18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zeitgeist

Bazyliszek • 2013-04-06, 17:32
No witam Sadole.
Dłuższy czas przeglądam portal, ale do tej pory jako gość.
Z uwagi na pewien dokument postanowiłem się zarejestrować
No i też dlatego, ze czasami mam chęć się wypowiedzieć :-)
Dokument taki jak Zeitgeist, jest dla wielu znany w internecie miał miliony odtworzeń.
Ale są też tacy, którzy tej serii nie widzieli.
Nie jest to teoria spiskowa, typu..."odległość pomiędzy księżycem a słońcem pomnożona przez 5 i podzielona przez 20000 i wyciągnięty pierwiastek oraz podniesienie do 3 potegi daje rok urodzin Hitlera...przypadek, nie sądzę"
Patrzyłem po tagach, już ten dokument był wrzucany, ale teraz kanał Planete, daje trzy części:
Zeitgeist. Spisek rządzi światem”
Niedziela, 7 kwietnia 2013, godz. 11.20 (powtórka)
Bo była emisja 1 Kwietnia
„Zeitgeist. Pieniądz rządzi światem”
Poniedziałek, 8 kwietnia 2013, godz. 20.45
„Zeitgeist. Świat jutra”
Poniedziałek, 15 kwietnia 2013, godz. 20.50
[/size]
Dokument wart obejrzenia, pokazuje w jakim świecie żyjemy, jak jesteśmy dymani, jakimi prawami się kierują "wielcy" tego świata
Jak ktoś kto jeszcze tego nie widział znajdzie czas, to będzie super, ważne by na świecie było jak najmniej obślinionych bezmózgich robotów a jak najwięcej ludzi świadomych
Pozdrawiam[/size]

Jopas91

2013-04-06, 18:27
k***a większej czcionki się nie dało jebnąć?

_R...........s_

2013-04-06, 19:04
Ale zajebiście, program telewizyjny na czerwono.
Osobiście lubię dokumenty z PLANETE, ale po ch*j wrzucać tu ich program. Już lepiej dać linka na yt do tych filmów.

mrmleee

2013-04-06, 19:14
ten dok jest stary jak swiat

Lagan

2013-04-06, 19:19
Dokument zajebisty, warty obejrzenia.

Bazyliszek

2013-04-06, 19:30
Była jeszcze opcja czcionka największa, ale wam darowałem.
Co do linku do Youtube można było, tyle, ze albo film jest pocięty, a jak załącze trzy dokumenty po 1.5 godziny to komu by się chciało ślęczeć aż 1.5 godziny przed kompem :)
To zachęta by wygospodarować, czas na Tv i wygodnie na dużym ekranie oglądnąć
Owszem dokument stary, dlatego napisałem, ze z pewnościa większość to widziała, ale i z pewnością jest odsetek, który tego nie widział i warto im zwrócić uwagę, ze dokumenty warte obejrzenia

Nocturno

2013-04-06, 21:13
Ludzie, czy was pogięło..? Film Zeitgeist został wyśmiany przez historyków i czołowych religioznawców - a opierając się choćby na Durkheimie, czy książkach publikowanych przez NGC (niektórych), oraz na kilku innych źródłach filozoficzno religijnych (np. opracowania filozofii i stosunków korelacji religii z filozofią. Autor to bodajże Tatarkiewicz) - normalny człowiek wyśmieje treści Zeitgeista. Nie wszystkie, ale te dotyczące rzekomego pogaństwa katolicyzmu. Mało tego - Zeitgeist robi zajebistą paćkę z mózgu, bo autor "odkrywa korzenie pogańskie świąt katolickich".. chwila, chwila, chwila. Już w I wieku nazywano to "uświęcaniem kultury" - gdy w miejsce świąt pogańskich wchodziły katolickie, z pewnymi elementami i ubiorami tradycyjnymi. I Kościół mówi jasno - ja się o tym dowiedziałem już w podstawówce na lekcji religii przy rysowaniu baranka i kurczaczków.
Zeitgeist jest oparty na manipulacji - w skrajnej dozie, na perfidnym kłamstwie. Tego jest więcej - Maryja porównana do bóstwa egipskiego. Bo dziewica niepokalanie poczęta. Dziwne, że jakoś tak uciekają Zeitgestowi fakty, że owe bóstewko egipskie ROBIŁO LODA, co jest wyryte w hieroglifach. Że nie była poczęta od Boga Jedynego jako odkupienie za winy grzeszników - a Maryja tak. Są skrajne różnice, nawet podstawowe.
Czy warto obejrzeć dokument? Tak. Po co? By szmatę wyrzucić do śmietnika z innymi teoriami spiskowymi robionymi przez ignorantów i kretynów.

