18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

Znalezione w sieci odnośnie strajku nierobów.

poligon6 • 2019-04-08, 14:47
Właśnie patrzę na listę do wypłaty na pierwszego dla nauczycieli. Wynagrodzenie nauczyciela dyplomowanego to 3 483,00zł (brutto) + 20% wysługi czyli 3483,00zł + 696,60zł = 4179,60zł, przy uwzględnieniu ulgi ustawowej i podwyższonych kosztach na rękę dostaje 2.983,99zł za 18 godzin lekcyjnych w tygodniu. Niektórzy nauczyciele mają dodatek motywacyjny i dodatek za wychowawstwo ale nie uwzględniłam tego w wyliczeniach.

Zerknęłam jeszcze na listę godzin ponadwymiarowych płatnych na koniec miesiąca (podaję w netto): od 200zł - 1614,68zł oczywiście u dyplomowanego nauczyciela czyli u takiego co najwięcej krzyczy za strajkiem. Godzina ponadwymiarowa nauczyciela dyplomowanego brutto wynosi 46,44zł z tego netto to 32,36zł za 45 minut. Ktoś ma więcej? Do tego można uwzględnić przywileje socjalne + "13" i oglądając PITy za 2018 rok oświadczam, że średni dochód nauczyciela dyplomowanego netto!!! wynosi 4400 zł - 4700zł miesięcznie. Proszę zerknąć na plan lekcji nauczyciela, często się zdarza, że maja jeden dzień w tygodniu wolny. Pracują 9 miesięcy w ciągu roku a za 3 miesiące laby płatne jak wyżej.

Osobiście z jednej strony PiS ma to co chciał, tak sie kończy rozdawnictwo, z drugiej strony dawać jeszcze wiecej kasy nierobom?

I prosze bez bajek o kartkówkach, wiekszość to testy dołaczone do materiału dydaktycznego które sprawdza się w godzine, tak samo jak te mityczne wywiadówki, ziuelone szkoły i wycieczki.

russian-roulette

2019-04-08, 14:52
A ja popieram strajk. Niech zarabiają jeszcze więcej.

~tip.top

2019-04-08, 14:52
poligon6 napisał/a:

Godzina ponadwymiarowa nauczyciela dyplomowanego brutto wynosi 46,44zł z tego netto to 32,36zł za 45 minut. Ktoś ma więcej?


Ja.

janlew

2019-04-08, 15:10
Przed wojną się mówiło dziewczynkom, ucz się albo zostaniesz krawcową lub nauczycielką. Oczywiście że zarabiają za dużo, a pracują za mało. Każdy inny państwowy urzędnik ma minimalną krajową plus premia parę stówek. I tak powinny urzędasy w budżetówce dostawać.
A tego sk***ysyństwa, z upie**oleniem egzaminów dzieciom, to im ludzie długo nie wybaczą.

robsonx79

2019-04-08, 15:20
Wiesz, ile trzeba się nazapie**alać, żeby po latach zostać dyplomowanym i móc zarabiać tyle, co na kasie w Lidlu po roku?

Wiewór

2019-04-08, 15:21
poligon6 napisał/a:

Właśnie patrzę na listę do wypłaty na pierwszego dla nauczycieli. Wynagrodzenie nauczyciela dyplomowanego to 3 483,00zł (brutto) + 20% wysługi czyli 3483,00zł + 696,60zł = 4179,60zł, przy uwzględnieniu ulgi ustawowej i podwyższonych kosztach na rękę dostaje 2.983,99zł za 18 godzin lekcyjnych w tygodniu. Niektórzy nauczyciele mają dodatek motywacyjny i dodatek za wychowawstwo ale nie uwzględniłam tego w wyliczeniach.
Zerknęłam jeszcze na listę godzin ponadwymiarowych płatnych na koniec miesiąca (podaję w netto): od 200zł - 1614,68zł oczywiście u dyplomowanego nauczyciela czyli u takiego co najwięcej krzyczy za strajkiem. Godzina ponadwymiarowa nauczyciela dyplomowanego brutto wynosi 46,44zł z tego netto to 32,36zł za 45 minut. Ktoś ma więcej? Do tego można uwzględnić przywileje socjalne + "13" i oglądając PITy za 2018 rok oświadczam, że średni dochód nauczyciela dyplomowanego netto!!! wynosi 4400 zł - 4700zł miesięcznie. Proszę zerknąć na plan lekcji nauczyciela, często się zdarza, że maja jeden dzień w tygodniu wolny. Pracują 9 miesięcy w ciągu roku a za 3 miesiące laby płatne jak wyżej.
Osobiście z jednej strony PiS ma to co chciał, tak sie kończy rozdawnictwo, z drugiej strony dawać jeszcze wiecej kasy nierobom?
I prosze bez bajek o kartkówkach, wiekszość to testy dołaczone do materiału dydaktycznego które sprawdza się w godzine, tak samo jak te mityczne wywiadówki, ziuelone szkoły i wycieczki.



Poligon jak ty pie**olisz to głowa mała. Łykasz to pisowskie pie**olenie jak modelka z twitera arabskie szejki. :-|
Człowieku to są statystyki wyssane z pedalskiej dupy misiewicza.

Przeciętny nauczyciel czyli 99% zarabia 2100-2500 netto.
Mam w rodzinie utytułowaną nauczycielkę z 30 letni stażem, która zarabia dokładnuie 2100 zł.
Koleżanka mojej małżonki jest nauczycielką wf. Po pracy i w weekendy dorabia na basenie, żeby nie umrzeć z głodu.
W jej szkole wisi etat dla nauczyciela historii. Ludzie przychodzą i jak słyszą, że na początek dostaną 1500 zł to już nawet nie odbierają telefonu od dyrektorki, która musi dzwonić po ogłoszeniach i się prosić, żeby ktoś przyszedł.
W dalszej rodzinie mam troje nauczycieli. Oni są już o włos od decyzji, żeby tym jebnąć i iść do biedry na kasę.
Miałem kolegę, który był nauczycielem historii, etyki i WOS. Zrobił doktorat i odszedł, ze szkoły, żeby nie umrzeć z głodu. Poszedł do pracy na uczelnię gdzie docenili od kopa tak utytułowanego człowieka. Siedzi teraz i pisze książki historyczne o komunie w Polsce. Dyrektorka robiła Rejtana w drzwiach, żeby go zatrzymać ale nie miała żadnych argumentów. Nie zgodziła się nawet na rozwiązanie umowy za porozumieniem bo NIE MIAŁA CHĘTNEGO za niego.

Jeśli natychmiast nie poprawią się warunki płacy nauczycieli to zostaną tylko dziadki przed emeryturą. Będzie tak jak z pielęgniarkami. NIKT nie przyjdzie do takiej ch*jowe pracy za taki marny grosz.

PIS ma na to wyj***ne bo jako partia bolszewicka honoruje fizioli, debili i nieuków. Jak za komuny prowadzą kult robola.
Oni chcą naród idiotów podatnych na manipulację. Ludzie wykształceni są dla nich zagrożeniem.

Nikt nie przyjdzie za 2100 w dzisiejszych czasach pilnować stada bezmózgów jak bezstresowo na kasie w Lidlu od ręki ma 2500 zł. Po roku 3000 zł a po awansie na zastępce 3500 netto. Jak się dorobi kierownika to 4600 na łapę i auto służbowe. Do tego paczki dla dzieci na święta, bony świąteczne na zakupy, zniżki pracownicze, bilety do kina, prywatną opiekę medyczną, multisporta za 15 zł i ubezpieczenie na życie.

robsonx79 napisał/a:

Wiesz, ile trzeba się nazapie**alać, żeby po latach zostać dyplomowanym i móc zarabiać tyle, co na kasie w Lidlu po roku?



Nie wie dlatego wysrał taki bełkot.

de_Sade

2019-04-08, 15:22
Cóż, dobry nauczyciel musi jeszcze przygotować lekcje, ale kto by tam liczył godziny spędzane nad książkami, skoro nie wie nawet, że coś takiego jak książki istnieje...

