18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ziemkiewicz o palikociarni

Yurij • 2013-03-31, 12:53
Ziemkiewicz tym razem o Palikocie i szeroko rozumianych "elytach".


Bard_Zerald

2013-03-31, 13:18
Za Ziemkiewicza zawsze piwo.
A zanim zaczniecie flamować polecam przeczytać "Polactwo" "Michnikowszczyznę" "Czas wrzeszczących staruszków" albo "Myśli Nowoczesnego Endeka".

Typo naprawdę mówi fajnym przystępnym językiem o tym co się w naszym kraju dzieje. Więc jest na niego nagonka ale zanim do niej dołączycie to pomyślcie

tds1974

2013-03-31, 13:32
Za Ziemkiewicza nigdy piwo. Ile razy on już przepraszał na łamach Wyborczej za kłamstwa które pisał?

wiesiors4

2013-03-31, 13:40
Te wszystkie lewaki, antypolaki i inni tak dzielnie walczący z wartościami dali sobie wmówić, że normalność to zacofanie. Że poparcie postępowej lewicy, to wyznacznik "lepszości", że popierają ją intelektualne elity, ludzie sukcesu. I teraz każdy pożal się Boże studencik hejtuje wszystko co polskie, głośno szczeka na ludzi, którzy mają jeszcze jakieś wartości w życiu oprócz seksu, wódy i kasy, bo chce zyskać na wartości w oczach innych. On nie chce być kojarzony z "katoprawackim, zacofanym polactwem". Większość takich lemingów, to "znawcy polityki", którzy wszystkie wiadomości biorą z fucktów i wyborczej. Wierzą, że unia daje, że jesteśmy zieloną wyspą. Są dumnymi antypolakami. Są dumni, że władza pluje im na ryje a oni udają, że pada deszcz.

Ale przecież "homofobia" to zacofanie.. tylko należy się zastanowić kto tu jest bardziej zacofany intelektualnie: ktoś kto myśli samodzielnie, czy ktoś, za kogo myślą media.

Aha no i oczywiście faszyści, wszędzie faszyści :roll: tak, faszyści budują obozy koncentracyjne za Warszawką. Słyszałem, że do obozów dowozić towarek będą pijani księża-pedofile, 90-letni katolicy będą wrzucać "elitę intelektualną" do pieców, a faszyści będą wesoło heilować! :amused:

tds1974

2013-03-31, 14:10
wiesiors4 napisał/a:

należy się zastanowić kto tu jest bardziej zacofany intelektualnie: ktoś kto myśli samodzielnie, czy ktoś, za kogo myślą media.



Ilekroć czytam to zdanie (a każdy z prawej strony je powtarza milion razy), tyle razy mnie śmieszy, bo wiem że ten co je napisał właśnie cytował/czytał/powtarzał coś, co ukazało się w mediach. Tyle że w jego mniemaniu słusznych.

W ogóle logika tych z prawej strony jest bardzo śmieszna. Zero własnych myśli, tylko podpieranie się zużytymi sloganami różnych Ziemkiewiczów (którzy non stop przepraszają w mediach za to co napisali), ale zawsze uparcie twierdzącymi, że "trzeba myśleć samodzielnie".

Ale nie chcę naśmiewać się tylko z jednej ze stron, bo obie są tak samo głupie. Śmieszy mnie fakt, że obie strony nie dostrzegają faktu, że można nie zgadzać się i prawą, i z lewą stroną. Że istnieje inny świat niż te dwie opcje. Jeśli napiszesz źle o Ziemkiewiczu - jesteś TVN-owską k***ą (jak mnie tu jeden wyzywał), jak skrytykujesz Wyborczą - to jesteś pisowskim kibolem. A część moich poglądów jest po różnych stronach. Jestem przeciwnikiem homofobii, to nie znaczy, że geje mają nam włazić na głowę. Jestem przeciwny rasizmowi, ale nie zgadzam się kolejny meczet na warszawskim Ursynowie. Nie cierpię złodziejskiego kleru, ale to nie znaczy, że chcę palić kościoły.

Świetny artykuł napisał na temat tej polaryzacji Robert Krasowski w ostatniej "Polityce", polecam. Można w nim przeczytać m.in. jak od dziesięcioleci politycy wykorzystują nasze narodowe skłonności do kłótni i dlaczego od 20 lat rządzą nami ch*je pokroju Kaczki, Kwacha czy Tuska.

Polacy będą na forach toczyć te swoje wojenki, wyśmiewać nielubianą ze stron, pie**olić o patriotyzmie, rzucać cytatami z Ziemkiewicza i.. nic więcej. Nie pokażą zółtej kartki politykowi, który ich okłamał, niezależnie od opcji. Nie wyjdą na ulice, a jeśli wyjdą to tylko kierowani przez jedną ze stron politycznych, przeciwko drugiej. Bo prędzej Polak zabije własnego brata, niż powie politykowi "okłamałeś mnie", więc nie będę na ciebie głosował.

