18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Żniwa

maciuch2 • 2015-09-30, 10:16
Wstałem około 6 rano, nie jestem jakimś porannym ptaszkiem, ale był akurat okres żniw więc z ojcem pracowaliśmy w polu od samego rana. Zjedliśmy syte śniadanie, tato dopijał resztki kawy, ja kończyłem swoje kakao. Wyszliśmy razem i jak zwykle się rozdzieliliśmy, on pojechał kombajnem, a ja rowerem.

Do naszego pola miałem jakieś 30 minut drogi więc nie tracąc czasu pognałem ile sił w nogach, żeby się jeszcze bardziej rozbudzić. Ogromne łany złota o poranku to naprawdę śliczny widok, z zapartym tchem patrzyłem na to wszystko z kabiny naszego kombajnu. Zaczęliśmy kosić! Zwykle prowadził mój tata, ale tego dnia sam chciałem w końcu poprowadzić nasz piękny pojazd. Był to John Deere 1170+ z przystawką do kukurydzy, naprawdę mówię wam. Cud nie maszyna, ale nie ważne. Miałem już te 14 lat i powiedziałem, że dzisiaj to ja chce kosić zboże. Zgodził się, ale pod warunkiem, że na początku będę siedział na kolanach, a on mi pomoże i pokaże o co w tym chodzi. Z grymasem niezadowolenia zgodziłem się, jak się później okazało moje fochy były zbędne bo szybko połapałem jak co działa.

Skosiłem całe pole i sprawiło mi to ogromną frajdę, tego roku żniwa się skończyły.... Przez kolejne miesiące nie mogłem się na niczym skupić, w głowie miałem tylko koszenie i wiązanie snobów siana, taplanie się w ziarnie i jeżdżenie kombajnem. W szkole szło mi słabo, czekałem na kolejne żniwa...
Znowu przyszedł ten okres, wypełniała mnie taka energia, tej nocy nie spałem, o nie. Patrzyłem na zagarek co 5 minut, wyczekując 6 rano. Kiedy przyszła ta godzina byłem już gotowy, czekałem tylko na tatę, ale on nie schodził. Pobiegłem szybko zobaczyć co się stało, nie miał w zwyczaju się spóźniać. Zastałem go kompletnie nagiego, pił mleko prosto z butelki. Spojrzał na mnie, uśmiechnął się i nagle rozpadł się na milion ziarenek, następnie wrócił do swojej normalnej formy. Powiedział do mnie "Jestem człowiek żyto". To już nie był mój ojciec, szybko zacząłem oddzielać ziarna od plew, widziałem jak słabnie w oczach. Zbiegłem po kosiarkę spalinową, zmieliłem go na miazgę, zalałem następnie wodą, aby szybko uformować ciasto. Upiekłem z niego chleb, dużo chleba. Większość spakowałem do plecaka, resztę zamarynowałem...

Zebrałem wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, młynek do kawy, prodiż, flakoniki z wodą i najważniejsze - kluczyki do kombajnu....
To już 5 lat odkąd przemierzam bezkresne łany zboża i tropie ludzi z żyta, zabijam ich a z truchła robię chleb. Moje życie obróciło się o 180 stopni, z bezradnego chłopaka zmieniłem się w tropiciela... Czy jestem potrzebny światu? Nie wiem, sam sobie odpowiedz na te pytanie...

YOOras

2015-09-30, 10:51
co ja wlasnie przeczytalem...

dupajjjj

2015-09-30, 11:31
tO pytanie...

Tafariel

2015-09-30, 12:17
Wszystko spoko, według mnie w każdej większej wsi jest jeden tropiciel który zabija ludzi z żyta ale nie ma co dyskutować o tym co oczywiste. Moją uwagę natomiast zwrócił fakt, że autor wspomina o sianie. Otóż jak kosisz zboże to za kombajnem zostawiasz słomę. Siano to skoszona trawa. Pozdrawiam!

eligurf

2015-09-30, 16:57
W żniwa nie pracuje się w polu od samego rana tylko jak rosa obeschnie i się inwentarz oprzątnie, czyli najwcześniej 8 a najczęściej 9-10.

Autorze byłeś ty kiedyś na wsi?

Oponka

2015-09-30, 17:33
ch*jowa ta grafomania

Ti...........ch

2015-09-30, 23:07
Od kiedy kukurydzę kosi się w czasie żniw? Zawsze mi się wydawało, że to raczej tak na jesieni juz, ale z miasta jestem to może się mylę. Zresztą, nie przystawka, a heder.

Insaner

2015-09-30, 23:13
I to własnie brzmi jak pamiętnik prawdziwego schizofrenika, być może nie jeden psychopata był święcie przekonany, że zabija ludzi z żyta dla wyższego dobra ;-)

szaza

2015-09-30, 23:28
kończę nul,5 i brzmi to pięknie

Pan_Kura

2015-09-30, 23:31
Tilg_die_Schmach Przystawka a heder to to samo, i druga sprawa jest takie pojęcia jak żniwa małe czyli zbiór rzepaku, pszenicy, jęczmienia i żniwa duże czyli zbiór pozostałych zbóż. Tak więc zbiór kukurydzy na jesień także można nazwać żniwami.

street_swc

2015-09-30, 23:34
fake! 14 letni chłopak nie zapie**ala za ojcem rowerem tylko ciągnikiem z przyczepami!! w co ty te zboże ładowałeś?

metaled

2015-09-30, 23:44
Niedość, że ch*jowa pasta, to jeszcze zaj***na z uczuciopedii

KociBolec

2015-10-01, 00:16
@up Co to uczuciopedia bo brzmi strasznie pedalsko?