18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Znalezione w sieci odnośnie strajku nierobów.

poligon6 • 2019-04-08, 14:47
Właśnie patrzę na listę do wypłaty na pierwszego dla nauczycieli. Wynagrodzenie nauczyciela dyplomowanego to 3 483,00zł (brutto) + 20% wysługi czyli 3483,00zł + 696,60zł = 4179,60zł, przy uwzględnieniu ulgi ustawowej i podwyższonych kosztach na rękę dostaje 2.983,99zł za 18 godzin lekcyjnych w tygodniu. Niektórzy nauczyciele mają dodatek motywacyjny i dodatek za wychowawstwo ale nie uwzględniłam tego w wyliczeniach.

Zerknęłam jeszcze na listę godzin ponadwymiarowych płatnych na koniec miesiąca (podaję w netto): od 200zł - 1614,68zł oczywiście u dyplomowanego nauczyciela czyli u takiego co najwięcej krzyczy za strajkiem. Godzina ponadwymiarowa nauczyciela dyplomowanego brutto wynosi 46,44zł z tego netto to 32,36zł za 45 minut. Ktoś ma więcej? Do tego można uwzględnić przywileje socjalne + "13" i oglądając PITy za 2018 rok oświadczam, że średni dochód nauczyciela dyplomowanego netto!!! wynosi 4400 zł - 4700zł miesięcznie. Proszę zerknąć na plan lekcji nauczyciela, często się zdarza, że maja jeden dzień w tygodniu wolny. Pracują 9 miesięcy w ciągu roku a za 3 miesiące laby płatne jak wyżej.

Osobiście z jednej strony PiS ma to co chciał, tak sie kończy rozdawnictwo, z drugiej strony dawać jeszcze wiecej kasy nierobom?

I prosze bez bajek o kartkówkach, wiekszość to testy dołaczone do materiału dydaktycznego które sprawdza się w godzine, tak samo jak te mityczne wywiadówki, ziuelone szkoły i wycieczki.

Wiewór

2019-04-10, 13:24
Poligon pie**olisz. Nieustannie. Na ten moment w szkołach praktycznie nie ma już nauczycieli poniżej trzydziestki. Tak jak i pielęgniarek.
NIE MA chętnych do pracy za grosze jakie oferują,
W wielu szkołach są nieobsadzone etaty.

Nikt nie przyjdzie pracować do szkoły za 2100 netto bo za taką pensję umrze z głodu.
Ilość godzin nie ma znaczenia. Człowiek potrzebuje mieć daną wysokość dochodu, żeby przeżyć. To, że ktoś pracuje na pół etatu nie oznacza, że będzie jadł połowę mniej. To tak nie działa.
Nikt ci się nie będzie bawił w pół etatu na stałe a drugie pół loteria - może będą nadgodziny? może korepetycje? jakoś to będzie. Ni ch*ja. Tak jak pisałem. Człowiek potrzebuje mieć poczucie bezpieczeństwa. Musi mieć stałe wynagrodzenie pozwalające na przeżycie.
Również nikt ci nie będzie jeździł na jedną godzinę do jednej szkoły, na dwie do innej, na cztery do jeszcze innej. Nikt ci nie zapłaci za dojazdy, czas dojazdów. Cztery szkoły nie będą się ugadywać kiedy kto może wziąć takiego nauczyciela na lekcje.
Na dwie godziny do jakiejś szkoły to ci się zgłosi tylko człowiek, który ma gdzieś indziej stabilny etat.

Nie słyszałem o szkole zatrudniającej na śmieciówki.

poligon6

2019-04-10, 13:28
Abraxus napisał/a:

Poligon pie**olisz. Nieustannie. Na ten moment w szkołach praktycznie nie ma już nauczycieli poniżej trzydziestki. Tak jak i pielęgniarek.
NIE MA chętnych do pracy za grosze jakie oferują,
W wielu szkołach są nieobsadzone etaty.



To ze nie ma młodych to nie wynik braku chetnych tylko że ci co mogliby pójść na emeryture nadal blokuja młodych. A dla młodych nie ma pełnych etatów tylko jakies ogryzki po kilka godziń.

Niebsadzone etaty to fakt, ale tylko w przypadku nauczycieli nauczających jezyków, czy zawodów technicznych np informatyk czy technik. Wiadomo że ktoś po informatyce nie bedzie nauczał za 1800 zł na poczatek. Takie małe sprostowanie.

