18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

10 punktów dla Franciszka

uneventful • 2014-02-22, 20:39
Nie wiem o co poszło, ale dobra robota 8-)


uneventful

2014-02-23, 15:34
Sipto napisał/a:

dziuzeppeee, Argumentów zabrakło to trzeba było głupotę pie**olnąć :D ty się lepiej zastanów czy ty za wspieranie takiego bandytyzmu się smażyć nie pójdziesz.



myślisz, że mam czas i ochote kłócić sie z kimś, kto informacje o kościele zbiera tylko z tvn24, gazety wyborczej, newsweeka, "NIE", czy innego propagandowego pie**olenia? a przeczytałeś Ty chociaż jaką książke o inkwizycji np.? za którą swoją drogą koscioł przeprosił już dawno? ksiadz z dominikany też został przez franciszka odsunięty więc nie wiem o co spinasz jaja :) nie jeden za to ksiądz posiada tytuły naukowe o których Ty prawdopodobnie sobie będziesz marzył i marzył... a no tak! zapomniałem! załatwili sobie przez Watykan.

poszukaj troche po przeciwnej stronie zamiast oczerniać tylko wszystko co z kościołem związane. poza tym założe sie, że Tobie osobiście nigdy nic kościoł nie zrobił, ale tak tylko pie**olisz w internetach jako ateuszowy wizjoner ludzkości. idź dalej w swoją ciemnote za mediami, bo media mają na celu właśnie ociemnianie ludzi i Ciebie to już pochłonęło jak widać ;)

Sipto-pierdolony_oszust

2014-02-23, 17:09
dziuzeppeee, Durny jesteś jak reszta wyznawców tej sekty. Wy się od siebie niczym nie różnicie. Nie rzucaj mi tu naukowymi tytułami bo to absolutnie żaden argument. Jak ci powiem że cała elita III Rzeszy miała najwyższe możliwe tytuły naukowe i IQ 170+ to też zaczniesz się do nich modlić? Nie? To nie używaj argumentów z dupy, bo można cie nimi zgasić. Hawking w ogóle jest ateistą, a żaden "profesor" śmiesznej teologii nie dorasta mu intelektem do pięt.
To, że ksiądz z dominikany został łaskawie odsunięty po wcześniejszym cyrku było po prostu konieczne bo kościół zauważył ze sromotnie się na tym kompromituje. Co mi jednak powiesz o setkach tysięcy identycznych, a często nawet gorszych przypadkach które są zamiatane pod dywan bo nie mają takiego nagłośnienia? Mieszkam w Szczecinie i z samego jeno tego miasta mogę wymienić ci 6 księży-pedofili, którym kościół NIC nie robi. Ba! Nawet ich wspiera i chroni przed wymiarem sprawiedliwości!

Odnośnie mojej własnej krzywdy: zostałem zmuszony do chrztu, zanim miałem świadomość swojego istnienia. Ideologia kościoła jest bowiem tak durna i tak dziecinna, że pozyskanie wyznawców w inny sposób było by nie możliwe. Potem jeszcze w szkole na religii zostałem uświadomiony, że przez wyrzekniecie się go będę miał grzech śmiertelny. Więc jak? Ubezwłasnowolniono mnie. Poza tym w niedalekiej (kilka lat) przyszłości planuje mieć dziecko. Wyobraź sobie sytuacje, w której ciąża będzie zagrażać życiu mojej żony. Boje się, że fanatycy z kościoła nie dadzą mi wyboru i swoim gówno-pie**oleniem przeciw aborcji nakażą mi ją uśmiercić, żebym mógł wychować dziecko. A co jeśli ja wolałbym inaczej? Dziecko mogę zrobić drugie. Drugiej takiej kobiety już nie znajdę. Więc trzeba was niszczyć sekciarze, bo zamiast siedzieć cicho i nie ingerować w rzeczy które was nie dotyczą jesteście żądni władzy i pieniędzy.
I wreszcie finalnie: nie obchodzi mnie to, że kościół przeprosił za to co robił kiedyś, bo może gdyby nie setki lat stosów to ludzie już dawno zdusili by ten kretyński zabobon w zarodku. Jakby Rzesza wygrała wojnę i stworzyła swoje wymarzone cesarstwo niemieckie, a dzisiaj przepraszałaby za to w jaki sposób tego dokonała (co to zmienia, skoro i tak wywalczyli hegemonię) to też byś ich kochał miłował i wybaczał?

