18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Znakowanie

jebau • 2020-05-23, 18:25
Cytat:

Metody znakowania i kolczykowania bydła obowiązujące w UE i na świecie:

- wypalanie lub wymrażanie znaków na ciele – stosowane głównie w stadach bydła mięsnego w Ameryce Północnej, Brazylii i Argentynie. Wypalanie jest jednak bolesne i mało trwałe do odczytania (źle wypalony znak zostaje słabo widoczny), za to na zawsze oszpeca i uszkadza skórę. Wymrażanie znakowania bydła wywołuje zmianę pigmentu sierści w tym miejscu na biały, lecz również nie jest to trwała, za to bolesna metoda. Przez wypalanie cyfr próbowano też znakować rogi, lecz pojawienie się mięsnych ras bezrogich i zabiegi dekornizacji w stadach mlecznych wyeliminowały celowość tego pomysłu



Właściwa akcja od 1:00



Twardy sk***ysyn :feler:

suchysongoful

2020-05-23, 21:37
k***a same ślusarze na tym portalu :mrgreen:

Quassar

2020-05-23, 22:05
Znakowanie bydła :D

martils

2020-05-23, 23:42



marvel321 napisał/a:

Źle słyszałeś. Jestem spawaczem z zawodu i wiele razy sie oparzylem rozgrzanym do czerwoności metalem. Boli jak sto ch*ji, od pierwszej milisekundy przez następne kilka dni. Naj***ny jest dlatego nie drze ryja. Następnego dnia bedzie tego żałował.



A ja kiedyś rozgrzałem prawie do białości gwóźdź i przez przypadek dotknąłem kciuka. Zadymiło i nic nie poczułem - zero. Skóra się jakby stopiła , zrobił się brązowy rowek zgrubienie na palcu w kształcie gwoździa i nic nie bolało ! Skóra się stopiła jak plastelina i zastygła z powrotem. Mega dziwne uczucie miałem że nie boli

MadDave

2020-05-23, 23:51
panzerwafel napisał/a:

mikroczipy i transpondery – metoda nowoczesna i obecnie coraz częstsza u bydła. Identyfikacja poszczególnych osobników odbywa się tu elektronicznie. Transpondery w fermach bydła (szczególnie mlecznego) występują w postaci specjalnych obroży lub opasek z nadajnikami, zapinanych na kończynach. Te aparaty elektroniczne służą nie tylko samej identyfikacji zwierząt, ale też kontroli zadawania odpowiedniej ilości paszy treściwej w czasie doju, kontroli wydajności mlecznej i długości laktacji, a także jako sygnalizator porodu i swoisty klucz do bramek na trasach technologicznych dla bydła. Metoda wielofunkcyjna, bardzo bezpieczna, bezbolesna i trwała. Wadą tego typu znakowania jest to, że odczyt numeracji mikroczipa może być robiony tylko przez dopasowany firmowy czytnik oraz tylko na bliską odległość, więc wyszukiwanie konkretnej krowy na pastwisku czy w oborze wolnostanowiskowej jest trudne.
Polacy ! Już niedługo!



Kolejny naj***ny czy zapomniałeś dzisiaj wziąć swojej dawki leków? o czym ty właściwie pie**olisz?

Grymson

2020-05-24, 00:07
Twardy jak ch*j przed stosunkiem... Szkoda ze naj***ny tak ze na drugi dzien pewnie nie bedzie pamietal skad to ma ...

Gruby4200

2020-05-24, 00:49



marvel321 napisał/a:

Źle słyszałeś. Jestem spawaczem z zawodu i wiele razy sie oparzylem rozgrzanym do czerwoności metalem. Boli jak sto ch*ji, od pierwszej milisekundy przez następne kilka dni. Naj***ny jest dlatego nie drze ryja. Następnego dnia bedzie tego żałował.



nie koniecznie, spawaczem nie jestem, ale zdarzyło się mocno sfajczyc skóre, identycznie jak na filmiku i przez 5-10 minut 0 bólu, a potem ból jak sto ch*jów :D

Karboksylator

2020-05-24, 10:39
~HAL9000/2 napisał/a:

a dlaczemu krzyż a nie chiński cytat: 如果人不照顧自己,天地將毀滅他。 讓每個人照顧自己,邪惡的靈魂就跑開了。?



wiesz, już myślałem, że napisałeś tam coś na admina, a ty przysłowie wrzuciłeś. jestem zawiedziony

alucard321

2020-05-24, 10:53
Znakowanie idiotów? Jestem jak najbardziej za.

AdamBrown

2020-05-24, 19:43
MadDave napisał/a:

Kolejny naj***ny czy zapomniałeś dzisiaj wziąć swojej dawki leków? o czym ty właściwie pie**olisz?



Myślę, że koega ma na myśli stara technologię, teraz Bill G. wymyslił jakies tatuaże elektroniczne, bezie to mozna odczytać antenami 5G pewnie.
A kto wie czy nie będzie to technologia tzw. "smart dust" czyli nanochipy rozmieszczone w ciele, głównie w mozgu, wstrzyknięte strzykawką z fejkową szczeponką, wtedy "Polacy już niedługo" bedą praktycznie zdalnie sterowani jak drony. :D

mazga50

2020-05-24, 20:47
HAL9000/2 napisał/a:

a dlaczemu krzyż a nie chiński cytat: 如果人不照顧自己,天地將毀滅他。 讓每個人照顧自己,邪惡的靈魂就跑開了。?



Zdążyłby wytrzeźwieć po pierwszym wersie.

bodzio667

2020-05-24, 22:55
Bydło trzeba oznakować.

MadDave

2020-05-25, 11:09
AdamBrown napisał/a:

Polacy już niedługo" bedą praktycznie zdalnie sterowani jak drony.



Zdalnie srani. Mamy tak poj***ne społeczeństwo że nie wiem czy to by nam nie wyszło korzystniej.
Mało rzeczy mnie ostatnio wk***ia bardziej niż nowa fala neofoliarzy i ich oderwane od dupy teorie spiskowe.