18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

10 wynalazców zabitych przez swoje wynalazki

przemek5577 • 2013-07-15, 18:28
1. Franz Reichelt (1912) - Eksperymentalny skok z wieży Eiffla, w którym austriacki wynalazca testował pierwszy płaszczo-spadochron.
Akcja od 1:15.



2. Aleksandr Bogdanow (1928)– lekarz i pisarz science fiction. Był przekonany, że sekretem długowieczności może być młoda krew. Eksperymentował z transfuzjami krwi, na siostrze Lenina i na samym sobie. Zmarł po jednym z zabiegów – okazało się, że przetoczył sobie krew studenta chorego na malarię i gruźlicę.



3. Wan Hu (XVI w.)- Chciał polecieć w kosmos przy pomocy krzesła do którego przyczepiono 47 rakiet. Gdy je podpalono nie znaleziono ani krzesła, ani kitajca.



4. Walerian Abakowski (1921) - Wraz z grupą komunistów, przeprowadził próbną jazdę z Moskwy do Tuły Autobusem szynowym z silnikiem lotniczym i śmigłem ciągnącym. W drodze powrotnej do Moskwy aerowagon wykoleił się, zabijając wszystkich wewnątrz.



5. Horace Lawson Hunley (1863) - W czasie wojny secesyjnej zbudował 10-cio metrową łódź podwodną. Podczas trzech testów zginęło 20 osób wliczając wynalazce.



6. Max Valier (1930)– Tworzył rakiety, a także samochody i sanie o napędzie rakietowym. Zginął w laboratorium podczas testów silnika, nad którym pracował.



7.William Nelson (1903) - wynalazł nowy sposób na napędzanie roweru. Spadł ze skonstruowanego przez siebie prototypu podczas jazdy testowej i zginął.



8. Aurel Vlaicu (1913) - zderzył się z ziemią podczas lotu
skonstruowanym przez niego samolotem.



9. William Bullock (1867)– Maszyna do dwustronnego drukowania zabiła Bullocka, gdy próbował kopniakiem odpalić pas jazdy na kole pasowym maszyny. Maszyna zmiażdżyła mu nogę, w nogę wdała się gangrena, wynalazca zmarł podczas amputacji.



10. Michael Dacre (2009) - zginął podczas próby lotu swoją powietrzną taksówką, zaprojektowaną do szybkiego przemieszczania się na niewielkie odległości.


wedzio

2013-07-15, 22:10
ten pierwszy to taki dziadek Batmana albo nawet pradziadek, praBatman

hu...........nn

2013-07-15, 22:24
Zwróćcie uwagę na pierwszym filmiku na falę uderzeniową kiedy przypieprzył w ziemię, jak w DBZ normalnie.

MrZet

2013-07-15, 22:41
Piwo za idiotę w rozprutym śpiworze, który skoczył z Eifly.

tigerqaz

2013-07-15, 23:12
47 rakiet ??? Krzesłem w kosmos???
Taki z niego wynalazca jak z Hayabusy skuter. Marzyciel k***a :D

wzl00

2013-07-16, 00:15
Dlatego nie biore sie za wylalazki. Jestem na tyle mądry żeby wymyślić coś zajebistego... ale boje sie smierci ;D

BoriaS

2013-07-16, 00:54
Gdzie jest wincyj ?

Mikla

2013-07-16, 12:19
11.Jimi Heselden (2010) - Nie tyle wynalazca co właściciel firmy produkującej Segwaye. Zginął gdy spadł z klifu jadąc na tym cudzie :krejzi:

slowak

2013-07-16, 23:45
Cytat:

3. Wan Hu (XVI w.)- Chciał polecieć w kosmos przy pomocy krzesła do którego przyczepiono 47 rakiet. Gdy je podpalono nie znaleziono ani krzesła, ani kitajca.

Jak mieli go znaleźć jak już był na księżycu? :amused: