18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

15 tysięcy firm upadnie...

Mr.Drwalu • 2013-02-07, 23:08


W ciągu dwóch lat od wejścia w życie dyrektywy, która ma ograniczyć delegowanie pracowników do pracy za granicą, upadnie 15 tys. Polskich firm, a wpływy ze składek ZUS zmaleją o 2 mld zł rocznie - wyliczył Instytut Zatrudnienia Transgranicznego.


Pod koniec lutego projekt nowej dyrektywy dot. delegowania pracowników za granicę ma być głosowany w Komisji ds. Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów. Celem dyrektywy jest zapobieganie obchodzeniu lub nadużywaniu przepisów.

Instytut Zatrudnienia Transgranicznego przeprowadził na zlecenie Izby Pracodawców Polskich analizę skutków planowanej dyrektywy tzw. "wdrożeniowej", dotyczącej egzekwowania dyrektywy 96/71/WE ws. delegowania pracowników.

Instytut przeanalizował obroty, zyski oraz koszty pozapłacowe 585 polskich przedsiębiorców, będących eksporterami. Pod koniec listopada i na początku stycznia spotkał się też ze 158 pracodawcami, delegującymi w sumie ponad 22 tys. polskich pracowników za granicę.

IZT policzył, że wejście w życie nowej dyrektywy spowoduje w ciągu dwóch lat od jej wdrożenia likwidację lub upadłość ok. 15 tys. polskich przedsiębiorców zajmujących się delegowaniem pracowników za granicę, w tym ponad 13,5 tys. mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw.

Według Instytutu wdrożenie dyrektywy spowoduje uszczuplenie Funduszu Ubezpieczeń Społecznych i innych funduszy, np. Funduszu Pracy, do których trafiają składki za pośrednictwem ZUS o ok. 2 mld zł rocznie. Z kolei wpływy do budżetu państwa z podatków mogą zmaleć o 1,8 mld zł rocznie.

IZT wykazał, że w ciągu pięciu lat od wdrożenia dyrektywy na trwałe wyjedzie z kraju ok. 200 tys wykwalifikowanych pracowników. W okresie ośmiu lat trwała emigracja obejmie około 0,5 mln osób w wieku 20-40 lat oraz ich rodziny.

Z danych IZT wynika, że przez rok, od lipca 2011 r. do końca czerwca 2012 r., delegowaniem pracowników za granicę zajmowało się ok. 21 tys. polskich przedsiębiorstw. Głównie były to spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (ponad 3,5 tys. spółek) oraz firmy jednoosobowe (ponad 9,5 tys. podmiotów). Polscy przedsiębiorcy delegowali w tym czasie ponad 215 tys. pracowników za granicę. Ponad 1,5 tys. podmiotów delegowało jednocześnie powyżej 100 pracowników.

Wyliczenia IZT pokazały, że składki odprowadzone w tym czasie w Polsce do ZUS od wynagrodzeń delegowanych pracowników przekroczyły 2,5 mld zł. Wpływy budżetu państwa z podatku dochodowego wpłacanego od wynagrodzeń delegowanych pracowników przekroczyły w tym czasie 2,2 mld zł.

Pod koniec lutego projekt nowej dyrektywy dot. delegowania ma być głosowany w Komisji ds. Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów. Celem dyrektywy ma być zapobieganie obchodzeniu lub nadużywaniu przepisów.

Dyrektywa ma przede wszystkim ma wprowadzić definicję oddelegowania, co pociągnie za sobą przede wszystkim skutki w zakresie prawa pracy. O tym, czy polska firma oddeleguje pracowników za granicę, ma decydować m.in. to, czy w Polsce prowadzi ona "znaczną część" swojej działalności i czy tu zatrudnia personel administracyjny. Warunkiem oddelegowania ma być też "wyjątkowo ograniczona liczba wykonanych umów lub kwota obrotu uzyskanego w państwie członkowskim prowadzenia działalności".

Polskie firmy i eksperci obawiają się, że tak niejasne kryteria spowodują preferowanie firm z dużym kapitałem, ze "starej" Unii, na niekorzyść firm z naszego regionu Europy.