Ca...........on

2019-04-08, 15:28
Jak myślicie, kto powinien zarabiać więcej? Tłumacz języka angielskiego czy nauczyciel języka angielskiego? :)

janlew

2019-04-08, 15:30
de_sade napisał/a:

Cóż, dobry nauczyciel musi jeszcze przygotować lekcje, ale kto by tam liczył godziny spędzane nad książkami, skoro nie wie nawet, że coś takiego jak książki istnieje...


Co ty tam za pierdoły gadasz, na tym jego durnowata robota polega, żeby co roku powtarzać to samo, tylko innym dzieciom. Chcesz powiedzieć że oni latami przez weekendy ślęczą i zapamiętują od nowa budowę pantofelka?

poligon6

2019-04-08, 15:31
Abraxus napisał/a:

Przeciętny nauczyciel czyli 99% zarabia 2100-2500 netto.
Mam w rodzinie utytułowaną nauczycielkę z 30 letni stażem, która zarabia dokładnuie 2100 zł.



Sam pie**olisz głupoty, no chyba ze przez ten czas albo sie nie dodrapała dyplomowanego, albo ma niepełny etat. A te 99% to śmiech na sali tyle zarabia stazysta albo na niepełnym wymiarze godzin, wiec po co te kłamstwa?

Abraxus napisał/a:

Po pracy i w weekendy dorabia na basenie, żeby nie umrzeć z głodu.
W jej szkole wisi etat dla nauczyciela historii. Ludzie przychodzą i jak słyszą, że na początek dostaną 1500 zł to już nawet nie odbierają telefonu od dyrektorki, która musi dzwonić po ogłoszeniach i się prosić, żeby ktoś przyszedł.
W dalszej rodzinie mam troje nauczycieli. Oni są już o włos od decyzji, żeby tym jebnąć i iść do biedry na kasę.
Miałem kolegę, który był nauczycielem historii, etyki i WOS. Zrobił doktorat i odszedł, ze szkoły, żeby nie umrzeć z głodu. Poszedł do pracy na uczelnię gdzie docenili od kopa tak utytułowanego człowieka. Siedzi teraz i pisze książki historyczne o komunie w Polsce. Dyrektorka robiła Rejtana w drzwiach, żeby go zatrzymać ale nie miała żadnych argumentów. Nie zgodziła się nawet na rozwiązanie umowy za porozumieniem bo NIE MIAŁA CHĘTNEGO za niego.



To dobrze że wybrali bardziej dochodowe prace, i tak powinny byc dokonywane podwyzki. Nie ma ludzi, trzeba im wiecej zapłacić. Zapłacić dobrym za osiagnięcia np olimpiady, publikacje naukowe, dodatkowe zajecia.

Co do braku tych chętnych to spytaj sie nauczycieli z prywatnych szkół, z checią wezma czastke etatu by zarabiać 1500 zł w jednej szkole i np połowe tego w drugiej.

Abraxus napisał/a:

Jeśli natychmiast nie poprawią się warunki płacy nauczycieli to zostaną tylko dziadki przed emeryturą. Będzie tak jak z pielęgniarkami. NIKT nie przyjdzie do takiej ch*jowe pracy za taki marny grosz.




Nalezy płacić za osiagnieca nauczycieli w wyhowaniu dzieci, ma to być uzgadniane z rada rodziców, by derektor nie stworzył sobie dworu w szkole!

Abraxus napisał/a:

Nikt nie przyjdzie za 2100 w dzisiejszych czasach pilnować stada bezmózgów jak bezstresowo na kasie w Lidlu od ręki ma 2500 zł. Po roku 3000 zł a po awansie na zastępce 3500 netto. Jak się dorobi kierownika to 4600 na łapę i auto służbowe. Do tego paczki dla dzieci na święta, bony świąteczne na zakupy, zniżki pracownicze, bilety do kina, prywatną opiekę medyczną, multisporta za 15 zł i ubezpieczenie na życie.



\
Spoko loko w lidlu zapie**alasz cały rok tu 9 miesięcy, po roku wskakujesz oczko wyzej i juz masz wiecej kasy, do tego 13 pensja, grusza, bony na boże narodzenie 500-600 zł, no i korki, nie kazdy ale też dodatkowy grosz. Nawet najcieńszy nauczyciel wyciaga 2500 za 9 miesiecy pracy!!!!

robsonx79 napisał/a:

Wiesz, ile trzeba się nazapie**alać, żeby po latach zostać dyplomowanym i móc zarabiać tyle, co na kasie w Lidlu po roku?



