18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Złączka LPG

wrocek • 2022-05-04, 15:25
W okolicach Robaczewa k/Nidzicy spadł z "góry" taki oto jegomość. Prawdopodobnie dynks uwalony podczas tankowania myśliwców w powietrzu. Kto ogarnia, ten wie. Akcja z 05.2022. Na miejscu pojawili się panowie celem zabezpieczenia urwanego węża.






Halman

2022-05-04, 15:28
dokładnie tak jak sądzisz; zerwany elastyczny element do tankowania w locie, sadząc po oznaczeniach to nie wiem czyje to... :krejzi:

tranzystor

2022-05-04, 15:31
Od razu widać obecność amerykanów u nas. Zaczynają z nieba spadać różne przedmioty, niedługo jak u siebie, będą gubić silniki w samolotach.

skywalker75

2022-05-04, 15:47
tranzystor napisał/a:

Od razu widać obecność amerykanów u nas. Zaczynają z nieba spadać różne przedmioty, niedługo jak u siebie, będą gubić silniki w samolotach.



są tutaj po to żeby ci na łeb z nieba nie zaczęły spadać inne przedmioty , jak na Ukrainie

stopwar

2022-05-04, 17:04
Niby tak, ale to dawniej obciągali paliwo w locie takim koszem w kształcie lejka, żeby łatwiej było trafić.
Obecnie mają chyba inne konektory.


alucard321

2022-05-04, 17:04
"Panowie do zabezpieczenia"? przecie to zwykłe chłopy małorolne. "Wunsz" przyda się na gospodarce

stopwar

2022-05-04, 17:20
Antoni z Misiewiczem tankowali :lol:


tranzystor

2022-05-04, 17:21
skywalker75 napisał/a:

są tutaj po to żeby ci na łeb z nieba nie zaczęły spadać inne przedmioty , jak na Ukrainie



Mykoła, skończ z tymi tekstami, bo już nikt inteligentny w Polsce nie łyka, że ukraina walczy o nasze bezpieczeństwo, bo Putin chce uderzyć w NATO.

nowynick

2022-05-04, 17:40
tranzystor napisał/a:

Mykoła, skończ z tymi tekstami, bo już nikt inteligentny w Polsce nie łyka, że ukraina walczy o nasze bezpieczeństwo, bo Putin chce uderzyć w NATO.



Ukraina walczy o swój byt, swoją niezależność, o swój kraj. Żeby było śmieszniej ten kraj przed ruskim najazdem był kotłem różnych nacji, które Putin zjednoczył pod jednym sztandarem przeciwko sobie samemu. Dał Ukrainie mit założycielski dla państwa, którego tam od stuleci nie było...

KolorowyHubercik

2022-05-04, 18:16
stopwar napisał/a:

Niby tak, ale to dawniej obciągali paliwo w locie takim koszem w kształcie lejka, żeby łatwiej było trafić.
Obecnie mają chyba inne konektory.



Obciągnąć to możesz fiuta

P12

2022-05-04, 18:17
tranzystor napisał/a:

Mykoła, skończ z tymi tekstami, bo już nikt inteligentny w Polsce nie łyka, że ukraina walczy o nasze bezpieczeństwo, bo Putin chce uderzyć w NATO.



Prawda. To jest wojna amerykańsko-rosyjska rękami Ukraińców.

baronturbina

2022-05-04, 18:26
Halman napisał/a:

dokładnie tak jak sądzisz; zerwany elastyczny element do tankowania w locie, sadząc po oznaczeniach to nie wiem czyje to...


Pozwole sobie rozwiać wątpliwości co do oznaczeń i pochodzenia! MA 4 to ewidentnie czechosłowackie siły powietrzne.

nowynick

2022-05-04, 18:40
baronturbina napisał/a:

Pozwole sobie rozwiać wątpliwości co do oznaczeń i pochodzenia! MA 4 to ewidentnie czechosłowackie siły powietrzne.



nie no jak ewidentnie czechosłowackie to ja nie mam pytań...

stopwar

2022-05-04, 19:04
nowynick napisał/a:

nie no jak ewidentnie czechosłowackie to ja nie mam pytań...



Jugoslavian Royal Air Force.