Najbardziej widoczna jest infrahumanizacja, czyli coś, co wymyślili naziści wobec Żydów. Jeśli w mediach "odczłowieczymy" drugą stronę, pozbawimy ich cech ludzkich, to posłuszne żołnierzyki nie będą miały problemów z ich zabiciem. I dlatego prawa strona używa określeń zwierzęcych typu "lemingi". Wzięli to prostu od nazistów.

Koniec Świata

2013-04-02, 21:28
@tds1974

Napisałeś naprawdę szczery i mądry post. Ja uważam się za centrystę, ale za nie popieranie i wręcz bycie przeciwnym nacjonalizmowi zostałem nazwany lewakiem, lemingiem , zwolennikiem marsksizmu i komunizmu. Jestem przeciwnikiem religii zorganizowanej, więc krytykując sektę katolicką zostałem nazwany wrogiem narodu. Wg prawej jak i lewej strony centryzm nie istnieje, bo jak nie jestem po stronie drugich to muszę być po stronie tych pierwszych. Ja jestem liberałem, umiarkowanym, ale jednak liberałem. Jestem przeciwny wojnie to jestem lewakiem. Kiedy podobają mi się idee weganizmu, wegetarianizmu, freeganizmu czy straight edge też jestem lewakiem, nawet jak sam ich nie praktykuję. Będąc zwolennikiem demokracji, nawet jeśli jest daleka od doskonałości jestem lewakiem. Czego bym nie pochwalił to zawsze zostanę zaszufladkowany. Nie mogę być umiarkowany, nie mogę być normalny i racjonalny...

Yurij

2013-04-02, 23:26
Koniec Świata napisał/a:

Nie mogę być umiarkowany, nie mogę być normalny i racjonalny...



Koniec Świata napisał/a:

Mowiąc krótko banda faszystowskich pojebów tepi się wzajemnie. I słusznie.



Widać nie możesz.

wiesiors4

2013-04-02, 23:34
Ja uważam się za centrystę, ale za nie popieranie i wręcz bycie przeciwnym partyjniactwu, antypatriotyzmowi, biurokracji, komunizmowi i lewicy zostałem nazwany prawakiem i faszystą, tak samo jak za poparcie lustracji. Jestem człowiekiem postępującym według zasad religii więc zostałem nazwany katolem. Nie popieram pedałów, więc zostałem nazwany homofobem. Moje poglądy społeczne bywają trochę konserwatywne, więc zostałem nazwany zacofanym katolem z ciemnogrodu. Moje poglądy gospodarcze to liberalizm gospodarczy, więc zostałem idiotą. Jestem eurosceptykiem, więc wielokrotnie Koniec Świata beształ mnie na sadolu bez podania argumentów. Czego bym nie pochwalił to zawsze zostanę zaszufladkowany. Nie mogę być umiarkowany, nie mogę być normalny i racjonalny...

Jak widzisz siebie też mogę postawić w takim świetle :)

No i nie wiem, czy ktoś, kto każdego kto ma inne poglądy lub jest patriotą nazywa faszystami może być umiarkowany, normalny i racjonalny. Człowieku, dla Ciebie patrioci to faszyści, ludzie na antyrządowych manifestacjach to "ameby umysłowe" i debile. Twoje wypowiedzi tu pokazują, że jesteś antypatriotą i antykatolikiem i jeszcze chcesz tu udawać niewinną owieczkę i wmawiać ludziom, żeś centrysta :roll:

Koniec Świata

2013-04-03, 18:23
@wiesiors4

Ty jesteś centrystą? Wyznajesz poglądy radykalne, skrajne, ksenofobiczne, rzucasz słowem lewak w każdego kto nie fantazjuje na temat obalania rządów, nie chce żeby banda konserwatywnych, katolcko-narodowych buraków decydowała co jest normalne, a co nie, co komu wolno robić z JEGO życiem. Jesteś fanatykiem kapitalizmu i nienawidzisz socjalizmu. Gdzie tutaj centryzm? Nacjonalizm, czyli patriotyzm doprowadzony do granic absurdu, darwinizm społeczny, nawoływanie do rewolucji sprzed komputera... To jest wg ciebie centryzm? Weź zrewiduj swoje poglądy, chłopie. Spójrz na twoje opinie na temat wszystkiego co nie jest czysto prawicowe. Myślisz, że jestem lewakiem, bo krytykuję skrajne postawy, nawoływanie do pogromów i tępienia ludzi o lewicowych poglądach. Ten cały ruch narodowy (celowo z małej litery) sam ogłasza, że ma być "młotem na lewactwo", a to "lewactwo" w ich mniemaniu to nie popieranie ich poglądów. Okazuje się, że ta cała prawica to bojówkarze, którzy nawet chcą zwalczać siebie na wzajem, bo jedni są niezbyt prawicowi wg tych drugich. To jest, k***a, smiech na sali. Ja nie należę do tych co wylezą na ulicę rzucać się kamieniami w walce o ch*jowe slogany na temat ojczyzny i tradycji, nie wbije na czyjś wykład żeby go zwywyzywać od pedałów i komuchów, nie przypnę sobie jakiegoś gównianego symbolu do rękawa.