Prof._Kot_Budd

2014-02-23, 18:14
k***a ale żałosne argumenty padają...
"Więc trzeba was niszczyć sekciarze, bo zamiast siedzieć cicho i nie ingerować w rzeczy które was nie dotyczą jesteście żądni władzy i pieniędzy. "
Pewnie, płacą nam, żebyśmy "debatowali" z takimi duchowymi kastratami jak ty... a nie bo to k***a w huuuj przyjemne.
Widzisz to wszystko jest kwestią optyki, jeśli nie jesteś jeszcze w stanie opanować swojego młodzieńczego buntu i choć raz zastanowić się: "a co jeśli jest tak jak mówi Biblia" to niestety nie dostrzeżesz tego w jak wspaniały sposób na wyższym poziomie prawdy naukowe, duchowe antropologiczne i inne łączą się. Będziesz żył w świecie wiecznych teorii, nazywasz je spiskowymi pewnie. To jest granica którą potrafi przekroczyć tylko NAPRAWDĘ otwarty umysł, musiałbyś przyznać, że wierzysz w coś z czego śmieją się twoi koledzy, media i wszyscy naokoło (to straszne!).
Nikt nie każe Ci chodzić do kościoła, ale jak chcesz je palić to ja osobiście prędzej spalę twoje ścierwo (przecież nic więcej w tobie nie ma). Nie wypowiadam się o pedofilii w KK bo każdy myślący człowiek dostrzega tu nagonkę.
Ucinacie gałąź na której wyrosła wasza cywilizacja, ślepe barany.

uneventful

2014-02-23, 19:46
Sipto, po pierwsze, przestań sie wywyższać w tej rozmowie, bo inaczej nie widze sensu żeby z Tobą polemizować na jakikolwiek temat. Po drugie, ta "sekta" przetrwała ponad 2000 lat, powiem więcej, będzie trwać, czy tego chcesz, czy nie i ani Ty, ani osoby z podobnymi argumentami tego nie zmienicie, bardzo mi przykro. I tak jak kolega wyżej napisał, cała cywilizacja wyrosła na tej jak to nazywasz "sekcie", wszelkie przepisywane przez mnichów dokumenty, księgi, cała moralność opiera sie na Biblii, gdyby nie Bóg i kościoł, to nikomu nie chciałoby się w IIWŚ walczyć, nie byłoby "Bóg, Honor, Ojczyzna" i teraz byś pewnie siedział w obozie koncentracyjnym w tej swojej III rzeszy, a nie przed kompem, to między innymi dzięki religii człowiek potrafi rozróżnic dobro od zła, popatrz sobie lepiej na Koran i tam poszukaj czegoś, czego próbujesz sie doszukać w KK. Zresztą ja mówie o kościele jako wspólnocie a nie instytucji, więc nie wypominaj mi jaki to kościoł jest zły, bo kościoł to też ludzie, tak jak i Ty. To tak tytułem wstępu.

Elita trzeciej rzeczy to jedno po drugim diabelskie wcielenie, poczytaj sobie o egzorcyzmach w których opętuje dziewczyne sam Hitler. nie pamiętam jak sie nazywała. Nie słyszałeś także pewnie o papieżu Leonie XIII i jego objawieniu przed tabernakulum. ODSYŁAM. Poczytaj, potem pie**ol.
Hawking? Każdy, który ma IQ powyżej 150, to wydaje mu się, że pozjadał rozumy i jest "świadom" wszystkiego co go otacza, odrzucając wszelką duchowość. To samo Einstein, Da vinci, takich przykładów są tysiące, miliony. Więc Twój argument w tym momencie o dupe rozbić.
6 księży pedofili w Twoim mieście.. Uaaa, podaj liczbę pedofili w innych instytucjach w swoim mieście. Tak jak mówie, księża to także ludzie, a weź pod uwagę, że nie wszyscy idą na księdza "z powołania" tylko dla wygody. Ojciec Pio widział piekło na własne oczy i mówił, że "piekło świeci koloratkami", więc CIESZ się, że Twoi pedofile są karani znacznie bardziej niż przez prawny wymiar sprawiedliwości.

