18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

żelazne Płuca

Pa...........in • 2018-05-02, 08:16
"żelazne płuco"

Cytat:

Żelazne płuca były jednym z najbardziej udanych wynalazków tamtych czasów i pozwoliły tysiącom ludzi z problemami oddechowymi ponownie oddychać. Pacjenci leżą w środku, a przy urządzeniu szczelnie zamkniętym na szyi powstaje sztuczna próżnia, która mechanicznie wypełnia płuca tlenem.





Obecnie 70-latek używa żelaznego płuca od 1952 roku, co oznacza, że ​​minęło 65 lat, odkąd po raz pierwszy dostał się do maszyny. Maszyna nie jest przeznaczona do długotrwałego użytkowania i nie została wyprodukowana nawet od lat 60. XX wieku




Okazuje się, że nie tylko płuca Paula zostały poważnie uszkodzone przez polio, ale także zostały sparaliżowane od szyi w dół. Oparł się mocno na maszynie przez całe życie, ale to nie znaczy, że nigdy też niczego nie osiągnął.

Paul poszedł na uniwersytet i został adwokatem, z którym mógł korzystać na wózku inwalidzkim. Ale zawsze zabierał ze sobą swoją maszynę na wypadek, gdyby problemy z oddechem wybuchły.

"Kiedy przeniosłem się na University of Texas, byli przerażeni myśląc, że zamierzam sprowadzić żelazne płuco, ale zrobiłem to i umieściłem je w akademiku, a ja mieszkałem w akademiku żelaznym płucem" - Paul ujawnione Gizmodo.



100Burned

2018-05-02, 09:22
No co? Przej***ne.

~Velture

2018-05-02, 09:26
k***a uwielbiam jak wpie**alacie teksty z translatora i nawet ich nie poprawicie...
Nawet nie wymagam znajomości angielskiego i tłumaczenia własnoręcznego ale jak wrzucasz coś z debilnego translatora to chociaż popraw aby dało się to czytać. No bo zakładam, że polski znasz...

SirMajkel

2018-05-02, 13:39
I taki człowiek skończył szkołę, założył firmę, ożenił się i spłodził dzieci a przeciętny sadol i tak będzie obwiniać cały świat, że ma za mało mimo to, że 3/4 wypłaty wydaje na fajki i browary.

woytasw

2018-05-02, 14:22
Kurde taki sprzęt - można pavulonu używać. Nie trzeba pigułki gwałtu.

Wiewór

2018-05-02, 17:55
Polio zniszczylo płuca ale przynajmniej nie dostał autyzmu od szczepionki.

krecikprecik

2018-05-02, 20:38
Przy dzisiejszych "Oświeconych", powrót żelaznego płuca wydaje się być bliższy niż wszyscy myślimy :D

No ale przynajmniej nie nafaszeruje dziecka rtęcią!(Której jest 4x więcej w puszce tuńczyka...)

Piorun1973

2018-05-03, 00:28
Na co i komu to potrzebne...

jbone

2018-05-03, 08:32
a u nas w wojsku(korpus medyczny) w tym ogórki kisili bo stało nieprzydatne.

Mors_Nigra

2018-05-03, 16:10
Jak macie zamiar wrzucać teksty to google translatora i potem siup na stronę to już lepiej wrzućcie wersję ang a translator google zalinkujscie dla upośledzonych co sami nie potrafią go znaleźć. Bo takie teksty jak ten to żal człowiekowi serce ściska jak to czyta.

Catar

2018-05-03, 16:43
zamiast patyczka do klawaitury, nikt mu nie powiedzial ze istnieje "speech to text" ?

za...........zh

2018-05-03, 21:20
@Catar
Problem jest taki, że art jest z przed ładnych nastu lat robi już kolejne koło w internetach

piernik01

2018-05-04, 15:57
Jak on odleżyn nie dostał?