18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zielono Mi.

zwierzak30 • 2020-08-01, 11:51
Nie trzeba Brazylii,Azji żeby poczuć naturę. :)
U mnie zaczął się ciekawy okres. :mrgreen:
To dopiero początek,będzie tego więcej.
Kilka lat wstecz,światło latarni nie docierało do ziemi.Była tylko zielona poświata.
Jak będzie lepiej :-D ,zdam relację.
ps:
Jedyny + tej całej sytuacji,to to że nie gryzą.Taka latająca kapusta. :idzwch*j:




Zapraszam wszystkich wegan.Darmowa wyżerka. :mrgreen:

Ja...........ro

2020-08-01, 22:15
A jakbys tak wzial zapalniczke i jakis dezodorant w puszcze? :D
Wez z tego filmik nagraj jak je plomieniami napie**alasz!!!

Emilian89

2020-08-01, 23:57
filmik starszy od tego typa co go wstawial

pro_avenger

2020-08-02, 06:36
DzidaZawodnik napisał/a:

Czy ktoś w Polsce zadaje pytanie czemu te k***y się nar*chały? Czyja to wina? Bo przecież gdyby tak było od zawsze to teraz nikogo by to nie dziwiło, prawda?



Wszyscy wiedzą że to wina PiS

:-P

Ameagaru

2020-08-02, 07:45
Według mnie to są Jętki. Cholerstwo jest dość uciążliwe. Fakt nie gryzie ale lata takimi gromadami, że głowa mała. W okresie rozrodu, wylęgu i są ich tysiące. Przebywają głównie w pobliżu wód stojących lub mokradeł. W Nowym Warpnie jest to plagą....

Seavitia

2020-08-02, 11:05
CbK napisał/a:

Tak to teraz wygląda - kiedyś pozyskiwało się w ch*j ziemi, byle uprawiać. Teraz to wszystko zarosło, zaprzestano regulacji rzek i nie da się wieczorem wyjść nad rzekę czy jezioro.



akurat wszelkie "regulacje rzek" to jedno z najgorszych gówien jakie ludzie zrobili. To i betonowanie wszystkiego co się da jest jednym z głównych powodów suszy.

Ogólny wysyp komarów jest spowodowany dośc prostą sprawą - larwy komarów żyją w stojącej wodzie - susza na poczatku roku spowodowala, ze nie mialy sie jak rozmnozyc, więc po prostu ich nie było widać. A jak zaczeły sie znacznie intensywniejsze ulewy niż norrmalnie - to powstaly nie tylko zwykle kaluze, ale tez sadzawki przy rzekach, czy jeziorach, ktore byly w stanie przetrwac na tyle dlugo by stanowic wylegarnie komarow.

A to, że komarów jest zatrzesienie jest też w dużej mierze spowodowane przez cywilizację - normalnie duża ilość żarcia sprawia, że zwieksza sie tez ilosc zwierzat, które z tego zarcia korzystaja. Problem polega na tym, że zwierzeta te potrzebuja jednak odpowiednich warunków - a nie betonu i dzikich tłumów na potencjalnych plażach. Inne bywają tępione za sam fakt, że istnieją. A że czyms tak drobnym jak komary żywią sie najczesciej gatunki, które zbyt dużych odległości nie pokonają, to coz... Dla przykładu - niedaleko mnie jest rzeka - generalnie jest dość płytka i stosunkowo czysta, więc popluskać sie w niej mozna. Jeszcze 5 lat temu wieksza ilość komarów, powodowała, że i ilośc polujących gatunków się zwiększała - i było to widać. Niestety miejscowosc stała sie "modna" przez co potęzna czesc okolicy zostala zdewastowana pod postacia taka, ze wyprzedano las ścierwu pod postacia developerów. Jedyny plus tp to, ze musieli jednorodzinne budynki stawiac, ale oczywiscie pie**olnei takie, ze po pare milionow kosztuja - takie ceny sciagaja adekwatnych chetnych - czyli "ogrodki" przyciete pod linijke, a jakikolwiek owady, ktore glosniej brzecza, czy "dziwnie' wygladaja sa traktowane truciznami. Jeszcze te 5 lat temu normą były stada ważek nad sama rzeka, a i kilka km od rzeki sie je spotykalo dosc czesto - teraz zostały raptem jakies pojedyncze sztuki bezpośrednio nad wodą, zas wielu gatunkow, ktore sa komarożerne nie widac już w ogóle.

Działania sprzyjające komarom zresztą są plagą zarówno w miastach jak i w wypacykowanych chalupach bogatych - chociażby zatykanie otworów w elewacjach w trakcie lęgów ptaków 9ostatnio nawet dosc glosno bylo o debilach, ktorzy w jakims bloku pianka montazowa zatkali gniazda z pisklakami jerzyków).

luxpiotr

2020-08-02, 15:48
A to weganie jedzą robaki? Myślałem, że tylko kapustę.

intermag

2020-08-02, 15:52
Znajomy kiedyś po flaszce doszedl do wniosku że wciągnie to odkurzaczem, i k***a nowy musiał kupić

damianek222

2020-08-02, 20:40
odpal odkurzacz i wciagnij cholerstwo :)

Dejdwazlote

2020-08-02, 21:32
A to są komary czy może jakie jentki cwaniaczku

zixuzix

2020-08-02, 22:07
Jętki. Podejrzewam, że okolice Płocka bo tam jest zawsze wysyp tego

fikuswdoniczce

2020-08-03, 18:08
Pokazałbyś to robactwo z bliska bo ch*j wie z czym mamy do czynienia w ogóle