ja...........ax

2013-04-06, 23:45
@up parę rzeczy bym napisał inaczej ale w gruncie rzeczy się zagradzam dziękuję że wybawiłeś mnie od pisania referatu.
teraz mój osobny komentarz zobaczcie sobie jak się rozkłada krzywa inteligencji, jakieś 20% to osoby lekko upośledzone czyli poniżej 90 punktów jakieś 60% ma do 120 co oznacza że są wstanie radzić ze spompowanymi zadaniami jak ktoś im pokaże jak je rozwiązywać dopiero reszta o jednostki które same wynajdują i wymyślają rozwiązania problemów, na doba sprawę 80% naszej populacji to bezwolne barany, potrzebne tylko dlatego, że nie każdą pracę są wstanie wykonać maszyny, oraz rezerwuar genów, kiedy nauka rozwinie się do tego stopnia że te 80% nie będzie nikomu potrzebne, zostaną oni stopniowo zlikwidowani, i zamknięci w gettach, nie będzie żadnych komór gazowych nie po prostu wolny dostęp do narkotyków i alkoholu prawo do eutanazji i aborcji na żądanie, absolutne poczucie braku sensu i perspektyw. kilka pokoleń i problem ludzkości rozwiąże się sam

bishfinger

2013-04-07, 09:54
jabolmax masz świętą rację, tylko że już teraz 80% społeczeństwa nie jest potrzebna, wydajność maszyn jest ogromna, większość obecnych zmian prowadzi do odciążania pracy człowieka czego efektem jest bezrobocie. Dlaczego więc utrzymywać taką wkurzającą masę? Bo ktoś musi te dobra konsumować i dopóki nie wskoczysz na szczebel "niezbędnych" jesteś tylko wkurzającym trybikiem który ciągle coś chce.
Jeśli chodzi o film Zeitgeist to mnie bardziej interesuje kto finansuje tak profesjonalnie zrobiony film? Może ktoś wie. Czy w filmie jest prawdziwa treść czy nie to nie wiem. Jedno zauważyłem, rzeczy dobre są robione po cichu - rzadko są opisywane w TV, prasie a tym bardziej w internecie, natomiast gdy ktoś chce zbić kapitał to nagrywa profesjonalnie zrobiony film np. żeby zebrać datki na ochronę ziemie przed nadlatującą planetą NIbiru, wykreować się na gwiazdę jak Bieber lub żeby kogoś lub całe społeczeństwo zdyskredytować jak ..no właśnie Zeitgeist.
Film warty oglądnięcia, jeśli jesteśmy krytyczni, pierwsza część - nie wiem bo się nie znam ale z drugiej i trzeciej coś się ciekawego można dowiedzieć.

