18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zwierzaki - kto co hoduje

miedziak • 2010-07-10, 16:16
Siemanko zakładam ten temat bo ciekawi mnie co sadyści hodują w domu 8-)

To może ja zacznę:
-pies
-kot
-Boa tęczowy kolumbijski
-kilkanaście ptaszników
-3 gekony toke
-skorpion skalny
-3 żaby bambusowe
-2 rzekotki żabie
-2 żaby bananowe
-1 suma europejskiego (kumpel wczoraj złowił młodego osobnika na Warcie i sobie wiozłem do akwarium podhodować jakiś czas)
Generalnie jestem miłośnikiem terrarystyki
Dobra teraz wasza kolej

P@N K@C

2013-11-30, 18:26
Vukuś, :*

kamik306

2013-12-06, 12:14
No to wrzucę fotki mojego kota Feliksa- dachowiec wzięty od znajomych, jak miał 3 tygodnie. Nie jest to mój pierwszy kot, wcześniej miałem Milkę- urodził się 1 maja 1993r., żył do października 2009 :( a tak, to 2 koszatniczki, myszockoczka, królika długowłosego i rybki, potem trocę mieliśmy Kropkę- ok. pół roku, dała nogę w czasie przeprowadzki... Pierwsze zdjęcie Felka, jak miał z tego co pamiętam- tydzień.

Potem trochę podrósł i pomagał mi w robieniu dodatkowej roboty po godzinach :P

Felek wspiera mnie również w pracach przy autach :P co bym nie robił- najśmieszniejsza była wymiana oleju w dyferencjale- wyglądam spod auta, a tam kot na mnie patrzy :D tu akurat stoi sobie dumnie na cossowej lotce, lubi spać w samochodzie (fotele, dywan). Jak podjeżdżam samochodem i akurat jest na zewnątrz, to zazwyczaj się prześlizgnie i od razu wskoczy do samochodu, "obcym" również :P żonie z auta wyciągałem opony letnie (bagażnik otwarty), patrzę a Felcio dumnie siedzi w bagażniku :D


Jeszcze muszę poszukać aktualnych zdjęć, bo nowe autko również sobie bardzo upodobał. Jak robię coś przy silniku, to potrafi leżeć obok, no i standardowo- na fotelu kierowcy, chociaż z tyłu za pasażerem też mu się zdarza :D

Teraz planuję jeszcze założyć akwarium ~120l, zawsze mi się marzyło mieć Gekona tygrysiego, ale żonie się takie cudo nie podoba :P

biszkopt14

2013-12-27, 18:29

Skorupka-
mój żółw stepowy(Testudo horsfieldii horsfieldii).
Dostałem ją na piąte urodziny,miała wtedy około 5 lat,długość życia może wynieś nawet 100lat-ze względu na mój tryb życia z pewnością pożyje dłużej niż ja.
Żywi się głównie lekkostrawnym pokarmem roślinnym,czasem mięsnym,ale jedynie takim,który nie wywołuje wzdęć,ciśnienie nie rozerwie skorupy,ale rozerwą się wnętrzności.
Bez jedzenia potrafi przetrwać nawet kilka tygodni-nie mówię,że podczas hibernacji,bo to logiczne.
Zasypia na zimę jak każdy gad w naszym klimacie.
Ma skorupę-kostną strukturę,w przyrodzie nie znamy gatunku innego niż żółw,posiadającego szkielet zewnętrzny.
Zmysły
Węch
-ma świetny.Potrafi wyczuć pokarm czy partnera z w ch*j dużej odległości.
Słuch
Słyszy drgania o niskiej częstotliwości(og.żółwie od 50 do 1500 Hz).Żółwie w przeciwieństwie do nas nie potrafią zlokalizować pochodzenia dźwięku, czyli jest to tak zwana ośrodkowa głuchota.

Wzrok
Żółwie lądowe bardzo dobrze widzą i mają zdolność rozpoznawania i rozróżniania barw.
Żółwie stepowe mają dobrą pamięć do zapamiętywania kolorów, oraz widzą podczerwień, czyli widzą zmiany ciepła,jak kamera termowizyjna-jak j***ny Predator.

Dotyk-jak dotyk,nawet dotkniecie skorupy wywołuje reakcję,ale to też drganie(patrz słuch).

_______________________________________

Kiedyś nie jadła wcale,czekała by ją nakarmić.
Posiada kloakę,jedno zakończenie układu wydalniczego i rozrodczego.
Załatwia się do"kuwety"-czerwonej miseczki,wiem, gady srają z reguły gdziekolwiek,ale Skorupka nie,ewentualnie do pieluchy,ma nią wyścielone swoje królestwo w pudełku za szafą.