Zostałeś skrzywdzony chrztem powiadasz... A co Ci się takiego stało? Zostały Ci jakieś blizny, które Cię oszpecają? Weź, bo to co mówisz rozbawia mnie do łez. Tak Cię ubezwłasnowolniono,żebyś teraz mógł pie**olić głupoty, zupełnie odwrotnie, niż Cie wychowano. Co do aborcji, wiesz ile znanych osobowości miało zostać poddanych aborcji? Co ma być to będzie, i jeśli będziesz miał stracić swoją kobietę, to i tak ją stracisz. Nie myśl tylko o sobie. A tekst "dziecko mogę sobie zrobić drugie" świadczy tylko o tym,że idealnie pasujesz do tego portalu. A może to dziecko kiedyś zmieniłoby świat? Nie, bo Twoja kobieta, która NIE wiadomo czy by umarła, bo słowo lekarzy nigdy nie jest 100%. Boży plan. Mówi Ci to coś? Nie, bo uważasz się za "światłego" i wg Ciebie Boga nie ma. Mam rację? I Wg Ciebie życie kończy się na śmierci? W takim razie jaki by miało sens? Przykro mi, ale to nie wierzący są ograniczeni umysłowo, ale właśnie tacy jak Ty. Wierzący przynajmniej mają jakiś cel, jakieś założenie, coś, na co mają sobie w życiu zasłużyc. a Ty? Żyć, żreć, zrobić sobie aborcje, nastepne dziecko i umrzeć. I poza tym, żaden fanatyk Cię nie będzie zatrzymywał przed aborcją, bo zrobisz to w tajemnicy i tak. To sobie tak żyj, ale nie obrażaj i nie ograniczaj przy tym innych, którzy mają inne podejście do rzeczywistości, bo nikt nie powiedział, że Twój pogląd jest najbardziej prawidłowy, CZAISZ?
Słyszałeś o dogmatach coś, ksiazka "Ksiega prawdy"?

PS. ja sie nie modle do księży kolego i popieram w pełni kolegę wyżej (Kot_Budd), bo widać jeszcze nie dorosłeś ani duchowo ani moralnie do tego, żeby pojąć coś nie prawami fizyki, ale prawami duchowymi.

Nie chce mi się już z Tobą gadać, bo znając życie i tak się nie przegadamy.

PS2. tak jak myślałem, gówno Ci kościoł zrobił, a za Chrzest to jeszcze będziesz kiedyś przy śmierci dziękował. Zapamiętaj moje słowa.

I podsumowując: "Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest świętą, a wy nią jesteście." 1Kor, 17

brzezniak

2014-02-23, 22:37
Oooo jest i temat dla mnie. Tyle kretyńskich argumentów w jednym poście! Brawo @dziuzeppeee !
Jedziemy od początku!

Jak chcesz używać faktu ile czasu jakaś religia jest wyznawana jako argument dla wyznawców zombie to chyba ci się w główce popie**oliło. Chociażby hinduizm deklasuje wszystkie wasze denominacje.

Na to, że gdyby nie religia nikomu by się nie chciało walczyć nawet nie mam zamiaru odpowiadać. Wszystko bezpodstawne aż smutno.

Tak samo powiązanie religii z moralnością. Religia prowadziłą tak samo do pozytywnych jak i negatywnych zachowań. Widać, że jesteś jednym z tych, którzy myślą, że wszystkie "wasze" religijne teksty ograniczają się do "złotej zasady"(która jest starsza niż ta religia). O ludobójstwach, gwałtach i niewolnictwie na rozkazy jahwe nie wspomniałeś. Koran i biblia są bardzo podobne - fakt, że tego nie widzisz dowodzi tylko nieznajomości tych tekstów :) .

Odsyłanie do opętania, objawień innej magii jest żenujące. Dowody albo morda.

