płaci grube pieniądze. Jak to mówią, niewiedza kosztuje.

Potem? Wystarczy zwykłe radio, albo moduł wi-fi, który nie będzie zżerał energii, bo żywi się zbieractem energetycznym. Mamy dostęp do takich cudeniek za frajer (ale mały zasięg).

A wydział? Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki.

wojas30

2014-04-05, 21:02
Tyle lat temu napisane, tyle razy uległo profanacji w ch*jowych filmikach gimbazy pragnącej być cool dodając kolejny zaj***ny filmik z ...... . pl a ten dalej nie wie...
Hans Zimmer - Time

samolot1993

2014-04-05, 21:44
Scareface101 napisał/a:

Co to za nuta w tle


Hans Zimmer - Time / Soundtrack z Incepcji

solteck

2014-04-05, 22:37
to sadistic czy klub miłośników przyrody?

Phaxi

2014-04-06, 03:51
Bananowy dzieciak