vito

2013-04-07, 14:22
Oglądałem tą część "Spisek rządzi światem" tzn 2 i 3 part czyli powiedzmy od 9/11 WTC i jeśli do tych faktów cieżko mi się odnieść czy są prawdziwe tzn autorzy filmu pokazali, że FBI maczało w tym palce, a jednostki lotnicze miały w ten dzień próby to nie jest to jasne, niby te jednostki rok wcześniej miały skuteczność 100% a tu nagle jednego dnia 4 poważne uchybienia coś nie halo, ale nie o tym chciałem tutaj. Bo nawet jeśli rząd S.Z odpowiada za to, gówno mnie to obchodzi.
Bardziej mnie interesuje sposób w jaki rozpoczynają konflikty militarne. Nie trzeba oglądać tego filmu, żeby wiedzieć iż S.Z rozwijają się w trakcie wojen(wykresy giełdowe). Dlatego tak je kochają.
@bishfinger nie zgodze się z Tobą, że 80% społeczeństwa nie jest potrzebna, dlaczego? EKONOMIA 80% ludzi zarabia na 20% ktoś musi kupować i sprzedawać, te 20% inwestuje, gdyby tylko oni zostali i maszyny kto by kupował ich produkty?
Im więcej ludności tym więcej żywności trzeba produkować, której będzie coraz mniej przez co będzie droższa ale tylko dla tych co spełniają jedynie potrzeby fizjologiczne.

Według mnie wojna globalna musi nastąpić, za dużo jest Nas na planecie. Fakty są takie, że jesteśmy drapieżnikami i żyjemy zbyt długo bez konfliktu, przynajmniej w Europie. A czy to będą zamieszki domowe czy cokolwiek innego nie jestem wróżbitą, ale historia lubi się powtarzać.

Nocturno

2013-04-08, 06:23
@jabolmax - bo to jest tak z lewicą i tego typu gównianymi filmikami (no przecież one dążą do anarchizmu i rujnują konserwatyzm..):

Najpierw (wykorzystując niepokoje społeczne) wmawiają ludziom, że jest inaczej, niż myślą. Oni nie przekonują racjonalnie - oni wmawiają. Namawiają do swoich niby poglądów. Następnie tak zmanipulowany człowiek, żyjący w świecie pełnym "tego, co nas otacza! Spisków i to nie żadne teorie!" zaczyna wszędzie widzieć te spiski...
I sam sobie daje "potwierdzenie teorii" zawartej w filmie.

Wrócę do tego nieszczęsnego łączenia katolicyzmu z pogaństwem. Taki typowy debil z szarej masy pójdzie do kościoła raz na rok, spojrzy na figurę matki boskiej niesionej na postumencie, potem wróci do domu, włączy kanał NGC, albo na necie filmy robione przez tych "odkrywających prawdę" z gatunku "przebudźcie się"... zobaczy, jak czarownicy Voo Doo oddają cześć "wielkiej matce" i.. powiedzą: TAK! TO PRAWDA!

Ale rączki ich nie "świerzbią do kindybała" - do książek, by porównać teorię z chociaż kilkoma historykami i religioznawcami, a także filozofami, albo co ciekawszymi publicystami i felietonistami. Nie.. bo to by zbyt wiele wymagało. A szara masa jest dlatego szara, bo nie lubi mądrości, ani wiedzy, a dążenie do Prawdy, uznaje za ściemę.

Ja nie mówię - może tak być, że jakieś ch*je siedzą na górze tej całej machiny i coś z nami chcą robić. Nie mówię - wiem o Bilderberg, wiem o Masonerii... tyle tylko, że ich istnienie nie jest tajemnicą, jakby chciał zeitgeist i jego fani. To żadna tajemnica.
Dlatego powinni sobie zapamiętać tacy kretyni:
NIE, Internet to nie stara i antyczna księga pełna prawdy!
Zawsze powtarzam:
Chcesz się nauczyć? Naucz się sam.
Nie jesteś pewien? Sięgnij do tylu autorytetów, z tylu różnych poglądów, ilu się da.

kaktuz

2013-04-09, 12:37
Zeitgeist oczywistym jest ze ten film to stek bzdur jak juz sadole powyzej napisali film zostal wysmiany przez historykow. ja bym go polozyl na jedej polce z endgame illuminati bigpicture kimatica i inne jakies gowna tego oszoloma davida icka

najgorsze w filmach tego typu jest to ze klamstwo mieszane jest z prawda a ciezko sama te prawde wylapac i czesto lbo ktos ma calosc w dupie albo calosc lyka jak mlody pelika ale jak dla mnie tworzenie takiego gowna powinno bys karane

Bazyliszek widzisz kto tu toba manipuluje wielcy tego swiata czy autor filmu