Nie wiem dlaczego uważasz, że Hawking szczyci się swoim IQ. On nawet wyzywa ludzi którzy to robią. - http://www.nytimes.com/2004/12/12/magazine/12QUESTIONS.html?_r=0
Tak w przeciwieństwie do ciebie wiem o czym piszę. Masz link do wywiadu z tym panem. Idealny przykład, że gówno wiesz o tematach na które się wypowiadasz.

Mógłbyś też zdefiniować słowo "duchowo"? Co masz na myśli mówiąc "nie dorosłeś duchowo", "prawami duchowymi". Tylko tradycyjnie teistyczne pie**olenie? Czekam kotku.

uneventful

2014-02-23, 22:48
@up - to się nie doczekasz, bo nie interesuje mnie Twój ból dupy. nie muszę Ci niczego udowadniać, wiara nie na tym polega, wytłumaczyłem już wszystko najjaśniej jak mogłem, a skoro dalej nie rozumiesz i jesteś ograniczony umysłowo do praw fizyki, to masz problem, greetings

brzezniak

2014-02-23, 22:52
Dokładnie tego się spodziewałem kotku. Nie mam zamiaru zabraniać ci wiary w magię przecież. Żyj sobie w swoim magicznym świecie, przytaczaj ch*jowe i nieprawdziwe argumenty - ja też nie muszę ci udowadniać jak bardzo się mylisz. Widocznie jestem ograniczony umysłowo do praw fizyki skoro nie akceptuje twoich objawień i opętań :) Dokładnie tego się spodziewałem po sadolowym-katolu. Pozdro.

uneventful

2014-02-23, 23:03
to dobrze, że nie będziesz udowadniał, bo nie interesują mnie Twoje wizjonerskie wymysły. Ty żyj sobie w swoim "realnym" świecie bez celu, a czy moje argumenty są prawdziwe czy nieprawdziwe, to już nie Tobie to oceniać, musiałbyś kiedyś być świadkiem opętania, chociaż wtedy pewnie też byś był ograniczony.

brzezniak

2014-02-23, 23:10
Bez celu? Jedynym twoim celem jest religia? Smutne... To, że argumenty które przytoczyłeś są ch*jowe już udowodniłem. Jak mnie spotka coś magczinego to dam znać!

ra...........el

2014-02-24, 08:56
dziuzeppeee napisał/a:



nie chce mi się tego nawet komentować, bo żałosne, ale idąc Twoim zajebistym tokiem rozumowania "mafia zrzeszająca zbrodniarzy, złodziei i pedofili" to np. nauczyciele, u których jest 4x więcej pedofilii niż u duchownych. wiec przestańcie pie**olić od rzeczy tak jakby każdy ksiądz bez wyjątku był pedofilem. Może Ty jesteś i chcesz kompleksy wyleczyć? Zbrodniarzy? Słyszysz o jakichś aferach, że księża kogoś zabijają? Puknij sie w swoją pustkę.



no nawet się zgodzę, że wrzucanie każdego klechy itp do jednego pedofilskiego worka jest idiotyczne. inna sprawa, że widzę iż ogólnie stoisz po stronie sekty katolickiej, której Franciszek obecnie przewodzi (chyba, że jesteś po prostu trollem) więc twój avatar świadczy tylko o tym ,że jesteś zasranym hipokrytą, zgadza się?

