18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Znaczenie Allahu akbar.

Endui • 2013-05-21, 22:31
Witam,
postanowiłem stworzyć temat bo nie wiem czy wszyscy wiedzą co dokładnie znaczy słowo "Allahu akbar".
Często jest omyłkowo twierdzenie że znaczy to imię Boga Islamu.
Na sadolu, śmiejemy się z ciapatych i przezywamy ich "allahy akbary" i tym podobne i to wiadomo że nie bez przyczyny :)

Postanowiłem zaczerpnąć trochę wiedzy i możemy tam łatwo odnaleźć że:

Allah – w języku arabskim słowo oznaczające abrahamicznego Boga.

Religie abrahamowe lub abrahamiczne – religie czerpiące swe korzenie ze starożytnych przekazów żydowskiej świętej księgi Tory o Abrahamie, biblijnym patriarsze.

Wśród przedislamskich i chrześcijańskich Arabów słowami Allah/Alihah oznaczającymi to samo co u żydów Eloh/Elohim określano Boga w rozumieniu monoteistycznym.

Arabskie słowo Allâh (alif-lam-lam-ha [ALLH]) oznacza: "Bóg Jedyny". Składa się z dwóch słów:
al – będące rodzajnikiem określonym, ilāh – które znaczy bóg, całe zaś słowo Allāh – oznacza Boga w rozumieniu monoteistycznym.

Słowo "Allah" jest używane przez arabskich chrześcijan jako naturalne, arabskie, przedmuzułmańskie i językowo uniwersalne (niezwiązane z zasady z żadną religią) słowo, oznaczające po prostu Boga (ang. God, franc. Dieu), nie będące w żadnym aspekcie "imieniem własnym Boga w islamie" (jak błędnie uważa się czasami na Zachodzie).

Sentencje arabskie:

Allahu akbar = "Bóg jest największy"
Allahu mahabbah = "Bóg jest miłością"
Allahu al-ahad = "Bóg jest jeden"
Bismillah = "W imię Boga"
Insza'allah = "Jak Bóg da"
Maszallah = "Bóg tak chciał"


Także jako chrześcijanie (bardziej lub mniej wierzący) możemy też spokojnie używać sentencji Allahu akbar aby czcić naszego Boga.

Jeśli chodzi o imię boga Islamu to mówi się że ma ich 99 niektórzy mówią że jest ich 100 (są to imiona, atrybuty). Możecie poszukać w sieci "99 atrybutów Allaha".
Zaś imię boga chrześcijan to Jahwe, ale jest wiele różnych tłumaczeń.

pozdrawiam Sadoli
Allahu Akbar!

źródło:
http://pl.wikipedia.org/wiki/99_atrybut%C3%B3w_Allaha
http://pl.wikipedia.org/wiki/Allah
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tetragram

buenos111

2013-05-21, 23:46
Dla mnie allahu akbar znaczy- jestem ciapatą k***ą ojciec mnie j***ł od małego ,jestem kozojebcą i brudasem .Tyle w temacie dziekuje dobranoc.

Leniwiec1

2013-05-22, 00:26
Za allahu akbar zawsze piwo ;) .

Puszale

2013-05-22, 00:44
jebie to koza wiecie co z nim zrobic

Stefansuchar

2013-05-22, 07:20
Allahu akbar = "Bóg jest największy" wygramy Insza'allah = "Jak Bóg da" jak tak powiesz na polskim stadionie w czasie meczu tonie zapomnij wrzucić filmiku o tym co ci zrobili. Maszallah = "Bóg tak chciał"



AHAHAHA_NO

2013-05-22, 09:42
Allahu mahabbah = "Bóg jest miłością"

i że niby ciapaci tak mówią?

ahahahahahahahaha

niedawno chodziła tu na sadolu taka fotka z ciapatymi trzymającymi baner z napisem, że mahomet to prorok miłości, czy coś takiego

cocaine.animals

2013-05-22, 10:35
Endui napisał/a:

Także jako chrześcijanie (bardziej lub mniej wierzący) możemy też spokojnie używać sentencji Allahu akbar aby czcić naszego Boga.



:lodowka: Jebnij się w czoło :lodowka:

MJ...........87

2013-05-22, 10:35
Powinni w europie rozpocząć sezon polowań na ciapatych, bo zdecydowanie za dużo ich się już namnożyło.

astmuus

2013-05-22, 10:36
Smalec w gardło autorowi.

BTW. Tyle błędów znalazłem w tym tekście, że ja pie**olę i jeszcze trochę.

mestrem

2013-05-22, 10:38
Gówno mnie obchodzą informacje o ciapatych i ich zwyczajach. Myślałem że odkryłeś że może krzyczą co innego niż słowa oznaczające uznanie dla boga.

Nowego nic k***a nie wniosłeś.

fondas

2013-05-22, 10:56
zdobywanie wiedzy nie boli, nikt nie karze wam tego czytać. Dla autora piwo

Kotierez

2013-05-22, 10:57
Że tak sie zapytam:
na ch*j mi ta wiedza?

Kliksiu

2013-05-22, 11:06
i teraz taka sprawa. 100% komentarzy pod tym artykułem jest negatywnych, sam artykuł ma 26 piw i...

JEST NA GŁÓWNEJ !

Nie jestem zwolennikiem spisków, smoleńska czy innej paranoi umysłowej ale chcę wam zwrócić uwagę na pewne zjawisko stosowane w świecie od lat.

Nie mogąc wzbudzić naszej sympatii do siebie w sposób bezpośredni ciapki lub ludzie którym na tym zależy wzbudzają naszą sympatię do nich w sposób pośredni. Im więcej o tej nacji mówi się na tym portalu, nie ważne czy dobrze czy źle - ważne aby się mówiło, tym bardziej w niektórych z nas wzbiera sympatia do nich. Efektem jest że jakiś debil pisze ten artykuł w którego komentarzu ja sie wypowiadam, myśląc że kogoś obchodzi co tam oni sobie wołają.

O tym że istnieje grupa ludzi- debili - która chce z tego świata zrobić j***ne multikulti, na zasadzie utopii, domyślam się lub podświadomie to wyczuwam widząc co się dzieje w europie, jak na siłe wciskają nam i innym narodom które wcale tego nie chcą multikulturowość.

I jak teraz widzę że takie zabiegi socjotechniczne zaczynają się tutaj ( bo jak nazwiesz artykuł z 26 piwami na głównej) to mnie troche boli że ROBI SIE Z NAS IDIOTÓW DRODZY SADOLE.

Autorze, wypie**alaj.

A o ciapkach mówić tutaj powinno się tylko w jednym kontekście :) Pozdrawiam

saulus

2013-05-22, 11:17
Kotierez,
Cytat:

Że tak sie zapytam:
na ch*j mi ta wiedza?



Zasada numer jeden: poznaj wroga.

antek025

2013-05-22, 11:29
k***a, nawet dla nich nie ma to znaczenia!
Jak ciapaty r*cha owce - allahuakbar!
Gdy ciapaty pie**olnie bombą - allahuakbar!
Gby bomba pie**olnie w ciapatego - allhuakb...
Gdy jedzie samaochodem - allahuakbar!

U nich jest to taki przerywnik jak w Polsce zacne "k***a!"
Znaczeń i zastosowań ma miliard.