18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Znakowanie

jebau • 2020-05-23, 18:25
Cytat:

Metody znakowania i kolczykowania bydła obowiązujące w UE i na świecie:

- wypalanie lub wymrażanie znaków na ciele – stosowane głównie w stadach bydła mięsnego w Ameryce Północnej, Brazylii i Argentynie. Wypalanie jest jednak bolesne i mało trwałe do odczytania (źle wypalony znak zostaje słabo widoczny), za to na zawsze oszpeca i uszkadza skórę. Wymrażanie znakowania bydła wywołuje zmianę pigmentu sierści w tym miejscu na biały, lecz również nie jest to trwała, za to bolesna metoda. Przez wypalanie cyfr próbowano też znakować rogi, lecz pojawienie się mięsnych ras bezrogich i zabiegi dekornizacji w stadach mlecznych wyeliminowały celowość tego pomysłu



Właściwa akcja od 1:00



Twardy sk***ysyn :feler:

Payan

2020-05-23, 18:28
Twardy sk***ysyn bo znieczulony browarem.

Halman

2020-05-23, 18:35
a dlaczemu krzyż a nie chiński cytat: 如果人不照顧自己,天地將毀滅他。 讓每個人照顧自己,邪惡的靈魂就跑開了。?

DużyKutas

2020-05-23, 18:36
Bóg tak chciał, dlatego dał ludziom alkohol aby chodzili naj***ni.

AN...........or

2020-05-23, 18:46
Chciałbym zobaczyć jak wsadzają coś takiego w dupę komuś. W Brazylii np. Fajna była akcja jak pies zjadał genitalia typa ciekawe co fajniejsze. Muszę wam powiedzieć że strasznie się skułem, chyba zaraz pobawię się lewą ręką, ale tylko troszkę. Na pewno Pan Bóg wybaczy.

nwonigers

2020-05-23, 19:19
Pajan napisał/a:

Twardy sk***ysyn bo znieczulony browarem.



gdzies kiedys slyszalem ze przy ogromnej temperaturze to niby nie czuc za bardzo bo to jest zbyt duzy szok dla receptorow.

bloodwar

2020-05-23, 19:29
Sam moment wypalenia nie boli, przy tak dużym szoku przez kilka minut jedziesz na błogiej fazie adrenalinowej, gorzej jest potem , gdy nurkujesz do lodowatej wody by uśmierzyć ból a ona wydaje się gorąca :) a wyjście choćby na sekundę oznacza paraliżującą falę za falą nieustającego bólu. A gdy już ból ustanie po kilkunastu sesjach środków przeciwbólowych i nacierania maściami na oparzenia to czujesz sparzone miejsce jeszcze przez kilka dni.

Tr...........ty

2020-05-23, 19:42
HAL9000/2 napisał/a:

a dlaczemu krzyż a nie chiński cytat: 如果人不照顧自己,天地將毀滅他。 讓每個人照顧自己,邪惡的靈魂就跑開了。?



|a długie i trudno wydziarać. Lepsze są jak w Polsce, krótkie chińskie wyrazy wytatuowane u Karyny, np 維豐

andrzejrobert75

2020-05-23, 19:59
TranzystorWyklęty napisał/a:

|a długie i trudno wydziarać. Lepsze są jak w Polsce, krótkie chińskie wyrazy wytatuowane u Karyny, np



Zupa z kurczaka,czY prać w 40 st?

Juzwa

2020-05-23, 20:02
muskutanin napisał/a:

Twardy sk***ysyn



No, twardy jest, ale głupi jak gówno.

marvel321

2020-05-23, 20:10
nwonigers napisał/a:

gdzies kiedys slyszalem ze przy ogromnej temperaturze to niby nie czuc za bardzo bo to jest zbyt duzy szok dla receptorow.



Źle słyszałeś. Jestem spawaczem z zawodu i wiele razy sie oparzylem rozgrzanym do czerwoności metalem. Boli jak sto ch*ji, od pierwszej milisekundy przez następne kilka dni. Naj***ny jest dlatego nie drze ryja. Następnego dnia bedzie tego żałował.

:roll:

Puczysta

2020-05-23, 20:18
Jaki twardy? Zwyczajnie napie**olony.

panzerwafel

2020-05-23, 20:48
mikroczipy i transpondery – metoda nowoczesna i obecnie coraz częstsza u bydła. Identyfikacja poszczególnych osobników odbywa się tu elektronicznie. Transpondery w fermach bydła (szczególnie mlecznego) występują w postaci specjalnych obroży lub opasek z nadajnikami, zapinanych na kończynach. Te aparaty elektroniczne służą nie tylko samej identyfikacji zwierząt, ale też kontroli zadawania odpowiedniej ilości paszy treściwej w czasie doju, kontroli wydajności mlecznej i długości laktacji, a także jako sygnalizator porodu i swoisty klucz do bramek na trasach technologicznych dla bydła. Metoda wielofunkcyjna, bardzo bezpieczna, bezbolesna i trwała. Wadą tego typu znakowania jest to, że odczyt numeracji mikroczipa może być robiony tylko przez dopasowany firmowy czytnik oraz tylko na bliską odległość, więc wyszukiwanie konkretnej krowy na pastwisku czy w oborze wolnostanowiskowej jest trudne.

Polacy ! Już niedługo!

Lolekmko11

2020-05-23, 20:54
ANALizator napisał/a:

Chciałbym zobaczyć jak wsadzają coś takiego w dupę komuś. W Brazylii np. Fajna była akcja jak pies zjadał genitalia typa ciekawe co fajniejsze. Muszę wam powiedzieć że strasznie się skułem, chyba zaraz pobawię się lewą ręką, ale tylko troszkę. Na pewno Pan Bóg wybaczy.



Czy jest na sali Lekarz?

:shock:

maddog77

2020-05-23, 21:13
Niewiele poczuł pracowałem kiedyś jako pomocnik spawacza i podczas obracania przyspawanego do rury kołnierza potknąłem nim przedramienia gdyby nie smród spalonej skóry nawet bym się nie zorientował że się oparzyłem.