Sipto-pierdolony_oszust

2014-02-24, 10:49
Drodzy panowie dziuzeppeee, Prof._Kot_Budd, Mówicie mi, że wiara w poglądy naukowe, potwierdzone latami badań to dziecinada, a czcicie 2000 letniego boga który został urodzony przez dziewice, teleportował się, lewitował siłą woli, transmutował substancje, zmieniał pogodę, ożywiał zmarłych, leczył egzorcyzmami, umarł a potem ożył i do tego był swoim własnym synem? To faktycznie nie dojrzałem do takich cudów. Argument z tym, że "ta religia ma tyle lat i przetrwała" jest baaaardzo mocnym strzałem w kolano. Dlaczego? Bo przez 1000 lat paliliście każdego kto ośmielił się wam nie wierzyć w dobrą pokojową religie pieniądza. Dżihadyści piedoleni. I teraz macie czelność się chwalić waszą historią?
Cudzysłów w słowie "sekta" jest o tyle nie potrzeby, że kościół właśnie dokładnie spełnia definicje sekty. Nie ma co się oszukiwać. "wszelkie przepisywane przez mnichów dokumenty (...)" no właśnie! Zauważ, że druk wynaleziono dopiero w XV wieku. Wcześniej biblie przepisywali najwyżsi rangą dostojnicy kościelni. Raz, bo tylko oni umieli pisać i czytać, dwa bo biblia była "święta" i mało kto mógł ją dotykać. Zakładając więc raczej absurdalną możliwość, że jedną książkę przepisywano raz na sto lat, daje nam to 14 powtórzeń tego tekstu. Naprawdę ufasz, że ówcześni skorumpowani księża, którzy za nic mieli sobie maksymy w niej zawarte (wtedy było o wiele gorzej. Praktycznie zawsze nawet papież uwikłany był w różne ciemne intrygi) za każdym razem przepisywali tą księgę sumiennie, zgodnie z treścią oryginału? Nie sądzisz, że kościół w tamtej postaci nie mógł zlecić "błędu" zmieniającego sens danego zdania, albo nawet całej książki? Kto by im to wtedy udowodnił, skoro nikt nie potrafił czytać? Mogli modyfikować jej tekst do woli. Naginać go tak ,żeby wychodziło, że mają racje. Biblia jest więc nierzetelna. Nie macie pewności, czy z oryginałem zgadza się chociaż jedno zdanie z aktualnej wersji. Nie powołujcie się więc na nią, bo nie wiecie co czynicie.

W egzorcyzmy naprawdę nie wchodźmy, bo to takie gusła, że głowa boli. Ja też mogę powiedzieć, że opętał mnie Hitler i rzucać kapciami po domu. Udowodnisz mi, że nie jest jak mówię? Nie udowodnisz. "Bo to nie ma naukowego wyjaśnienia" Ha! pie**olenie.

Bardzo zabawnie odparłeś mój argument o IQ. Ja podałem Hawkinga, żebyś ty nie rzucał tymi twoimi śmiesznymi teologami, którzy mają tytuły naukowe z bajkoznawstwa. To teraz sam przyznałeś, że jakikolwiek argument w tym kierunku jest nie zasadny i nic nie wnosi bo o niczym nie świadczy Ciesze się, że zrozumiałeś. Z pedofilami w kościele i w innych instytucjach tak jak mówiłem - nie chodzi o to ile jest tu a ile jest tam, tylko o to jak instytucja pochodzi do swoich pedofili. Kościół jako teoretyczny symbol dobra i sprawiedliwości powinien wydać tych zwyrodnialców organom ścigania. On natomiast nawet w skrajnych przypadkach daje im azyl polityczny w Watykanie korzystając z tego, że to formalnie odrębne państwo. W lżejszych zawsze stara się zamieść sprawę pod dywan. Każda inna instytucja, w której zjawisko pedofilii ma miejsce stara się pomóc organom ścigania i ofiarom. Kościół stara się przeszkadzać. Dlatego kościół to zło. Ojciec Pio pie**olił głupoty. Miał stygmaty na dłoniach, a udowodniono, że na krzyżu wieszano za nadgarstki :roll: . Poza tym skąd masz pewność, że piekło w ogóle istnieje? Byłeś tam czy co? Piekło jest przecież tworem tak nie logicznym, że praktycznie nie możliwe jest aby istniało. I co wtedy? Ci księża zostaną bezkarni. Twoim tokiem myślenia idąc można dojść do wniosku, że w ogóle po co karać kogokolwiek skoro i tak będzie rozliczony po śmierci.

