18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

15 latek nie wytrzymał

twisternh • 2013-08-31, 18:53
Cytat:

W dzień rozpoczęcia roku szkolnego w Greenwich (Connecticut) po powrocie do domu zastrzelił się 15-letni Bartosz Palosz. Koledzy prześladowali go z powodu polskiego akcentu - pisze "The New York Times".
Bart Palosz urodził się w Polsce. Przyjechał do Greenwich 7 lat temu wraz z rodziną i tam uczęszczał do szkoły.
We wtorek po powrocie do domu z uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Greenwich High Scholl zastrzelił się ze strzelby należącej do rodziców.
Wszystko wskazuje na to, że chłopiec był ofiarą bullyingu - prześladowania przez inne dzieci w szkole.


Koledzy notorycznie go zaczepiali. Wrzucali w krzaki, zrzucali ze schodów, zniszczyli nowy telefon komórkowy chłopca. Bartosz był prześladowany z powodu swojego akcentu - stwierdza w swojej relacji "New York Times".
Po uroczystościach pogrzebowych w Stamford, na których licznie zgromadzili się uczniowie Greenwich High School, rodzina planuje pochować ciało Bartosza w Polsce.
Trwa postępowanie, które ma wyjaśnić, czy w jego przypadku doszło do zaniedbań ze strony nauczycieli.
W ostatnich dekadach w większości stanów USA wprowadzono specjalne prawo mające zapobiegać przypadkom bullyingu. Amerykańskie media szeroko opisują sprawę Bartosza zastanawiając się, dlaczego obecne rozwiązania okazują się nieskuteczne i jak można zapobiec podobnym tragediom w przyszłości.



Pewnie jak by był jakimś szmatogłowce to by pewnie miał poklask i poszanowanie bo by się go koledzy bali, że się wysadzi w szkole ! albo im owce z farmy wyr*cha :idzwch*j:

damian88719

2013-08-31, 19:43
U nas jak ktoś troche inaczej mówi to śmiejemy się z tego, lubimy takich ludzi, bynajmniej ja(poza "Siemanko, witam w mojej kuchni", jego głos mnie drażni"). A tam jakaś j***na dzicz panuje. Założe się, że chłopaka prześladowało stado małpiszonów z IQ moich butów. Szkoda że rodzice nie reagowali w porę. Ja bym tak synowi w twarz pluć nie dał.

Beziking

2013-08-31, 19:55
damian88719 napisał/a:

U nas jak ktoś troche inaczej mówi to śmiejemy się z tego, lubimy takich ludzi, bynajmniej ja(poza "Siemanko, witam w mojej kuchni", jego głos mnie drażni"). A tam jakaś j***na dzicz panuje. Założe się, że chłopaka prześladowało stado małpiszonów z IQ moich butów. Szkoda że rodzice nie reagowali w porę. Ja bym tak synowi w twarz pluć nie dał.


:homer:
Wracając do tematu- szkoda chłopaka, a tych pajaców chciałbym dostać w swoje ręce, za wyśmiewanie się z polskiego akcentu. hamerykańskie ścierwa

MCL

2013-08-31, 20:18
Podwójne standardy, gdyby to był ciapaty to sam obama by protestował przeciw przemocy i rasizmowi. Bo tak, k***a, to jest rasizm. Dyskryminacja ze względu na pochodzenie. Eh, j***ny świat.

A co do młodych, wielu jest takich pojebańców. Wina rodziców, bo nie umieją wychować dzieci. Takim trzeba przyj***ć pałą przez łeb i tyle

mare30ks

2013-08-31, 20:19
mol zrobic uzytem ze strzelby i zapolowac nastepnego dnia w szkole...

St...........el

2013-08-31, 21:10
k***a, gdyby to był ciapaty w Polsce, to byśmy się cieszyli. Po kiego ch*ja tam ta rodzina jechała? Trzeba się liczyć z konsekwencjami wycieczki do innej kultury.

Presty

2013-08-31, 21:16
Żal chłopaka.

Ale nie szukałbym winnych wśród ciapatych czy "podwójnych standardów". Sorry, chłopak 8 lat trafia do nowego kraju i przez 7 lat nie może sie nauczyc angielskiego (!) a zapewne inne sprawy też były - wynika z tekstu, że nikt go nie lubił.

Panowie, żal chłopaka, ale chyba w tym przypadku coś było nie teges...

modzgi

2013-08-31, 21:45
@up
Co ty pie**olisz typie.......
Wina ewidentna nauczycieli że pozwalali na takie zagrywki, że niby żaden nie widział jak gnębili go?
Niby nieszkodliwe popychanie( z którego dorosły nie brał by do siebie) , ale dla niego bardzo szkodliwe zresztą widać co się stało

Za każdą próbę gnębienia powinno się gnojkom skórę między palcami papierem rozcinać...

Suka_Blyat

2013-08-31, 22:42
MSZ już szykuje przeprosiny za to, że ktoś zostanie pociągnięty do odpowiedzialności

lapps

2013-09-01, 01:33
Presty napisał/a:

Żal chłopaka.

Ale nie szukałbym winnych wśród ciapatych czy "podwójnych standardów". Sorry, chłopak 8 lat trafia do nowego kraju i przez 7 lat nie może sie nauczyc angielskiego (!) a zapewne inne sprawy też były - wynika z tekstu, że nikt go nie lubił.

Panowie, żal chłopaka, ale chyba w tym przypadku coś było nie teges...



ja pie**ole... :facepalm:
gdzie ty te rzeczy wyczytyales? pokaz mi ktora linijka tekstu mowi, ze sie nie mogl nauczyc sie angielskiego i ze nikt go nie lubil

takija

2013-09-01, 15:00
Zaatakujmy USA. Prezydencie....do boju!

Ku...........cz

2013-09-01, 15:48
Cienias, amerykanskie dziecko wzięłoby pistolet i pobawiło się z uczniami i nauczycielami ;]

PS. jakby to był brudas aale by była afera o rasizm

Pszszemek

2013-09-01, 16:42
Ciekawe k***a czy się śmiali jak Kościuszko i Puławski im podczas wojny o niepodległość dupę nie raz ratowali :homer:

Ileev

2013-09-01, 16:46
A nie wydaje Wam się, że to kolejny "genialny" preteksty rządu USA by zabrać obywatelom broń? Czemu kolejny przypadek dotyczy szkoły i osoby młodej? Bo to najbardziej wzburza ludzi.

Mathiuser

2013-09-01, 16:57
Ileev napisał/a:

A nie wydaje Wam się, że to kolejny "genialny" preteksty rządu USA by zabrać obywatelom broń? Czemu kolejny przypadek dotyczy szkoły i osoby młodej? Bo to najbardziej wzburza ludzi.



Czyli rząd USA ukartował samobójstwo Polaka, a ci co go dręczyli byli agentami? Ale pewnie masz rację, bedzie to kolejny pretekst żeby zbanować legalną broń. Ciekawy jestem czy gdyby się powiesił to czy ci komuniści próbowali zabronic sprzedaży sznurków.