wiesiors4

2013-04-03, 23:13
Cytat:

banda konserwatywnych, katolcko-narodowych buraków

:roll:

A Ty jesteś centrystą? Jesteś żałosnym hipokrytą, który potrafi tylko pluć sprzed monitora na każdego kto ma jakieś zasady i nie jest "postępowy". Zrobiłbyś laskę wszystkim "eurocwe*om" za te pieniążki z Unii, bez których w Polsce nie byłoby nic. Bo wszystko mamy dzięki Unii, nie? Nazywasz kretynem każdego, kto nie zgadza się z twoimi poglądami. Walka z kościołem i patriotyzmem. To jest wg ciebie centryzm? Weź zrewiduj swoje poglądy, chłopie. Spójrz na twoje opinie na temat wszystkiego co nie jest czysto lewicowe. Myślisz, że jestem faszystą, bo krytykuję skrajne postawy, nawoływanie do pogromów i tępienia ludzi będących przeciwko pedałom, komunistom i unii europejskiej.
Cytat:

Ja nie należę do tych co wylezą na ulicę rzucać się kamieniami w walce o ch*jowe slogany na temat ojczyzny i tradycji, nie wbije na czyjś wykład żeby go zwywyzywać od pedałów i komuchów, nie przypnę sobie jakiegoś gównianego symbolu do rękawa.


Jasne, bo Ty wolisz anonimowo, sprzed monitora j***ć wszystkich, kto nie wyznaje takich poglądów jak Ty. Hipokryta, który ma za debili ludzi, myśląc że uwierzą w jego szczerą spowiedź z poglądów "centrowych". Dalej sobie szczekaj sprzed monitora na:
katolików
księży
patriotów
kibiców
ludzi o poglądach innych od twoich
eurosceptyków
ludzi, którym nie podoba się obecny rząd
i wielu innych, bo przecież FASZYZM NIE PRZEJDZIE :roll:
Chcesz tu wprowadzić arabusów, żydów i cyganów, zalegalizować związki homo i homoadopcje, zezwalać na aborcję dla każdego, wprowadzić islam? To weź wyjedź z tego kraju do Belgii lub Francji, tam masz to wszystko. Polska to ostatnia ostoja zasad moralnych i tak ma zostać, jak Ci się nie podoba "zacofanie", to wyjedź stąd. Polska nie potrzebuje takich jak Ty.

Koniec Świata

2013-04-04, 18:19
Tak właśnie błędnie interpetujesz moje poglądy. Uważam, że nie można delegalizować ONR, MW, RN, NOP itd. Jako zwolennik tej "złej demokracji" uważam, że oni mają prawo do tych durnych poglądów. Nie nawołuję do palenia w piecach, ŧepienia. Taka jest różnica między tobą a mną. Oni sami tępią siebie na wzajem, to wynika z ich poglądów. Jednocześnie mam prawo do wyśmiania najgłupszych haseł jakie wygłaszają. Nie chodzę na zadne manifestacje i blokady antify, bo uważam, że to niczemu nie służy. Nie popieram żadnych bojówek, ani ludzi rzucających czymkolwiek w kogokolwiek (z działaniami "czarnego bloku", który dąży do fizycznej konfrontacji z bojowymi łysolami prawicy włącznie). To nie jest żadne tchórzostwo, tylko przeciwieństwo skrajnych postaw. Skrajne postawy polegają na jakiejś formie przemocy lub nawyłowania do niej. Jeszcze niedawno KNP i RN chcieli razem działać w celu "obalenia rządów Tuska", ale stworzyli bojówki, które zwalczają się wzajemnie. Dla mnie to jest śmieszne i stanowi o głupocie tych przychlastów. Bawi mnie jak durnie nawołujący do "tępienia" sami się tłuką.

Jeśli chodzi o UE to nadal uważam, że to dobra sprawa i służy Polsce, bo jakbym miał liczyć na takich skrajnych czubów to w Polsce byłaby dziura w dupie jak na ruskiej prowincji.