Abraxus napisał/a:

Nikt ci się nie będzie bawił w pół etatu na stałe a drugie pół loteria - może będą nadgodziny? może korepetycje? jakoś to będzie. Ni ch*ja. Tak jak pisałem. Człowiek potrzebuje mieć poczucie bezpieczeństwa. Musi mieć stałe wynagrodzenie pozwalające na przeżycie.
Również nikt ci nie będzie jeździł na jedną godzinę do jednej szkoły, na dwie do innej, na cztery do jeszcze innej. Nikt ci nie zapłaci za dojazdy, czas dojazdów. Cztery szkoły nie będą się ugadywać kiedy kto może wziąć takiego nauczyciela na lekcje.
Na dwie godziny do jakiejś szkoły to ci się zgłosi tylko człowiek, który ma gdzieś indziej stabilny etat.



Dlatego trzeba zwolnić 20%, wtedy będa pełne etaty. Proste.

SQRW3L_ponury

2019-04-10, 14:21
poligon6 napisał/a:



Niebsadzone etaty to fakt, ale tylko w przypadku nauczycieli nauczających jezyków, czy zawodów technicznych np informatyk czy technik. Wiadomo że ktoś po informatyce nie bedzie nauczał za 1800 zł na poczatek. Takie małe sprostowanie.
.


Doliczyć do tych matematyków i informatyków należy nauczycieli jezyka oraz chemików i fizyków a takze tych lepiej wykształconych biologów - kto zostaje ? pani od muzyki/plastyki, wuefista, polonista i katecheta.. wiec problem dotyczy wszystkich liczacych sie przedmiotów a nie jak sugerowałeś że 'problemu nie ma a na miejsce wywalonych znajdą sie chętni'... no nie znajdą sie bo mają w dupie uzeranie sie z bachorami za taką kasę wiec nie pitol że sie znajdą skoro sie nie znajdują

poligon6

2019-04-10, 14:33
SQRW3L_ponury napisał/a:


Doliczyć do tych matematyków i informatyków należy nauczycieli jezyka oraz chemików i fizyków a takze tych lepiej wykształconych biologów - kto zostaje ? pani od muzyki/plastyki, wuefista, polonista i katecheta.. wiec problem dotyczy wszystkich liczacych sie przedmiotów a nie jak sugerowałeś że 'problemu nie ma a na miejsce wywalonych znajdą sie chętni'... no nie znajdą sie bo mają w dupie uzeranie sie z bachorami za taką kasę wiec nie pitol że sie znajdą skoro sie nie znajdują



Akurat ktos kto konczył matematyke czy fizyke, chemie czy biologie na kierunku pedagogicznym, tych nie brakuje. Żeby było weselej wystarczy zrobic zaocznie podyplomówkę i wielu nauczycieli juz naucza kilku przedmiotów. Problem jest tak jak pisałem z nauczycielami jezyka i technicznymi, tu musi byc konkretna wiedza.

Fizyka po pedagogoice nie wezma na inzyniera to zupełnie inna forma studiów, podobnie chemik. Dlatego nazywa sie to studiami pedagogicznym, a jak ktos idzie na polibude na matematyke to wiadomo że nie po to by dzieci uczyć, do tego musiałby skończyć kurs pedagogiczny.

Tak wiec bez obaw, tego kwiatu pół światu.

sa...........os

2019-04-10, 14:44
Cytat:


Nikt nie przyjdzie pracować do szkoły za 2100 netto bo za taką pensję umrze z głodu.



Abstrah*jąc już od tego, czy to dużo czy mało dla nauczyciela, który musi się użerać z rozwydrzonymi szczeniakami (z drugiej strony mając wolne ferie i wakacje), to jak czytam że to stawka głodowa, to ja się zastanawiam ile niektórzy z Was wpie**alają? :lol: Chyba że miałeś na myśli 2100 brutto, ale to i tak więcej niż ja zarabiałem w pierwszej robocie po studiach technicznych.

Na korzyść nauczycieli przemawia za to fakt, że nawet jeśli robota na pół etatu, to trzeba podkreślić że nie kończy się w szkole. Przygotowanie się do lekcji, sprawdzanie prac etc, to też masa czasu poświęconego w domu, już po powrocie z roboty...

Ogólnie uważam że zasługują na podwyżkę. Tak samo jak cała masa innych branży, które nie strajkują. A strajkować zaczną, gdy rząd się ugnie, heh. Trudny temat.

SQRW3L_ponury

2019-04-10, 15:24
sanctusdiavolos napisał/a:


Ogólnie uważam że zasługują na podwyżkę. Tak samo jak cała masa innych branży, które nie strajkują. A strajkować zaczną, gdy rząd się ugnie, heh. Trudny temat.



