18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Zrobił dobry uczynek milicjantom mogli go skuć jak Wardęge:)

DzikiKrajwFullHD • 2017-01-19, 19:34
ma ziomek jaja mogli go skuć jak Wardęge !

meshtkov

2017-01-20, 20:11
@Kosmodysk
ehh..
było warunkowe, więc ewentualnie mogliby wpie**olić mandat za niezatrzymanie się na znaku stop (warunkowe - możesz jechać warunkowo - warunkiem jest zatrzymanie się i ustąpienie pierwszeństwa). Jednak wiadomo, jeśli dobra widoczność to po cholerę się zatrzymywać, ale przepis to przepis.

Siberian_Meat_Grinder

2017-01-21, 21:28
nano50 napisał/a:



Jak to jest? Jak widzę, że mam lusterko oblodzone, a stoję na czerwonym, albo w korku to mam prawo sobie wyjść i ruszyć?
Mam prawo wysiąść na sekundę z auta stojąc w korku czy jest to wykroczeniem?



Wg prawa? Lusterko nie "obladza" się ot tak - w sekundę. Gdy zauważyłeś że problem następuje, powinieneś na bieżąco go usuwać zatrzymując się miejscu dozwolonym.

Ogólnie to nie możesz pozostawiać pojazdu z włączonym silnikiem - art. 60 ust. 2 pkt 1 + pkt 3 PRD. Z drugiej strony jeżeli wyłączysz silnik stojąc w korku i z niego wysiądziesz, to będzie można dopie**olić się za utrudnianie ruchu z art. 90 KW. Albo pozostawienie auta w ten sposób będzie można uznać za parkowanie w miejscu niedozwolonym ... ogólnie rozkmina tęga - można się przypie**olić za wszystko i za nic. Kodeksowo zawsze do tyłu, ale przy nieprzyjęciu mandatu i odwołaniu się sąd taką rzecz umorzy. Dlatego temat raczej niespotykany.

nano50

2017-01-22, 15:51
Siberian_Meat_Grinder napisał/a:



Wg prawa? Lusterko nie "obladza" się ot tak - w sekundę. Gdy zauważyłeś że problem następuje, powinieneś na bieżąco go usuwać zatrzymując się miejscu dozwolonym.

Ogólnie to nie możesz pozostawiać pojazdu z włączonym silnikiem - art. 60 ust. 2 pkt 1 + pkt 3 PRD. Z drugiej strony jeżeli wyłączysz silnik stojąc w korku i z niego wysiądziesz, to będzie można dopie**olić się za utrudnianie ruchu z art. 90 KW. Albo pozostawienie auta w ten sposób będzie można uznać za parkowanie w miejscu niedozwolonym ... ogólnie rozkmina tęga - można się przypie**olić za wszystko i za nic. Kodeksowo zawsze do tyłu, ale przy nieprzyjęciu mandatu i odwołaniu się sąd taką rzecz umorzy. Dlatego temat raczej niespotykany.



I elegancko. :mrgreen: