18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

10 idiotycznych nieporozumień.

CrazyEdek • 2012-01-26, 17:13

Dość ciekawe wyjaśnienie.Angielski: komunikatywny. :mrgreen:
Tagowałem,aż mi w pięty poszło :idzwch*j:

Lafirynda

2012-01-27, 12:46
Nie zgadzam sie odnosnie wody . Prosty dowod . Odchudzajac sie , zrzucalem 4 kg tygodniowo . Jak tylko odstawilem wode i zaczelem pic wiecej kawy spadlo do 1.5 kg na tydzien .

Nabs

2012-01-27, 12:47
Strzelanie palcami nie prowadzi jak to się mówi, do trzęsących rąk.. Przecież to strzela powietrze między naszymi kośćmi.. A największe nieporozumienie to procentowe wykorzystanie mózgu :D Często nawet w filmach używane (wanted chociażby).

EDIT: @UP

widzisz to zależy jaką wodę piłeś. Kawę z reguły pije się gorącą, wodę przeważnie zimną/letnią. Twój organizm musi tą wodę podgrzać, do takiej samej temperatury jak reszta twojego ciała. W efekcie czego zużywasz więcej energii co łatwo z kolei policzyć. Dziwi mnie to właśnie że dziewczyny o tym nie wiedzą, że pijąc zimną wodę się chudnie, zamiast tego wolą się faszerować jakimiś specyfikami ;) cóż, tak to jest z niewiedzą..

Xenomorph08

2012-01-27, 13:06
tfojastara napisał/a:

overhydration - co za bullshit k***a, jak człowiek może się przewodnić jak w większości składa się z wody? Picie wody jest w ch*j dobre dla całego organizmu i na 100% nikomu nie zaszkodzi.



Wszystko jest trucizną i nic nią nie jest" Paracelsus

Toksyczność zależy to od ilości i stężenia. Wypij kielonek spirytusu - bedzie fajnie, wypij 1l - :D

Wypicie 8l wody "na raz" powoduje zgon. Przynajmniej tego mnie uczyli.

zeta

2012-01-27, 13:08
Niеbieski napisał/a:



No jak to, nie płynie niebieska? :-(



W moich płynie błękitna ;-)

Ratilt

2012-01-27, 13:19
the1funky napisał/a:

To z wodą to akurat nieprawda. Dorosły człowiek wydycha dziennie ok. litra wody i do tego stale się poci. 8-10 szklanek to minimum, bo jak jest ciepło to powinno być więcej



Sporo wody pobiera się wraz z pożywieniem: mięso, warzywa, owoce też zawierają wodę. Tak samo i różne napoje, o których jakoś się zapomina podczas liczenia. Tekst że "trzeba pić butelkę wody dziennie" to było takie reklamowe kłamstewko: kupujcie naszą wodę bo musicie pić 1/dzień

sanger

2012-01-27, 13:33
Minimalne dzienne zapotrzebowanie na wodę to 1,2 litra dziennie w naszych warunkach klimatycznych i ta woda może być przyjmowana zarówno jako picie jak i jako pożywienie i częściowo produkowana jako woda metaboliczna. Bezpieczna dla zdrowia podaż wody jest ograniczona tylko możliwościami filtracyjnymi nerek. Nerki potrafią wyprodukować nawet 30 litrów moczu dziennie - dzieje się tak np. w moczówce prostej przy braku wazopresyny gdy mocz nie jest w ogóle zagęszczany. Przyjęcie ilości wody powyżej tego poziomu dopiero może spowodować przewodnienie i w efekcie rozcieńczenie krwi, nadciśnienie, zaburzenia pracy serca (zaburzenia elektrolitów). Jak widzicie przyjęcie takiej ilości wody by spowodować przewodnienie jest prawie niemożliwe i występuje zazwyczaj tylko w chorobach psychicznych i we wspomnianej moczówce prostej. Mowa o wodzie ubogiej w elektrolity. O wiele bardziej niebezpieczne jest picie wody słonej, ale to inna historia. Pozdrawiam, student medycyny

cossac

2012-01-27, 14:08
@up minimalne zapotrzebowanie to od 2 - 2,5 litra dziennie wody (pożywienie + picie)
spróbuj wypić litr wody słonej i się nie zrzygać. Najniebezpieczniejsza jest woda destylowana która wypłukuje z organizmu sole mineralne. Gdybyś był tym studencikiem to dodałbyś też, że produkuje 30 litrów moczu ostatecznego. Pzdr studencie od studenta medycyny laboratoryjnej (który odpie**ala całą diagnostykę za was lekarzyki)

bumcyb

2012-01-27, 14:08
wyjaśni ktoś to z tym wentylatorem?

kermitsl

2012-01-27, 14:30
@up w skrocie chodzi o to, ze w pld korei wierza, ze wentylator zuzywa tlen :)

Hubert0501

2012-01-27, 14:33
"If you live in a paradise, free from government regulations, like say, Somalia..."

Padłem :D

Rynsztof

2012-01-27, 14:52
Space Core! :-D

Aishenbai

2012-01-27, 15:04
Zapotrzebowanie wody zależy od masy człowieka,wieku, trybu życia etc. , nie ma jednej stałej wartości...

sanger

2012-01-27, 15:04
@LarryFoulke, Filmik potwierdza to co mówiłem w moim komentarzu : bezpieczny poziom podaży wody jest ograniczony możliwościami filtracyjnymi nerek. Ja mówiłem w ujęciu jednego dnia, więc nie cwaniakuj.

@cossac, No i drugi mądry. Właśnie dlatego to ja jestem studentem medycyny a ty studentem analityki laboratoryjnej żebym to ja wiedział takie rzeczy, a ty żebyś wykonywał badania dla mnie. 1,1 l - ilość wody dziennie NIEZBĘDNA, 2-2,5l przyjmowanej jest z wyboru. Źródło: Patofizjologia Maśliński, więc się na napinaj bo coś ci tyłem pójdzie. I wcale nie musiałem dodawać, że moczu ostatecznego bo w tym wypadku o którym mówiłem mocz pierwotny jest równoważny z moczem ostatecznym. Dalej, mało kto pije wodę destylowaną, a w życiu mamy do czynienia z słodką hipotoniczną i słoną hipertoniczną, więc po co miałem komplikować mój komentarz. Pozdrawiam, przyszły lekarzyna

marcinsud

2012-01-27, 16:46
Ślimaki maja niebieską krew wystarczy sk***iela rozdeptać.