18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

10 rzeczy, które zmieniły świat.

skeczu • 2014-01-25, 09:54
10 wynalazków, które wpłynęły na losy świata.



Oczywiście nie mogło zabraknąć też czegoś co Wam się spodoba :niggasmile:

oc...........an

2014-01-25, 14:55
Nie mogę się zgodzić. Uważam, że najważniejszym wynalazkiem ludzkości jest SZKŁO. Bez tego wynalazku nie byłoby ani żarówek, ani lodówek, samochodów, urządzeń elektrycznych i wielu, wielu innych wynalazków (no i komfort życia byłby o wiele niższy). Wg mnie to szkło jest największym wynalazkiem ludzkości, bo otacza nas ze wszystkich stron i w praktycznie każdej gałęzi przemysłu czy usług jest niezbędne ;)

joeblack33

2014-01-25, 16:24
ciężko się z Tobą zgodzić, szkło można nazwać co najwyżej najważniejszym wynalazkiem od strony luksusu. Żyło by Ci się o wiele gorzej bez szyb itd, no ale byś jakoś "ciułał". Najważniejszym to mogą być wg mnie: koło, połączenie gwintowe

masaq

2014-01-25, 16:38
joeblack33 napisał/a:

Najważniejszym to mogą być wg mnie: koło, połączenie gwintowe



połączenia gwintowe ? a co one tak niezwykłego dają, że są rewolucyjne na skalę światową ?

joeblack33

2014-01-25, 17:11
co dają? rozejrzyj się dookoła siebie i spróbuj zauważyć w ilu urządzeniach czy przedmiotach ich nie ma

Tassadar

2014-01-25, 17:27
Rozejrzałem się i w pokoju w którym jestem to chyba żarówki jedyne są z gwintem, ale mogły być już nowocześniejsze bez niego. Rewolucyjne aż tak może nie, ale jednak bardzo przydatne są te gwinty. Koło to napewno szczał w 10.

pi...........ja

2014-01-25, 18:34
Samolotu nie ma, ale jest silnik ogólnie. Karabinu nie ma, ale jest proch ogólnie. Internet został wliczony do komunikacji. Więc brakuje tylko niszczycielskiego odkrycia- myśli lewicowej.

satan696

2014-01-25, 18:41
Komunizm jest dobrym wynalazkiem chyba.... zmienil swiat xd

ne...........fi

2014-01-25, 19:05
Życie bez papieru było by fajne, brak inflacji, napady na dyliżanse/pociągi ze złotem, jedyna wada to brak srajtaśmy.
PS, ja na każdym miejscu wstawiłbym alkohol :wodka: , no może na pierwszym zagrychę