Obawy polskich firm i prawników dotyczą też tego, jak nowa dyrektywa przełoży się na inne, obowiązujące już dziś przepisy dotyczące delegowania pracowników. Chodzi głównie o opodatkowanie i oskładkowanie wynagrodzeń delegowanych pracowników.

Źródło: http://wpolityce.pl/wydarzenia/46535-15-tysiecy-firm-upadnie-a-wplywy-do-zus-zmaleja-rocznie-o-2-mld-zl-oto-skutki-nowej-dyrektywy-ktora-ma-zostac-przeglosowana-juz-w-lutym

Cyrk

2013-02-08, 20:43
Opcje są dwie: wychodzimy z UE albo czekamy aż sama się rozjebie bankrutując całą Europę...

Gl0BaL

2013-02-08, 20:44
Czyli że co, mam głosować na PiS? Na lewackie k***y? Na Korwina?

Nie, dziękuję. Póki kraj nie zbankrutuje to nie głosuję na nikogo. Tutaj k***a nie ma na kogo głosować.

Suka_Blyat

2013-02-08, 20:47
Nie zniszczyli nas rozbiorami, nie zniszczyła nas II wojna światowa, komunę jakoś przetrwaliśmy, a tu przyszedł rudy ch*j i prawie rozpie**olił kraj w 6 lat... Do czego to doszło, firmy upadają, ludzie emigrują, na Patriotów krzyczy się, że faszyści, że polskość to coś nienormalnego, że patriotyzm to zbieranie psich kup, mamy armię urzędników wielokrotnie większą niż nasze wojsko, mamy rzeszę studentów bez pracy, a ludzie nadal wolą głosować na PIS/PO żeby to drugie nie wygrało, albo na palikota bo chce legalizacji i walczy z kościołem. Mamy dewiantów seksualnych w sejmie i to jest powód do dumy środowisk lewackich, osoby heteroseksualne są nazywane homofobami, wszędzie pojawia się faszyzm. Nie o taką Polskę walczyli nasi przodkowie (przynajmniej niektórzy, bo część pewnie była z dumą w AL-GL <tfu>), nawet nie potrafię sobie wyobrazić co by zrobili przedwojenni Patrioci, ludzie, którzy byli w stanie poświęcić siebie, aby nam się żyło w prawdziwej niepodległej Polsce, gdyby mogli zobaczyć co tu się dzieje...
Czy naprawdę musimy być pod okupacją zbrojną, żeby ludzie zobaczyli co tak naprawdę się dzieje w tym kraju? Chyba niestety tak...

bishfinger

2013-02-08, 21:18
Hitler nie mógł nas pobić to jego wnuki nas kupiły

go...........11

2013-02-08, 21:26
No właśnie to co się tu wyrabia do ch*ja pana jest niemożliwe. Cały kraj na kolanach do tego zarządzany przez kompletnych debili, k***y, złodziei i pedałów i w ogóle jakieś gówna jak to grodzkie. To jest tak popie**olone. A najgorsza jest ta bezsilność, bo sobie można wyobrazić jak by było pięknie i w ogóle, a najlepiej jak by Korwin rządził, ale nie k***a, kolejne półgłówki zagłosują na rudą k***ę, żeby nie kaczyński i na odwrót. Szkopy i Ruskie zdały egzamin na 5+ podczas wojny tj. wybicie inteligencji co do nogi, a później czerpanie "wzorców" od czerwonej hołoty przez 45 lat. Brawo, Polska największym murzynem i dz**ką do walenia w dupę przez całą tą UE i Murzynka bambo.

