18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Znane marki, które zniknęły z rynku

Veital • 2016-04-13, 13:32
Nawet nie miałem pojęcia, że Nokia została wchłonięta przez Microsoft. Niby chcieli wyciągnąć pomocną dłoń :smiechzula: hehehe

Matush5

2016-04-13, 13:58
Nic w tym dziwnego, żyjemy w świecie który strasznie szybko się zmienia, powstają nowe technologie i pomysły. A firmy, które nawet są dobre, solidne często za późno decydują się na krok by odejść od standardowych pomysłów i iść z duchem czasu. Zwrócicie uwagę, że takie kolaborację firm, zmiany nazw czy połączeń to teraz chleb powszedni. Fajny materiał piwo

Vmacka

2016-04-13, 14:10
Lepiej się go słucha na prędkości 1,25

deejay89

2016-04-13, 14:11
Vmacka, dokładnie to sami miałem napiać haha, nie da sie go słuchać na normalnej prędkości.

Akki11

2016-04-13, 15:49
k***a, ten głos... Idę spać.

wojniz2

2016-04-13, 16:26
Przecież marka Nokia nie zniknęła z rynku.

Rudy85

2016-04-13, 18:16
Achtung88 napisał/a:

0:30 no debil...



rozj***ł mnie koleś z tą nokią :)

przecie to je nokia 3918

Insaner

2016-04-13, 18:27
No tak nie do końca Nokia zniknęła, tekst z wiki -

"We wrześniu 2013 ogłoszono zawarcie transakcji, w ramach której Microsoft przejmie od Nokii dział urządzeń za 5,44 mld euro[7]. Dnia 25 marca 2014 roku transakcja została zakończona, a były szef Nokii – Stephen Elop, za czasów którego Nokia prawie zbankrutowała – został wykonawczym wiceprezesem nowego działu urządzeń w Microsoft[8]. Przy Nokii pozostał między innymi dział usług w tym map nawigacyjnych „Here” oraz dział rozwoju."

Przejęto jeden segment. Nokia to i tak wielki gracz na rynku telekomunikacyjnym i firma jak najbardziej istnieje.

__Tux__

2016-04-13, 19:34
Insaner napisał/a:

No tak nie do końca Nokia zniknęła, tekst z wiki -

"We wrześniu 2013 ogłoszono zawarcie transakcji, w ramach której Microsoft przejmie od Nokii dział urządzeń za 5,44 mld euro[7]. Dnia 25 marca 2014 roku transakcja została zakończona, a były szef Nokii – Stephen Elop, za czasów którego Nokia prawie zbankrutowała – został wykonawczym wiceprezesem nowego działu urządzeń w Microsoft[8]. Przy Nokii pozostał między innymi dział usług w tym map nawigacyjnych „Here” oraz dział rozwoju."

Przejęto jeden segment. Nokia to i tak wielki gracz na rynku telekomunikacyjnym i firma jak najbardziej istnieje.



Ale taka tania sensacja lepiej się sprzeda :lodowka: .

to...........um

2016-04-13, 20:07
Nokia ma się dobrze, choć sporą część sprzedała.
Przespali Androida, zawisło widmo bankructwa, opchnęli dział urządzeń mobilnych, a zajęli się miedzy innymi rozwojem różnych technologii. Mapy Here zostały sprzedane, nie pamiętam komu, chyba BMW. A umowa z Microsoft kończy się w tym roku i prawdopodobnie Nokia wróci na rynek urządzeń mobilnych, ale nie użyją już nazwy Lumia.

St...........on

2016-04-13, 21:05
@up No dobra, ale nadal będą wspierać obecnych użytkowników Lumii? Chodzi mi o Here+ . Wrzuć jakiego linka, bo Nokia Nawigacja (późniejsze Here+) były (nie wiem czy nadal są ) jedną z najdokładniejszych nawigacji dwuzakresowych GPS/GLONASS na smartphony 3 generacji

Edit: znalazłem... Jestem w żałobie :(

Tomikchomik1

2016-04-13, 22:30
Czy tylko ja mam wrażenie, że koleś ma strasznie dołujący głos?...

Karol9407

2016-04-14, 00:01
Idiota, na siłę chcę tworzyć filmiki na YT, a wiedze i chęć jej zdobycia w danym temacie ma zerową. Jeśli chodzi o nokię już ktoś podsumował to w komentarzu. Z siemensem jest to samo , to że zrezygnowali z rynku urządzeń mobilnych nie oznacza że znikneli z rynku, Siemens jest teraz potęga, bo nie wtapia hajsu w telefony.