18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Zwycięzcy i przegrani II WŚ

1.Michal • 2016-01-22, 19:02
Tak to wygląda


pyroSTRATOS

2016-01-22, 19:04
o ile dobrze kojarzę po nazwie, to podj***ne z wp.pl ... a no i mało sadystyczne

WeedLover

2016-01-22, 19:22
Rewelacyjna wrzuta! Raczej powinna trafić do dokumentów, ale może dzięki poczekalni dotrze na główną.

en...........ea

2016-01-22, 19:40
Związek Radziecki poniósł ogromne straty w ludziach w sporej części na własne życzenie. Kiedy Niemcy latem 1941 roku zaatakowali Brześć i posuwali się wgłąb ZSRR, Stalin łudził się, że nic takiego się nie dzieje. Można uznać, że w początkowej fazie inwazji 3 Rzeszy na ZSRR Niemcy praktycznie grały na pustą bramkę. Dopiero po jakimś czasie Stalin dał się przekonać Żukowowi, że Hitler ich podstępnie zaatakował i zarządził mobilizację i opór. Niemcom sprawę ułatwiała też Ukraina. Ukraińcy nienawidzili Ruskich za wielki głód w latach 30-tych, stąd też pojawiła się armia generała Własowa, która współpracowała z Wehrmachtem przeciwko Związkowi Radzieckiemu. Prababcia mi opowiadała, że jak Własowcy weszli z Niemcami do jej wsi to jej dwóch braci zostało siłą wcielonych do Własowców, w przypadku odmowy rozstrzeliwali na miejscu. Samą moją prababcię Niemcy zabrali i wywieźli do Bawarii na przymusowe roboty. Jeden z braci mojej prababci wpadł w łapy NKWD i miał tyle szczęścia, ze wyrok śmierci zamieniono mu na 25 lat wakacji na Syberii i udało mu się przeżyć. Z kolei mój dziadek mieszkał w Brześciu nad Bugiem. Opowiadał mi, że jak Niemcy rozpoczęli inwazję i bombardowania to mieli taką zasadę, że oszczędzali to co wartościowe czyli pola z plonami. Stąd też ludzie ukrywali się w polach w trakcie bombardowań.

O tym, że żołnierze Armii Czerwonej bardziej bali się komisarzy niż Niemców chyba nie muszę wspominać. Za byle co groziło rozstrzelanie albo pobyt na Kołymie z uprzejmym dodatkiem w postaci represjonowania rodziny i konfiskaty majątku.

starskrim^

2016-01-22, 23:30
@up
Co ma wspólnego Własow z Ukrainą i Ukraińcami ?

ja...........87

2016-01-22, 23:33
proszę tutaj nie zamieszczać propagandy.
Po pierwsze współczesny Izraelita nie oznacza osoby będącej kulturowo, lub etnicznie żydem.
Po drugie, do 1946 nie istniało państwo Izrael. Wniosek z tego taki, że nie powinno się mówić, a tym bardziej podpinać strat OBYWATELI POLSKICH wyznania mojżeszowego, pod straty państwa Izrael, tym bardziej, że ofiary które nie mogą już się wypowiedzieć są używane przez Izrael w bezwzględnej polityce.
W wyniku holokaustu ginęli POLACY rożnych wyznań w tym żydzi. Plan dla żydów i słowian był taki sam, tyle że w planach niemieckich żydzi mieli pierwszeństwo.
Izrael nie powinien mieć w ogóle prawa głosu w kwestii zbrodni II WŚ, ponieważ w tym czasie nie istniał, a tłumaczenie że ludzie ginęli 'bo byli żydami' to jedynie propaganda w celu pożywienia się ich tragedią przez przemysł holokaustu. To jakiego byli wyznania nie zmienia faktu, że byli OBYWATELAMI POLSKI i jeśli jakiś kraj ma się wypowiadać w kwestii ich pamięci to Polska, nie Izrael/Francja/Niemcy/USA, czy inne cwaniaki.

Nimr0d

2016-01-22, 23:44
Dobrze że jest Rosja, od setek lat mocno o nas dba i aby nas ocalic zaszła pod sam Berlin tracąc miliony soldatów a później do 89 roku przy jej pomocy przeksztalcilismy się w prawdziwą potegę gospodarczą dzięki czemu żyje się jak na zachodzie w stabilnym kraju. Żartuje, j***ć kacapskie ścierwo, putlera i wszystkich którzy tę zaraze tak uwielbiają a tych dużo na sadolu.

ridzio

2016-01-22, 23:51
Nic odkrywczego nie powiedziano, szczególnie, że jest wiele przekłamań. Robili to chyba na podstawie "badań" Zychowicza.

arkhamasylum

2016-01-23, 03:12
@jaku87

Czyli podczas II wojny światowej Niemcy nie mordowali Polaków tylko mieszkańców generalnego gubernatorstwa? Może powinniśmy wymazać 123 lata z lekcji historii bo przecież państwo Polskie nie istniało i nie mamy prawa o tym mówić? Prawda jest taka że w większości ci którzy Holocaust przeżyli wyjechali do Izraela zaraz po wojnie albo w 1968 i państwo to ma pełne prawo do obrony swoich obywateli tak samo jak i Polska.