LICH0

2013-02-08, 22:00
Tak żeście głosowali to tak macie.....

plugnplay

2013-02-08, 22:15
Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:

No tak. Wszystko rozpie**olone, to teraz trzeba doj***ć zdychający kraj. Weźmy taki przykład, mocno uproszony. Jest dwóch facetów, jeden produkuje rowery, drugi pralki, sprzedają je po 800 złotych. Jeśli kupią od siebie na wzajem produkty to dalej mają po te tysiąc złotych. Ale jeśli kupią te rzeczy w tej samej cenie z zagranicy, to mają już po 2 stówki. To taki prosty przykład dla lemingów, żeby k***y pojęły co zrobił donek przez ostatnie 6 lat. A mianowicie rozj***ł cały przemysł, nie dość, że możemy kupować tylko rzeczy z zagranicy, to nie mamy czego eksportować by kasa do nas wróciła. Stocznie, huty, kopalnie, wszystko w p*zdu w zamian za pochwałę angeli i ku chwale dziadziunia co przed wojną był polskim kolejarzem... Ostatnią rzeczą jaka nas ratuje jest rolnictwo, które rudy rozjebie swoimi negocjacjami nad budżetem UE, zapewne obetną rolnikom dopłaty w zamian za kasę na przekręty na autostradach. Dodatkowo na terenach "odzyskanych" trwa intensywne sprzedawanie przez skarb państwa gruntów rolnych Niemcom przy użyciu tak zwanych "słupów". W Szczecinie i okolicach trwają intensywne protesty. Gdyby w rządzie byli Polacy to na wieść o takiej sprawie ministrowie jeden z drugim powinni k***icy dostać, a tutaj cisza, nasza kochana władza twierdzi, że sprawie się przyglądają, udają jakieś kontrole a ziemia idzie w łapy szwabów. Przemysł zniszczyli i sprzedali, jeszcze tylko ziemię trzeba oddać. Na ch*j się produkuję, i tak jedna z drugą bezmózgą k***ą pójdzie za 2 lata na wybory i odpie**oli to samo co w 2007 i 2011. Do dzieła lemingi!


kolejne piwo na Twoje konto bo k***a kolejny raz masz racje, jest mi k***a smutno, ze jestesmy w takiej sytuacji, a pojedyncza jednostka gowno moze zrobic

rusq

2013-02-08, 23:00
@Ja-ah-qu-ub-el

Co do rolnictwa, nie wspomniałeś jeszcze o Monsanto z ich sławnym GMO. Z tego co wiem, raz coś tam było na tefałenie, a potem cisza. Jeszcze trochę i będzie jak w Indiach czy niektórych krajach Ameryki Płd. - kwestia czasu.

sebeks

2013-02-08, 23:41
takie wspaniały artykuł akurat gdy Polska walczy o kasę w UE
Jarku, nie ładnie!

Zgryd

2013-02-08, 23:41
Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:

No tak. Wszystko rozpie**olone, to teraz trzeba doj***ć zdychający kraj. Weźmy taki przykład, mocno uproszony. Jest dwóch facetów, jeden produkuje rowery, drugi pralki, sprzedają je po 800 złotych. Jeśli kupią od siebie na wzajem produkty to dalej mają po te tysiąc złotych. Ale jeśli kupią te rzeczy w tej samej cenie z zagranicy, to mają już po 2 stówki. To taki prosty przykład dla lemingów, żeby k***y pojęły co zrobił donek przez ostatnie 6 lat. A mianowicie rozj***ł cały przemysł, nie dość, że możemy kupować tylko rzeczy z zagranicy, to nie mamy czego eksportować by kasa do nas wróciła. Stocznie, huty, kopalnie, wszystko w p*zdu w zamian za pochwałę angeli i ku chwale dziadziunia co przed wojną był polskim kolejarzem... Ostatnią rzeczą jaka nas ratuje jest rolnictwo, które rudy rozjebie swoimi negocjacjami nad budżetem UE, zapewne obetną rolnikom dopłaty w zamian za kasę na przekręty na autostradach. Dodatkowo na terenach "odzyskanych" trwa intensywne sprzedawanie przez skarb państwa gruntów rolnych Niemcom przy użyciu tak zwanych "słupów". W Szczecinie i okolicach trwają intensywne protesty. Gdyby w rządzie byli Polacy to na wieść o takiej sprawie ministrowie jeden z drugim powinni k***icy dostać, a tutaj cisza, nasza kochana władza twierdzi, że sprawie się przyglądają, udają jakieś kontrole a ziemia idzie w łapy szwabów. Przemysł zniszczyli i sprzedali, jeszcze tylko ziemię trzeba oddać. Na ch*j się produkuję, i tak jedna z drugą bezmózgą k***ą pójdzie za 2 lata na wybory i odpie**oli to samo co w 2007 i 2011. Do dzieła lemingi!