Chrzest mnie skrzywdził i koniec. Przyjmując, że macie racje nie pozostawiliście mi wyboru, bo dokonując apostazji skazałem się na "wieczne potępienie" i według was moje dalsze czyny w życiu już nic nie zmienią. To ja bym wolał nie być chrzczony i nie mieć grzechu za odłączenie się od "wspólnoty". Wtedy przyjąłbym sobie inną religie i nie mogli byście mnie za to karać. Cudaki.
Co mnie obchodzi to ile sławnych ludzi miało zostać zabitych przez aborcje? A wiesz ile aborcji uratowało życie zagrożonych matek? Wiesz ile aborcji było przeprowadzonych dobrze, w porę i dzięki temu oszczędziło cierpienia całemu otoczeniu? Nie poświęce żony w nadziei, że moje dziecko zostanie sławne. A z drugiej strony może moja żona została by w dalszym życiu kimś wielkim, a dziecko niedojdą? Rzucasz się jak ryba w sieci a twoje argumenty są banalne do odbicia. Jeszcze cały wianuszek o tym, że nakazujesz mi zabić moją żonę, bo TY wierzysz w jakiś boży plan uwieńczyłeś stwierdzeniem, że to ja ograniczam innych hipokryto.

W ogóle nie leczmy chorób, bo "boży plan" wspomnij moje słowa, jak następnym razem będziesz chory na grypę, która gdyby nie medycyna, zgodnie z twoim "bożym planem" doprowadziła by do twojej śmierci. Wierz w to proszę. Przynajmniej szybko pozbędziemy się problemu. Ograniczaj swoją moralność do siebie, bo jak na razie narzucasz nam twoją wersje świata. To czy zdecyduje zaryzykować życie żony i doprowadzić do porodu, czy mieć pewność, że moja ukochana zostanie jeszcze ze mną zostaw MI do wyboru.

uneventful

2014-02-25, 00:01
@up - strasznie mi się nie chce mi sie na to wszystko odpisywać, a i tak się z Tobą nie zgadzam. Nie myśl, że mnie zagiąłeś, czy coś, bo już z nie jednym takim się kłóciłem, bywali gorsi od Ciebie, po prostu z czasem uznaje takie kłótnie za bezsensowne, bo Wam trzeba by było dać zdjęcie, maila, adres i numer buta Boga, żebyście uwierzyli. Tylko że wtedy to nie byłaby już wiara, no ale w sumie co z tego, skoro kościół wszystko niszczy a Biblia to zbiór legend. Tak się z Wami rozmawia i taki jest sens tłumaczenia Wam czegokolwiek. jakbyście sie chociaż troche otworzyli na te poglądy to może byście coś zrozumieli, ale nie moja wina że w swoim życiu spotkaliście wyłacznie samych fanatyków i aż wam to obrzydło. w sumie jeśli tak, to sie nie dziwie. ale nie każdy katolik to moher, nie każdy ksiadz to pedofil.

Tu powstaje moje pytanie, skoro kościoł to sekta, to jaka jest dla Ciebie definicja religii, i jaka jest dla Ciebie definicja wiary, skoro wszystko musisz mieć udowodnione naukowo?

człowieku, nie narzucam nikomu swojej wizji świata, tylko ją przedstawiam, za to Ty tu wszystkim próbujesz udowadniać jak jest naprawdę, jednocześnie ośmieszając wiarę.. a ze swoją ukochaną rób sobie co chcesz, czy ja nakazałem Ci ją zabijać? czy ja Ci w ogóle nakazałem wierzyć, albo nakazałem wgl robić cokolwiek? rób sobie co chcesz, Bóg dał wolną wolę człowiekowi, dlatego człowiek może sobie żyć jak chce, równie i dobrze Bóg mógłby nie dawać tej woli i zmuszać Cie do przestrzegania przykazań. i jedni woleli by tak, a inni nie. I tutaj leży pies pogrzebany, dlatego ją masz i możesz sobie robić aborcje do woli.

"Piekło jest przecież tworem tak nie logicznym, że praktycznie nie możliwe jest aby istniało." no i tym zdaniem potwierdziłeś tylko, że jesteś ograniczony,a raczej sam siebie ograniczasz i nie potrafisz zrozumieć niczego poza tym co jest wytłumaczalne fizycznie. dla Ciebie wszystko musi mieć naukowe wyjaśnienie? To wyjaśnij mi proszę genezę wszechświata, skąd się wziął ten wasz "wielki wybuch"? Wytłumacz i udowodnij mi to tą swoją nauką. Z tego co mi wiadomo, to Twoja nauka nie zdążyła jeszcze "odkryć" nic na ten temat, a jak to powiedział Newton "to co wiemy to kropla, a to czego nie wiemy to cały ocean". no i tak ktoś wynalazł mikroskop, teleskop i ludziom sie w dupach poprzewracało od tej "wiedzy" i swiadomosci.

