18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Żyd żydowi żydem

~Velture • 2019-02-27, 10:03
Dumni potomkowie dzielnych i honorowych członków Jüdischer Ordnungsdienst gdzie jeden podkłada koszerną świnię.




Halman

2019-02-27, 10:06
to była taka scenka historyczno-dydaktyczna z izraela jak to uciekający przed niewinnymi hitlerowcami biedni żydzi napotkali karmionego złym mlekiem polaka

nowynick

2019-02-27, 10:41
ja to tak się zastanawiam z tymi żydami i ich roszczeniami. Przed wojną to nasza granica wyglądała z deka inaczej. To nie jest tak że połowa ich roszczeń dotyczy: Litwy, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Słowacji i chyba kawałka Rumunii? Co to się do nas doj***ło?


PS Łódź możemy im oddać, nikt nie będzie protestował :amused:

SirMajkel

2019-02-27, 10:46
nowynick napisał/a:

ja to tak się zastanawiam z tymi żydami i ich roszczeniami. Przed wojną to nasza granica wyglądała z deka inaczej. To nie jest tak że połowa ich roszczeń dotyczy: Litwy, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Słowacji i chyba kawałka Rumunii? Co to się do nas doj***ło?
PS Łódź możemy im oddać, nikt nie będzie protestował



Ja to mam wrażenie, że teraz każdy ma do kogoś o coś roszczenia. Politycy marnują nasze pieniądze a potem kombinują gdzie by tu jeszcze parę baniek zakosić.
Rosja chce Krym, PiS chce reparacji od Niemców, Izrael to w sumie sam nie wiem czego chce. Jak najbardziej najbardziej uzasadnione pretensje to mają protestujący we Francji, ale ekspertem nie jestem. Omijam politykę jak tylko mogę.

kolosasz

2019-02-27, 10:53
HAL9000/2 napisał/a:

to była taka scenka historyczno-dydaktyczna z izraela jak to uciekający przed niewinnymi hitlerowcami biedni żydzi napotkali karmionego złym mlekiem polaka



Polacy mordowali, wydawali Żydów Niemcom z niskich pobudek - głównie z chęci zysku. Dlatego słowa Isreala Katza o polskim wrodzonym antysemityzmie uważam za kłamliwe

I krótki fragment z życiorysu H. Grynberga
Cytat:

Z całej licznej rodziny Holocaust przeżył – dzięki pomocy Polaków – tylko on i jego matka. Ojca Grynberga – Abrama – zabił polski chłop, któremu ten oddał na przechowanie dwie krowy.


poligon6

2019-02-27, 10:56
nowynick napisał/a:

ja to tak się zastanawiam z tymi żydami i ich roszczeniami. Przed wojną to nasza granica wyglądała z deka inaczej. To nie jest tak że połowa ich roszczeń dotyczy: Litwy, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Słowacji i chyba kawałka Rumunii? Co to się do nas doj***ło?



Jak potrafili sciągnać ze Szwajcarskich banków kase za zmarłych zydów, którzy nie mieli spadkobierców, albo starali sie od IBM że na ich maszynach katalogowano żydów, to czemu tu sie dziwić.

Na razie Litwa, Białoruś czy Ukraina sa zbyt biedne albo małoznaczace by cos na nich ugrac. Rosja ma wszystko w dupie. Za to z Polski jako juz w miare bogatego kraju mozna coś wuyssać.

kolosasz napisał/a:

Polacy mordowali, wydawali Żydów Niemcom z niskich pobudek - głównie z chęci zysku. Dlatego słowa Isreala Katza o polskim wrodzonym antysemityzmie uważam za kłamliwe




Tak samo jak żydzi wydawali zydów Niemcom z niskich pobudek. Zazwyczaj dla kasy i poprawienia sobie bytu. Warto poczytac coś na ten temat np "Eichman w jerozolimie" czy wspomnienia Spillmana gdzie najbardziej obawiał sie swoich rodaków z policji żydowskiej.

Natomiast perełka jest akcja organizacji Żagiew i zorganizowanie akcji w Hotelu Polskim.

https://forumemjot.wordpress.com/2013/09/14/kolaboranci-zydowscy-w-czasie-ii-wojny-swiatowej-5-prowokacja-w-hotelu-polskim/

htp

2019-02-27, 11:01
kolosasz napisał/a:

Polacy mordowali, wydawali Żydów Niemcom z niskich pobudek - głównie z chęci zysku. Dlatego słowa Isreala Katza o polskim wrodzonym antysemityzmie uważam za kłamliwe
I krótki fragment z H. Grynberga



Większość tutaj nie zna, ani nie rozumie tych problemów.
Ja tam na poziomie zwykłych ludzi widzę więcej wzajemnej sympatii i życzliwości. Ale to wszystko zależy od własnego środowiska.
Na pewno więcej Polaków pomagało niż donosiło (nie tylko an Żydów donosili, na siebie też), ale tak to już jest z tą łyżką dziegciu...

~Nei

2019-02-27, 12:23

freaky

2019-02-27, 12:40
Tak mi się przypomniało. W roku 2011 w pewnym programie satyrycznym telewizji tvn wyemitowno odcinek, w którym oczywiście nie zabrakło szlagierowego punktu poświęconego polityce. Jak zwykle pojawiły się mniej lub bardziej udane żarty i docinki kierowane równo do wszystkich, niemniej ten wyjątkowo przykuł uwagę z tego względu, że w żartobliwy sposób podjął temat żydowskich roszczeń. W krótkim czasie niejaki pan Szewach Weiss, którego sparodiowano, rozpętał istną burzę, w efekcie zdjęto z anteny wspomniany odcinek, usunięto wszystkie jego kopie w internecie, a sam program całkowicie zawieszono, pod pretekstem utrwalania krzywdzących stereotypów o żydach i to jeszcze zanim prawa do telewizji wykupili amerykańscy żydzi. Niedawno pewna internautka postanowiła przypomnieć o co tak właściwie poszło i zamieściła ten "skandaliczny" fragment programu w internecie.


ridin2

2019-02-27, 13:24
Co za gejoza, ktoś wie dlaczego na tego typu "imprezach" u żydów nie ma kobiet?

AlanSs

2019-02-27, 13:54
zydzi niemcy lewactwo ukraincy murzyni..... i jak tu mówić że polacy sa tolerancyjni

poligon6

2019-02-27, 14:32
AlanSs napisał/a:

zydzi niemcy lewactwo ukraincy murzyni..... i jak tu mówić że polacy sa tolerancyjni



"Tolerancja to ostatnia cnota upadajacej cywilizacji" Wiec pie**ole tolerancje.

Recydywista

2019-02-27, 16:06
AlanSs napisał/a:

zydzi niemcy lewactwo ukraincy murzyni..... i jak tu mówić że polacy sa tolerancyjni



a kto i kiedy takim debilizmem zablysnal?

saves

2019-02-27, 17:03
Czy Gross już się oburzył na ten akt antysemityzmu?