Masz w ogóle jakiekolwiek pojęcie o ekonomii, albo o mechanizmach rynkowych? Bo ja widzę tylko ujadanie i sypanie lemingami, okraszone farmazonami i hasłami przewijającymi się pod każdym tematem dotykającym gospodarki. Wszystko jak z szablony.

rusq

2013-02-09, 00:01
A ty specjalisto z Bożej łaski od "fszyskiego" co masz nam, ciemnym istotom do powiedzenia w tej kwestii? Bo póki co pie**olisz, byleby sobie popie**olić.

anonymousm

2013-02-09, 00:30
Ludzie, przecież ten artykuł to pie**olenie lobbistów.
W dyrektywie chodzi tylko o to, żeby zwykłe prywatne agencje pośrednictwa pracy, które wysyłają Polaków na truskawki, nie podawały się za firmy działające w Polsce i tylko oddelegowujące pracowników za granicę.
Cały ten artykulik został napisany na zlecenie tych darmozjadów z firmy krzak, która wysyła ludzi za granicę i za pracę za granicą płaci składki do Polskiego ZUS-u, a nie na przykład holenderskiego. Oczywiście pracownik nie widzi ani złotówki z różnicy w składce. Niech upadają i sp***alają, naciągacze.

Można być debilem jak ja-h*j-w-kubeł, taki się po prostu urodził. Ale żeby stawiać mu piwo za to jego pojękiwanie?

ja...........ze

2013-02-09, 01:56
Jak ja lubie te kłótnie sadolowe i to j***nie lemingami :D Po wczoraj zrozumiałem już jak działa politicstic.

Porady, żeby dostać dużo piw:
1. Zj***ć ryżego :D
2. Napisać, że spadły buty
3. Wstawić jako pierwszy śmieszny obrazek
4. Napisać jak to źle i nie ma roboty
5. Poprzeć Korwina
6. Napisać, że "za polityczną prawdę zawsze piwko"

No to jedziemy dzień drugi :D

"Ja pie**ole co się dzieje w kraju ryżego to jest nie do wytrzymania. Wszystkie kraje normalnie sobie radzą z kryzysem a u nas wiecznie źle. Jak ten żyd doszedł do władzy od razu zaczęło się wszystko j***ć. Sk***iałe prywatyzacje i sprzedawanie państwowych zakładów komu bądź. Tak taka jest prawda. Unia żłopie z nas kasę jak sam sk***ysyn. Jesteśmy ich podwładnymi czy Wy tego nie widzicie? Przecież Polsce zaraz spadną buty, Polacy ciężko zapie**alają za marne grosze, żeby polaczki miały za co żyć. Wszstko z merkelową sprzeda!

Nie ma roboty w kraju, wszystko oddane UE i całemu temu kołchozowi. Jesteśmy ludzmi ktorzy zapie**alają, zeby niemiec miał czym jeździć! Porsche czy Ferrari! Obudźcie się! Ja osobiście głosuję na Korwina. Za niego zawsze piwo, on chce dobrze dla kraju, obniży podatki do całkowitego minimum, gospodarka wolnorynkowa, cud miód malina. Chcecie to wierzcie w to co wam pie**oli propaganda. Dobrze, że my wiemy lepiej, a nie takie głąby jak @anonymousm i @Zgryd"

z całym szacunkiem dla osób wyminionych w tekście, była to jedynie ironia z mojej strony.

Ogólnie jak to widzę ze swojej perspektywy po wczorajszej wręcz wojnie w temacie z Korwinem?