naukowe wyjaśnienie co do egzorcyzmów jest takie, że po pierwsze ludzie zaczynają mówić językami których nie znają, po drugie, mówią jakimś zj***nym zachrypniętym głosem, oczy mają czerwone jakby srali, po trzecie, nie raz młodziutką nastoletnią dziewczynkę musi trzymać kilku chłopa, żeby sie uspokoiła, i na pewno nie wynika to z jej siły fizycznej ;) , tak wiem, oczekujesz dokumentacji lekarskiej z tego procesu, bo dla Ciebie lekarz to autorytet, heh, odpal sobie jakiś filmik, np. anneliese michel, aha, odpuść sobie stwierdzenie "choroba psychiczna", bo żadnych podstaw nie masz do tego, a żadna nauka nie tłumaczy tego, że przy jakiejś chorobie człowiekowi przybywa rozumu i siły fizycznej.

co do przepisywania i zmieniania Biblii, to ja sobie zdaje sprawe z błędów papieży i ojców kościoła, może Ty sobie myślisz, że jestem z ciemnogrodu i nie mam pojęcia o historii kościoła tylko ślepo wierze, ale zdaje sobie sprawe jak zostali kiedyś wybierani, jaki z Watykanu robili (dosłownie) burdel. ale jedyny interes jaki oni mieli, to pieniądze, a nie zmienianie Biblii. bo po co było zmieniać Biblie, jak i tak ludzie wierzyli? Średniowiecze=Teocentryzm, heloł. Do niedawna papieże niszczyli kościół, dla mnie wgl Sobór Watykański II jest śmieszny i zrewolucjonizował niepotrzebnie całą msze i powstało z niej jakieś "wspomnienie" zamiast ofiary. Ale nie wazne.

Chrzest.... Nawet jakbyś nie został ochrzczony i świadomie to odsuwał, to niewiele byś był szczęśliwszy, bo pragne Cie poinformować, że i tak skazujesz sie na wieczne potępienie (dogmat o tym, że poza kościołem zbawienia nie ma, włączając w to wszelkie odłamy takie jak protestantyzm).

jakbyś wierzył w piekło to byś sie nie spinał, że księża są bezkarni, bo dla mnie wgl śmieszne jest siedzenie w więzieniu (zwłaszcza jaki teraz hotel panuje w więzieniach), w porównaniu do kar piekielnych, ale sie spinasz bo dla Ciebie to nie możliwe, więc tutaj akurat nie ma o czym dyskutować. i ja też np. sie nie spinam, że jakiś tam seryjny gwałciciel nie dostaje kary śmierci, tylko nędzne 25lat, bo wiem, że będzie ponosił za to o wiele bardziej surową kare niż jakieś śmieszne więzienie z wyżywieniem z podatków obywateli.

no więc grypa doprowadziłaby do mojej śmierci i byłbyś zadowolony, że o jednego katola na świecie mniej, to przecież fajnie, więc?

wałkujesz ten temat swojej kobiety, a ja w ani jednym zdaniu nie nakazalem Ci jej zabijać, więc ogarnij ;) załóż sobie nawet własną klinike aborcyjną jak masz ochote, wiesz jaki zysk bedziesz miał? to teraz biznes na topie.

a wracając do początku: Ty nie widzisz, że religia sie pokrywa z nauką? Że kościoł nawet zaakceptował teorie ewolucji? Sory, jak Cie w podstawówce uczono że grzech pierworodny wyglądał tak,że Bóg stworzył Adama i Ewe i oni zjedli jabłko, to sry, ale masz troche złe pojęcie o tym. Tak więc argument o jakichś badaniach naukowych nic mi nie daje, bo ja nauki nie neguje


do kolegi wyżej: co do mojego avatara - nie toleruje homoseksualizmu, kościoł też nie toleruje, więc, co, mam sobie na avatarze napisać "nie lubię homosiów"?