Jedynym powodem dla kótrego popieram ich strajk jest fakt że ten rzad znajduje realną potęzną kasę na rozdawnictwo twierdząc jednoczesnie ze nie ma jej na edukacje czy służbe zdrowia - wiec skoro znajduje sie kasa na dzieciorobów czy kler to nie widze powodu dla którego nie miałaby sie znalezc kasa na tak istotne dla rozwoju kraju dziedziny

Wiewór

2019-04-10, 15:25
sanctusdiavolos napisał/a:

to jak czytam że to stawka głodowa, to ja się zastanawiam ile niektórzy z Was wpie**alają?



Panie ja samych kredytów miesięcznie płacę 2 koła a opłaty jeszcze 1,5.

poligon6

2019-04-10, 15:30
sanctusdiavolos napisał/a:


Ogólnie uważam że zasługują na podwyżkę. Tak samo jak cała masa innych branży, które nie strajkują. A strajkować zaczną, gdy rząd się ugnie, heh. Trudny temat.



Tyle ze podwyzke juz dostali 15% i kolejne w nastepnych latach do tego skrócenie awansu zawodowego, z 2lat i 9 miesiecy do jednego roku. Czyli stażysta samej podstawy ma o 250 złotych wiecej, a po roku przeskakuje na kolejne widełki. Kolejne widełki to 200-300 zł wiecej po roku pracy, a wiec na dzień dobry 500 zł. Wychowastwo 320 zł gwarantowane. I jeszcze skomlą!

Który pracodawca da od reki 30%? To zwykła zachłannosć i buractwo bo daja sie rozgrywac jak dzieci. Ja też ci moge obiecac 1 tyś na łape. Kto by nie poszedł strajkowac, pewnie sam bym zastrajkował bo tylko głupi by nie brał jak chcą dać.

SQRW3L_ponury

2019-04-10, 15:41
poligon6 napisał/a:


Który pracodawca da od reki 30%? To zwykła zachłannosć i buractwo bo daja sie rozgrywac jak dzieci. Ja też ci moge obiecac 1 tyś na łape. Kto by nie poszedł strajkowac, pewnie sam bym zastrajkował bo tylko głupi by nie brał jak chcą dać.



Jak to który - ten który ma 20 miliardów na rozdawanie po 500 złociszy miesiecznie dzieciom patologii a takze bankierów i prezesów, ten który lekką rączką wpierdziela miliardzik na swoją propagandową tubę, ten który stać na dofinansowanie najbogatszej instytucji w tym kraju (KK) w wysokości przekraczajkacej kilkukrotnie rzadania nauczycieli - teraz już wiesz który i dlaczego ?

poligon6

2019-04-10, 15:51
SQRW3L_ponury napisał/a:

Jak to który - ten który ma 20 miliardów na rozdawanie po 500 złociszy miesiecznie dzieciom patologii a takze bankierów i prezesów, ten który lekką rączką wpierdziela miliardzik na swoją propagandową tubę, ten który stać na dofinansowanie najbogatszej instytucji w tym kraju (KK) w wysokości przekraczajkacej kilkukrotnie rzadania nauczycieli - teraz już wiesz który i dlaczego ?



I dlatego trzeba dążyć by zabierać kase czarnym, sprywatyzować TVP, a 500+ zostawić jedynie w formie odpisu od podatku dla pracujących, a nie mnozyc patologie.

Inaczej dochodzi sie do coraz wiekszych absurdów.

Taksiarze chca by rzad zablokował aplikacje typu Uber. Jak k***a rzad moze zablokowac internet? Rozumiem nasłać kontrole.

Rolnicy bredza że jak najszybciej trzeba włozyć Rosji paluszek w dupe by ci kupowali od nich jabłka.

Czekam az kierowcy karawanów zaczna protestowac przeciwko szpitalom bo te zabieraja im robotę!

SQRW3L_ponury

2019-04-10, 16:28
poligon6 napisał/a:

I dlatego trzeba dążyć by zabierać kase czarnym, sprywatyzować TVP, a 500+ zostawić jedynie w formie odpisu od podatku dla pracujących, a nie mnozyc patologie.



AMEN :!:

sa...........os

2019-04-11, 02:56
Cytat:

Jedynym powodem dla kótrego popieram ich strajk jest fakt że ten rzad znajduje realną potęzną kasę na rozdawnictwo twierdząc jednoczesnie ze nie ma jej na edukacje czy służbe zdrowia - wiec skoro znajduje sie kasa na dzieciorobów czy kler to nie widze powodu dla którego nie miałaby sie znalezc kasa na tak istotne dla rozwoju kraju dziedziny



Ano właśnie i to jest sedno! Tylko że tego 500+ nikt już nie cofnie, nawet opozycja się nie odważy. Prędzej jeszcze bardziej VAT podniosą, niż zabiorą paszę patologii - czyli swojemu wymarzonemu elektoratowi. Jak PiS zaczynał rządzić i rozpie**alał gospodarkę, oświatę i wszystko dookoła, to załamywałem ręce i psioczyłem na głos, a sebiksy mnie tu od "lewaków" wyzywały. Teraz już i tak jest za późno. Można tylko patrzeć na postępującą degrengoladę. Może trochę cyniczny jestem, ale mam nadzieję że porządzą jeszcze ze dwie kadencje, bo w innym wypadku - jak zwykle - cały gnój który narobili spadnie na tych co przyjdą po nich (mniejsza już z tym, że żadnej innej minimalnie rozsądnej alternatywy i tak na horyzoncie nie widać), a pamięć przeciętnego wyborcy wynosi tyle, co złotej rybki.