PRYWATYZACJA Tuska = sprzedawanie i dawanie dupy wszystkim, układ z Merkel
PRYWATNE SZPITALE, OŚWIATA Korwina Mikke = dobro narodowe i rozwój dla Polski

Nie, przykro mi bardzo jestem za głupi na to :(

1. Teraz ktoś odpisze "Tak masz rację jesteś za głupi" dostanie 7 piw

2. Ktoś naprawdę tak odpisze, bo nie wiem, chce być fajny i napisać coś dla tych piw :D

3. Naprawdę ktoś tak napisze dla tych 3 piw jak się potem okaże.

4. Jednak piw będzie więcej, bo jednak jestem złym prorokiem i politicstic.pl będzie fajne

PS: Może to wygląda na to, że bronię ryżego, bo w istocie rzeczy tak jest. Mimo, że za gościem w ogóle nie przepadam i nie podoba mi się do końca to co robi (nie głosowałem także na niego), to poczułem się w obowiązku naprostować trochę tę modę na j***ne narzekanie.

wympal

2013-02-09, 03:20
Tak czytam jak się wzajemnie żrecie.

Uważasz się za patriotę - zjadą cię od nazioli, faszoli, pojebów w masce itd itp.

Uważasz się za trochę mniejszego patriotę to jesteś lewackim ścierwem.

Ktoś poskleja do kupy kilka twardych faktów, że Polska idzie na sprzedaż za jedno ojro to zaraz linczują, go że szuka spisków i że narzeka w ch*j i że w ogóle jest potrójnym agentem.

Ktoś wyliczy sumiennie że w Polsce dostajesz ochłapy za pracę w porównaniu do zachodniej europy to cię pojadą od życiowych nieudaczników i że cie to boli. Bo przecież wiedzą lepiej co cie boli.

Albo pis albo peło, albo tusek albo kaczor, i tak do zaj***nia.

A ta banda darmozjadów za biurkami i na wiejskiej siedzi i się k***a raduje, bo taką skłóconą, plującą nienawiścią do siebie nawzajem bandą niedojebów się łatwiutko rządzi. W ch*j łatwiutko. Rzucą wam ochłap z pedałami albo fotoradarami w tivi i się znowu żrecie. I po cichutku wyrywają wam z rąk te resztki godności.

Kurewsko mnie to boli. Naród o przebogatej historii, potężny i zamożny onegdaj a żrecie się jak gówniarze w piaskownicy o grabki. Wstyd.

Piridais

2013-02-09, 07:08
Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:

No tak. Wszystko rozpie**olone, to teraz trzeba doj***ć zdychający kraj. Weźmy taki przykład, mocno uproszony. Jest dwóch facetów, jeden produkuje rowery, drugi pralki, sprzedają je po 800 złotych. Jeśli kupią od siebie na wzajem produkty to dalej mają po te tysiąc złotych. Ale jeśli kupią te rzeczy w tej samej cenie z zagranicy, to mają już po 2 stówki. To taki prosty przykład dla lemingów, żeby k***y pojęły co zrobił donek przez ostatnie 6 lat. A mianowicie rozj***ł cały przemysł, nie dość, że możemy kupować tylko rzeczy z zagranicy, to nie mamy czego eksportować by kasa do nas wróciła. Stocznie, huty, kopalnie, wszystko w p*zdu w zamian za pochwałę angeli i ku chwale dziadziunia co przed wojną był polskim kolejarzem... Ostatnią rzeczą jaka nas ratuje jest rolnictwo, które rudy rozjebie swoimi negocjacjami nad budżetem UE, zapewne obetną rolnikom dopłaty w zamian za kasę na przekręty na autostradach. Dodatkowo na terenach "odzyskanych" trwa intensywne sprzedawanie przez skarb państwa gruntów rolnych Niemcom przy użyciu tak zwanych "słupów". W Szczecinie i okolicach trwają intensywne protesty. Gdyby w rządzie byli Polacy to na wieść o takiej sprawie ministrowie jeden z drugim powinni k***icy dostać, a tutaj cisza, nasza kochana władza twierdzi, że sprawie się przyglądają, udają jakieś kontrole a ziemia idzie w łapy szwabów. Przemysł zniszczyli i sprzedali, jeszcze tylko ziemię trzeba oddać. Na ch*j się produkuję, i tak jedna z drugą bezmózgą k***ą pójdzie za 2 lata na wybory i odpie**oli to samo co w 2007 i 2011. Do dzieła lemingi!



Nic dodać nic ująć, wielkie piwo