Jednym słowem to świetny żółw obronny,
-po zapachu rozpoznaje "swoich" i "obcych"
-tak jakoś"fuka" na obcych(fuka-dmucha przez nos,przecież nie wciąga w kichawę sproszkowanych witamin),
-poprzez wąchanie skarpetek czy butów potrafi wyczuć zagrożenie,np.śmierdzące skarpety,może nawet grzybicę :-D (psy mogą diagnozować nowotwory, rozróżniają zmiany zapachu wydzielanego przez człowieka),nauczyłbym ją wyczuwać okres mojej dziewczyny-żartowałem,nie mam dziewczyny (kiedyś z jedną byłem prawie półtora roku,przez ten czas przytyła około 10kg,w dodatku zaczęła mnie przekonywać,że kokaina szkodzi-pomyślałby kto)
W obecności domowników nie boi się niczego i nikogo.

Aktualnie się zbudziła z zimowego snu,chodzi po domu i obgryza pantofle i skarpetki,zawsze tak robi gdy chce jeść,ewentualnie gdy chce by podać jadło i majestatycznie odwrócić się kloaką i odejść.

Hejterom
Skorupka-tak k***a,miałem 5 lat gdy ją nazwałem,w dodatku na załączonym zdjęciu zauważycie zewnętrzną kostną strukturę,skorupę,wewnętrzny szkielet ma również.
Człowiek ma tylko wewnętrzny.-Co z tego?Taki tusk ma dwie twarze,
Gady mają kloakę-grodzka ma....-powinni komisję śledczą powołać,
Żółw potrafi ciągnąć kał za sobą-biedroń ma gówno na patyku,w dodatku na tym samym od loda
I tak nie masz zwierzęcia widzącego jak kamera termowizyjna.

marna

2013-12-27, 19:21
biszkopt14, szczerze to aż tak tym żółwiem bym się nie chwaliła na Twoim miejscu.. Jego posiadanie wymaga dokumentów świadczących o legalnym pochodzeniu zwierzęcia. Jeśli ich nie posiadasz to za chwilę możesz stać się groźnym przestępcą :-?

biszkopt14

2013-12-28, 13:42
marna napisał/a:

biszkopt14, szczerze to aż tak tym żółwiem bym się nie chwaliła na Twoim miejscu.. Jego posiadanie wymaga dokumentów świadczących o legalnym pochodzeniu zwierzęcia. Jeśli ich nie posiadasz to za chwilę możesz stać się groźnym przestępcą :-?


Nie jego a jej.
Nie wymaga.
Nie mogę stać się przestępcą,tym bardziej groźnym.
Jest masa powodów,podam najważniejsze przykłady:
Prawo nie działa wstecz.
Dokumentów świadczących o legalnym pochodzeniu?Znaczy aktu urodzenia,badań DNA rodziców,etc?

St...........ke

2014-01-03, 23:23
Moje dwa chomiki: Puśka 1 i Puśka 2 :P



Zdjęcie z 2012 roku, obie już zdechły :-/

P@N K@C

2014-01-03, 23:45
dwa chomikensy xD

muszę wrzucić nowe fotki mojej bestii :amused:

~Faper Noster

2014-01-08, 08:17
Lusia i Maniek. Musiałem zastosować pewien trik, by zrobić im nieporuszone zdjęcie :krejzi:

~Mieszek_Kiler

2014-01-08, 08:51
Koteły upięte spinaczami - pomysłowe :ok:

St...........ke

2014-01-08, 15:34
Faper Noster napisał/a:

Lusia i Maniek. Musiałem zastosować pewien trik, by zrobić im nieporuszone zdjęcie :krejzi:
Obrazek



Ty brutalu. :krejzi:

miko93

2014-01-10, 23:52
A ja trzymam takie potworki, z dedykacją dla BongMana kraby Geosesarma sp.:




I jeszcze ich seksy:

le...........ce

2014-01-11, 14:36
Mały updejt tego słodziaka :D co już wcale słodki nie jest :roll:



Tu ze siostrą :-P

A tutaj sam mały szczur xD


MichaU

2014-01-11, 14:38
A.J.K.S napisał/a:

A tutaj sam mały szczur xD



Przecież to kot xD

bo...........ę

2014-01-11, 15:14

Na...........ki

2014-01-16, 19:06
Fiest :

X