Cytat:


Panie ja samych kredytów miesięcznie płacę 2 koła a opłaty jeszcze 1,5.



A to pardon, ja szczęśliwie żadnych kredytów nie mam i jakoś wyleciało mi z głowy ile osób ma miecz Damoklesa nad głową, heh.

Dobra, na koniec na rozluźnienie odbytnicy garść memów...




~tip.top

2019-04-11, 09:20
SQRW3L_ponury napisał/a:

Jedynym powodem dla kótrego popieram ich strajk jest fakt że ten rzad znajduje realną potęzną kasę na rozdawnictwo twierdząc jednoczesnie ze nie ma jej na edukacje czy służbe zdrowia


Nauczyciele zostaną tak samo potraktowani jak niepełnosprawni, którzy strajkowali w sejmie jakiś rok temu. A wiesz dlaczego? Bo to dla PiSu żaden elektorat. Nauczycieli w Polsce jest niecałe 500 tys. czyli jakieś 1,5%. Wartość porównywalna z błędem statystycznym podczas wyborów.
Po co pompować kasę w nauczycieli, jak można dać jednorazową jałmużnę emerytom, których jest prawie 6 mln. Dodatkowo wystarczy rozszerzyć program 550+ na resztę społeczeństwa i kolejne wybory wygrane.
No i oczywiście to czysty przypadek, że emeryci dostaną swoje 1000+ tuż przed wyborami do eurokołchozu, a 500+ na pierwsze dziecko mimo iż ma funkcjonować od lipca to zostanie wypłacone dopiero w październiku. Czyli z wyrównaniem będzie to jakieś 1,5k na konto parę dni przed wyborami parlamentarnymi w Polsce...



I tak się własnie robi politykę i wygrywa wybory w tym nieszczęśliwym kraju. Wystarczy kupić głosy wyborców ich własnymi pieniędzmi.

Strajkującej niedawno policji nie można było tak łatwo olać. Procentowo to też żaden elektorat, ale w końcu każdy reżim prędzej czy później potrzebuje zbrojnego ramienia do pacyfikowania niezadowolonego motłochu :amused:
A strajkujący nauczyciele? Jak nie będą uczyć to nawet lepiej, będzie więcej tumanów, którymi można będzie łatwo sterować.
Z punktu widzenia "nie"rządu same plusy.

Rozwijając jeszcze wątek jałmużny dla emerytów, Pis twierdzi, w ten sposób chce pokazać jak bardzo dba o tych biednych schorowanych ludzi... ale jak rok temu było głosowanie nad projektem ustawy PSL odnośnie zlikwidowania podatku PIT i składki zdrowotnej od emerytur, to Pis odrzucił projekt już w pierwszym czytaniu. Przy średniej emeryturze 2k dałoby to jakieś 4k zł. w skali roku więcej... no ale ko by teraz o tym pamiętał ;)

poligon6

2019-04-11, 09:53
tip.top napisał/a:

I tak się własnie robi politykę i wygrywa wybory w tym nieszczęśliwym kraju. Wystarczy kupić głosy wyborców ich własnymi pieniędzmi.



Tak się robi polityke wszedzie, bo durny elektorat wszedzie jest łasy na darmoche, stąd taka popularność parti socjalnych i socjalistycznych. a lelektorat trzeba sobie wychowac, jak w europie było brak własnego to sprowadza sie ciapatych roszczeniowców, którzy na ciebie zagłosuja. PiS hoduje na własnym podwórku taka roszczeniowa kaste, która mu zapewni wygrana ewentualnie spory procent głosów.

tip.top napisał/a:

Strajkującej niedawno policji nie można było tak łatwo olać. Procentowo to też żaden elektorat, ale w końcu każdy reżim prędzej czy później potrzebuje zbrojnego ramienia do pacyfikowania niezadowolonego motłochu




Myslenie trącace myszką, policjant ma wyj***ne kto protestuje, ewentualnie kogo pałuje. Kase dostali, bo protestowali przed 11 listopada, i powiem szczerze nie była ona za duża, trzeba znać umiar

ag...........th

2019-04-11, 10:02


Inteligencja narodu