18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

10 najbardziej bezczelnych chińskich podróbek

Ivo • 2012-12-23, 14:52
#1 BYD R6
Zdjęcie z cyklu: „Znajdź pięć szczegółów”. BYD to stworzony w 2008 roku chiński samochód klasy średniej. Nie wiem, jak jeździ, widzę, jak wygląda. A wygląda znajomo. Poniżej ciekawostka – logo chińskiego producenta i pewnej niemieckiej firmy.



#2 Nike
Większość firm odzieżowych przesunęła swoją produkcję do Azji, żeby było taniej. No i jest taniej, ale nie tak, jakby być mogło… Stąd obecność podróbek. Nire, Adidos, Pmua… Wszyscy to znamy. Ale samo istnienie tych dziwnych marek to jeszcze nic… Otóż w Chinach można spotkać… firmowe salony podróbek! Na zdjęciu sklep Nike, to znaczy Nibe.


#3 Harry Potter

Słynny książkowy czarodziej także został wzięty na warsztat przez chińskich kopistów. “New York Times” donosi, że podróbki z Harrym Potterem zalewają chiński rynek. Formy oszustwa przybierają różne kształty. Chyba najciekawszą była zmiana imion bohaterów w „Hobbicie” Tolkiena na te charakterystyczne dla utworów Rowling i sprzedaż książki jako „Harry Potter i Marsz do smoka”.

#4 KFC
Kentucky Fried Chicken według raportu Harvard School jest jedną z najszybciej rozwijających się marek w Chinach. Nie zmienia to faktu, że w kraju aż roi się od lokali podszywających się pod słynną sieć. KLC, KFG… – opcji jest co najmniej kilka. Znany z logo marki pułkownik Sanders prawdopodobnie przewraca się w grobie.


Reszta jak zwykle w komentarzu

Mimson

2012-12-23, 22:39
Chyba nas robią w ch*ja, bo na polskim wydaniu Harrego Pottera jest ta sama ilustracja co na chińskim plagiacie, czyżby podróbka podróbki.

solteck

2012-12-23, 22:52
w animach jest sporo fejków
Snackers, Patasonic, Caca-Cola ,w każdym anime inaczej przekręcone :P
(Roland na Poland <facepalm>)



















T0B1

2012-12-23, 23:00
MareKSG napisał/a:

Niektóre chińskie telefony i koszulki piłkarskie są zajebiście wykonane, więc czemu by mieli nie handlować tym? Wolę dać 60 zł za koszulkę niż 350 zł, bo ma bardziej przewiewny materiał czego nawet się nie czuje...



Naucz się czytać ze zrozumieniem. Nie rozchodzi się tutaj o to, że chińczyki chcą coś sprzedać, tylko o to, że podpisują swoje produkty markami innych producentów albo ich marnymi podróbkami (marek). Osobiście nie mam nic do tego, że jakiś chińczyk wykona jakieś gówno i wejdzie z nim na rynek. Tylko niech nie próbuje ze mnie robić idioty i wciskać McBrugerów, butów Addias czy innego badziewia.

Apropo podróbek:
Kod:

http://www.joemonster.org/art/19688/Idealna_podrobka_Nokii_N8

Sledziu_w

2012-12-23, 23:06
Laski i tak mają mokro na widok tego BYD.

tigerqaz

2012-12-23, 23:32
Ver0 napisał/a:

http://www.chinacarfans.com/tag/byd-f8/

Proszę :) Przód CLK tył Peugota :)



A całość wygląda jak Saab :D

jendrke

2012-12-23, 23:49

;)

CYPRIAN

2012-12-24, 10:43
przynajmniej jest tanio

Ando

2012-12-24, 11:48
A gdzie dostanę taką podróbę bmw7? :D wystarczy zmienić znaczek