18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

zejście/the descent

Scarlet • 2010-04-05, 00:36
Cytat:

Młode, piękne, bezbronne. W ciemności, w której czai się tajemnicza, niebezpieczna siła. Miała to być niewinna, wakacyjna wycieczka. Sześć przyjaciółek wyruszyło w góry, by odpocząć i zaznać uroków natury, ale kiedy skalna lawina uwięziła je w labiryncie ciasnych jaskiń, ich wakacje zamieniają się w najgorszy koszmar. Bez jedzenia, bez mapy, a z lękiem przed ciemnością próbują wydostać się ze śmiercionośnej pułapki, w której - jak się orientują - na ich życie czyha krwiożerczy drapieżnik. Ale kto wie, czy w warunkach ekstremalnego napięcia, strachu i przerażenia nie większym wrogiem staną się jedne dla drugich.



moim zdaniem horror wart uwagi w zalewie innych tandetnych amerykańskich tworów. klaustrofobiczny klimat podziemia, ciekawy rozwój akcji, fajne zakończenie, trochę 'jumping scenes'. nawet kontynuacja filmu nie jest tragiczna, mimo pewnych niekonsekwencji, no i braku efektu zaskoczenia (w jedynce długo nie wiadomo, co właściwie będzie zagrożeniem).


Krzysztof

2010-04-14, 21:50
Jakoś nie mogłem się wczuć w klimat tych ciasnych, mokrych jaskiń i 5 ładnych zbuntowanych panienek na wycieczce. Dodatkowo w oglądaniu przeszkadzało uczucie, że ten film jest w jakimś stopniu klonem "Wzgórza mają oczy"

PS:
Jest jeszcze 2 część, może bardziej mi przypadnie do gustu.

Scarlet

2010-04-14, 22:28
@up

jeśli jedynka Ci się nie podobała, to raczej nie marnuj czasu na dwójkę. niewiele się różnią, a i kilka niekonsekwencji można wyłapać. chociaż ogólnie nawet dwójka trzyma poziom, jak już napisałam. a moim zdaniem to lepsze niż 'hills have eyes', kwestia gustu pewnie.

luki24

2010-04-15, 17:33
widziałem ten film kilka lat temu, ogólnie szału nie ma. Druga cześć czeka w kolejce, może gdzieś za miesiąc dojde niej.

Wilczex

2010-04-15, 21:47
Jeśli to ten film o jaskini i o jakiś ludkach co te laski ganiały po niej, to jest jeden z najnudniejszych horrorów jakie widziałam.

ziom99

2010-04-26, 00:32
dobry film

Masterof

2010-04-26, 23:29
Po dzis dzień załuje przeznaczonych prawie 2h na ten film. Przy tym czymś "Wzgórza mają oczy" to jest masterpiece. Ogólnie lepiej poleżeć w ciszy niż to oglądać.

Asmodea22

2010-06-09, 22:30
Nie wiem, kiedy został wydany, ale kilka lat temu oglądając to było czuć napięcie a film nawet mianowałam moim ulubionym (i nie tylko ja) Teraz, pomimo mojej tendencji do wracania do starych ulubieńców, jest on nudny i nierealny. Cóż, Godzilla podobno tez kiedyś przerażała ;)