18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Źle się dzieje w tym kraju

no14 • 2019-03-23, 21:37

Dla szerszego rozgłosu, mam nadzieję, że są tu ludzie rozsądni, którzy chcą dla tego narodu czegoś więcej niż 2100brutto, nie chodzi o samą agrounię, ale o konieczność zmian i reform, obniżek podatków, zlikwidowania "podatków od podatku", absurdów jakim jest zmiana dyrektora w spółce państwowej na tego, który jest przychylny danej partii.

Moja pierwsza wstawka, linczujcie :lodowka:

aaaaaaaaaaaaaa

2019-03-23, 21:55
W Polsce brutto wynosi minimum 2700... i otrzymuje je garstka...

no14

2019-03-23, 22:08
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

W Polsce brutto wynosi minimum 2700... i otrzymuje je garstka...




Nie mylmy "średniej krajowej" od najniższej.


Od 2019 roku płaca minimalna brutto wzrośnie o 150 zł - z 2100 zł do 2250 zł. A ile dostaniemy na rękę? Jeśli otrzymujemy minimalne wynagrodzenie, to po odliczeniu składek na obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne i zaliczek na podatek dochodowy, na nasze konto wpłynie pensja netto, czyli według nowych stawek będzie to ok. 1634 zł.

aaaaaaaaaaaaaa

2019-03-23, 22:16
no14 napisał/a:

Nie mylmy "średniej krajowej" od najniższej.



Nie mylmy minimalnej "ubruttowionej" od brutto.

Pensja (minimalna) brutto to kwota, która zawiera pensję netto (dziś to 1634zł) oraz składki odprowadzane na ZUS, składkę zdrowotną oraz zaliczkę na podatek. Pracodawca zatrudniający pracownika i płacacy mu pensję minimalną musi wydać ponad 2700zł (o ile dobrze pamiętam 2704). Nie oceniam tutaj kwoty wynagrodzenia minimalnego, nie w tym rzecz.
Ja tylko informuję osobę niedoinformowaną (przez szacunek dla współobywatela nie użyję słowa "głupią") o zafałszowaniu określenia "pensja minimalna brutto".
Otóż w naszym kraju z każdego tysiąca złotych Państwo zabiera 40%, bezpośrednio w postaci podatków i składek przed wypłatą. Więc jak nawet trafisz na pracodawcę, który da Ci 5000zł, to do ręki nie otrzymasz nawet 3000, ponad 2000 zabierze Państwo.

no14

2019-03-23, 23:06
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Nie mylmy minimalnej "ubruttowionej" od brutto.
Pensja (minimalna) brutto to kwota, która zawiera pensję netto (dziś to 1634zł) oraz składki odprowadzane na ZUS, składkę zdrowotną oraz zaliczkę na podatek. Pracodawca zatrudniający pracownika i płacacy mu pensję minimalną musi wydać ponad 2700zł (o ile dobrze pamiętam 2704). Nie oceniam tutaj kwoty wynagrodzenia minimalnego, nie w tym rzecz.
Ja tylko informuję osobę niedoinformowaną (przez szacunek dla współobywatela nie użyję słowa "głupią") o zafałszowaniu określenia "pensja minimalna brutto".
Otóż w naszym kraju z każdego tysiąca złotych Państwo zabiera 40%, bezpośrednio w postaci podatków i składek przed wypłatą. Więc jak nawet trafisz na pracodawcę, który da Ci 5000zł, to do ręki nie otrzymasz nawet 3000, ponad 2000 zabierze Państwo.



O tym, że państwo zabiera tyle i tyle pieniędzy wiem doskonale, inaczej rozumie tą kwotę jak i większość polaków, mam świadomość o składkach i "koszcie pracodawcy"