18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Znaczenie Allahu akbar.

Endui • 2013-05-21, 22:31
Witam,
postanowiłem stworzyć temat bo nie wiem czy wszyscy wiedzą co dokładnie znaczy słowo "Allahu akbar".
Często jest omyłkowo twierdzenie że znaczy to imię Boga Islamu.
Na sadolu, śmiejemy się z ciapatych i przezywamy ich "allahy akbary" i tym podobne i to wiadomo że nie bez przyczyny :)

Postanowiłem zaczerpnąć trochę wiedzy i możemy tam łatwo odnaleźć że:

Allah – w języku arabskim słowo oznaczające abrahamicznego Boga.

Religie abrahamowe lub abrahamiczne – religie czerpiące swe korzenie ze starożytnych przekazów żydowskiej świętej księgi Tory o Abrahamie, biblijnym patriarsze.

Wśród przedislamskich i chrześcijańskich Arabów słowami Allah/Alihah oznaczającymi to samo co u żydów Eloh/Elohim określano Boga w rozumieniu monoteistycznym.

Arabskie słowo Allâh (alif-lam-lam-ha [ALLH]) oznacza: "Bóg Jedyny". Składa się z dwóch słów:
al – będące rodzajnikiem określonym, ilāh – które znaczy bóg, całe zaś słowo Allāh – oznacza Boga w rozumieniu monoteistycznym.

Słowo "Allah" jest używane przez arabskich chrześcijan jako naturalne, arabskie, przedmuzułmańskie i językowo uniwersalne (niezwiązane z zasady z żadną religią) słowo, oznaczające po prostu Boga (ang. God, franc. Dieu), nie będące w żadnym aspekcie "imieniem własnym Boga w islamie" (jak błędnie uważa się czasami na Zachodzie).

Sentencje arabskie:

Allahu akbar = "Bóg jest największy"
Allahu mahabbah = "Bóg jest miłością"
Allahu al-ahad = "Bóg jest jeden"
Bismillah = "W imię Boga"
Insza'allah = "Jak Bóg da"
Maszallah = "Bóg tak chciał"


Także jako chrześcijanie (bardziej lub mniej wierzący) możemy też spokojnie używać sentencji Allahu akbar aby czcić naszego Boga.

Jeśli chodzi o imię boga Islamu to mówi się że ma ich 99 niektórzy mówią że jest ich 100 (są to imiona, atrybuty). Możecie poszukać w sieci "99 atrybutów Allaha".
Zaś imię boga chrześcijan to Jahwe, ale jest wiele różnych tłumaczeń.

pozdrawiam Sadoli
Allahu Akbar!

źródło:
http://pl.wikipedia.org/wiki/99_atrybut%C3%B3w_Allaha
http://pl.wikipedia.org/wiki/Allah
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tetragram

skillah

2013-05-22, 21:17
@astmuss
nie musisz mi współczuć męża, 1000razy wole jego od naszych jakże pracowitych dbających o dom i rodzinę bez nałogowych rodaków.

@turbus
turbus nie biorą pieniędzy z powietrza, tvnczyk już to chyba wyjaśnił.Dla mnie łatwiej jest dać nawet większy datek na meczet wiedząc że te pieniące nie pójdą na paliwo do samochodu czy "remont dachu".

http://tvp.info/informacje/polska/z-czego-utrzymuje-sie-polski-kosciol/6616205
tutaj masz artykuł z czego utrzymuje sie kościół

wajnona

2013-05-22, 21:51
@Skillah - Toff, nie wygłupiaj się i wynocha na Demotywatory z powrotem. To jest strefa wolna od ciapastwa i tutaj nikt nie chce słuchać Twoich durnych wywodów.

turbus

2013-05-22, 21:53
@skillah
"w Islamie przynajmniej meczet nie utrzymuje sie z pięniędzy podatników/wiernych/datków a Imam nie jeździ nowym BMW.W kościele nawet za np: książkę o papieżu czy jakąkolwiek inną trzeba płacić bo za darmo to co najwyżej pooglądać." A chwilę póżniej piszesz/tvncośtam pisze, że meczety są utrzymywane właśnie z danin. Więc nie propaguj wałszywych poglądów, że Islam utrzymuje się sam, tylko ten wstrtny i obrzydliwy Kosciół Katolicki wyrywa pieniądzę z rąk przymierających głodem wiernych. Ajajajć, ach ta hipokryzja... :-/
A co do twojego linku, wskaż mi fragment, który stoi w sprzeczności z moją wcześniejszą wypowiedzią ?

lotnick

2013-05-22, 22:26
I tak się stało, że ciapate gówno zalało i zasrało całą Europę. Dlaczego nie można było ustrzec się przed tym, tak jak zrobiła to Japonia? Mam dość kozojebów i pie**olonych brudasów. Wypie**alać z sadola z tą niedoj***ną, ciapacką propagandą. Mam w dupie kim był wasz obsrany allah.
Aha i ostatnio za obrażanie kozojebów dostałem warna więc, to pewnie mój ostatni post bo komuś znów nie spodobają się moje poglądy.

Ale powiem Wam, że jak tylko jakiś ciapaty, pie**olony pedofil zbliży się do mojego domu lub mojej rodziny to zapie**ole ścierwo gołymi rękami.

astmuus

2013-05-23, 01:51
skillah, no to smalec ze świńską krwią w gardło tobie i twojemu mężowi.

skillah

2013-05-23, 15:42
wy sami mówicie "ch*j w dupe Allahowi" ( post kogoś z pierwszej strony) a nie dociera do was że Allah to Bóg tylko inna nazwa, to po cie sie oburzacie jak mówie że kościół ma was dojną krowe skoro sami macie w dupie dom boży samego boga itd.Meczet utrzymuje sie z datów wiernych ale nie tak jak w kościele, że co niedziela to najlepiej żeby szeleściło w kościele a jak przyjdzie co do czego to nawet za darmo dziecka nie możesz ochrzcić, opłata za pogrzeb większa niż zasiłek z mopsu.muzułmanie mają obowiązkową jałmużnę ale nie muszą jej dawać na meczet.

Sami sie zdecydujcie albo wierzycie w Boga, jezusa itd i jednocześnie macie wyj***ne, obrażacie Boga dziwicie sie dlaczego Maryja poczęła dziecko jako dziewica, plus milion innych nie stworzonych historii opisanych w Biblii.Bo albo jest to dla was święta księga albo bajka dla dzieci.Łapie was ból dupy jak ktoś mówi źle o kościele, a sami nawet do niego nie chodzicie mimo że przecież Bóg ustanowił dzień święty ... ale dla was przecież "ch*j w dupe Bogowi" ale żeby nikt źle o katolikach nie mówił, oprócz nich samych