W zalezności od dorobku i nie pie**olcie że zarabia tyle co na kasie w lidlu, no i czy w Lidlu pracujesz 9 miesięcy w roku?

Wiewór

2019-04-08, 15:33
poligon6 napisał/a:

Sam pie**olisz głupoty, no chyba ze przez ten czas albo sie nie dodrapała dyplomowanego, albo ma niepełny etat. A te 99% to śmiech na sali tyle zarabia stazysta albo na niepełnym wymiarze godzin, wiec po co te kłamstwa?



Oczywiście, że się dorobiła. Tak ma pełny etat.
Tvpis ci ryje banie. Zgaś ten telewizor i idź czasem na spacer i zobacz co się dzieje w Polsce wkoło ciebie. Naprawdę a nie w wyimaginowanej Polsce PIS.

:roll:

Zarobki nauczycieli w głównej mierze zależą od dodatku za miejsce pracy czyli premii którą daje samorząd. Na jakimś zadupiu gdzie zawracają fale radiowe te dodatki są symboliczne i taki nauczyciel ch*ja zarabia. Najlepiej zarabiają w Wawie. Powyżej średniej.
W Krakowie też jest ch*jnia bo Majchrowski to stary komuch i chytry żeby gówno wylizał spod siebie.
Z resztą parę lat temu przeprowadził w szkołach akcję "AB". Kazał wyj***ć większość dyplomowanych, żeby zostali sami najgorzej zarabiający. Takie sobie wymyślił oszczędności pomysłowy Dobromir w dupę j***ny.

janlew

2019-04-08, 15:37
Lewactwo łże jak zwykle, jak im nie pasuje. No i już nawet zleciało z poczekalni tutaj. Żałosne

poligon6

2019-04-08, 15:44
Abraxus napisał/a:

Oczywiście, że się dorobiła. Tak ma pełny etat.



Czemu łżesz dyplomowany nie zarabia 2100. Dyplomowany ma 2900 na rękę. Z dodatkami zależy.

Abraxus napisał/a:

Zarobki nauczycieli w głównej mierze zależą od dodatku za miejsce pracy czyli premii którą daje samorząd. Na jakimś zadupiu gdzie zawracają fale radiowe te dodatki są symboliczne i taki nauczyciel ch*ja zarabia.



Wiejskie szkoły zostały w wiekszosci zlikwidowane, a praca w takich szkołach wiązała się z dodatkiem wiejskim. Ktoś kto miał pół etatu w jednej wsi i pare godzin w innych szkołach zarabiał całkiem nieźle. Nie powiem kto zlikwidował wiejskie szkoły bo nie o to tu chodzi o zły Pis czy ch*jowe PO tylko o zarobki nieadekwatne do wykonywanej pracy.

de_sade napisał/a:

Cóż, dobry nauczyciel musi jeszcze przygotować lekcje, ale kto by tam liczył godziny spędzane nad książkami, skoro nie wie nawet, że coś takiego jak książki istnieje...




Konspekty lekcji sa dołaczne do materiałów dydaktycznych, w zasadzie prowadza cię za raczkę wystarczy przeczytać. od kiedy podręczniki sie nie zmieniaja w szkole, to juz rutuna.

Sprawdziany to gotowe testy, które rozwiazujesz z szablonu, plus jakies jedno zadanie opisowe. Godzina i masz cała klase sprawdzoną.

Tak wiec bez przesady, w zasadzie to polonisci i matematycy muszą zapie**alać, taka prawda, ale dlaczego dawać wszystkim po 1 koła na łapę? Nauczyciel-nauczycielowi nierówny.

Wiewór

2019-04-08, 20:17
Tak lze k***a. Nie wiem ile moja własna mama zarabia. Pologon k***a błagam cię.

Ti...........ch

2019-04-08, 20:35
janlew napisał/a:

Lewactwo łże jak zwykle, jak im nie pasuje. No i już nawet zleciało z poczekalni tutaj. Żałosne



Pisowiec tak ostro o PiS?! Nieźle.

To kiedy wracasz do poszekalni?