18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Że życie ma sens

sa...........os • 2013-05-22, 14:07
"Akcja filmu rozgrywa się na jednym z osiedli w zachodniej Polsce. Grupa przyjaciół z podwórka znajduje sposób na prowincjonalna stagnację w amatorskiej twórczości filmowej. Niespodziewanie pojawia się chłopak z sąsiedztwa z nowymi pomysłami...Oprócz imprez techno i rozrywkowych wieczorów w osiedlowej knajpie oferuje również eksperymenty z narkotykami."

reżyseria: Grzegorz Lipiec
scenariusz: Grzegorz Lipiec
produkcja: Polska
gatunek: Dramat

Świetny, undergroundowy film opowiadający o tym, do czego może doprowadzić ćpanie. Całość utrzymywana w czarno-białej konwencji, co potęguje posępny klimat tejże produkcji. Warto się zapoznać. Zdaje się że istnieją dwie wersje. Jedna jeśli mnie pamięć nie myli ponad dwugodzinna, druga znacznie krótsza (akcja zaczyna się gdzieś dopiero w połowie wspomnianej wcześniej wersji, za to jest bogatsza w rozmaite wątki). Drugą wersję można znaleźć w całości na youtube.
Poniżej fragment z filmu. Chłopok dilował i nie zapłacił za ochronę.


Caribou

2013-05-23, 06:17
Miałam kiedyś fazę na takie filmy, ale przy tym wysiadłam. Nie skończyłam. Po około 3/4 filmu zrezygnowałam, bo w ogóle nie rozumiałam co i dlaczego po sobie następuje. Najwidoczniej zbyt daleko posunięta awangarda filmowa jak dla mnie. Rozczarowujące, biorąc pod uwagę, że lubię różne niszowe produkcje. Ta jakoś działa mi na nerwy.

sa...........os

2013-05-23, 11:30
Najlepiej ten film odbiorą pewnie osoby, co albo miały styczność z ludźmi uzależnionymi, albo sami takowymi byli/są. A jeśli chodzi o samą awangardę... cóż. Twórcy "Że życie ma sens" zaangażowali byli także między innymi w film Intelekt Kollapse. To już czysty surrealizm i psychodela. ;-) Również że tak powiem "drug influenced".

Riotstarter

2013-11-06, 01:05
Bardzo dobry film. Twórcy za małutki budżet zrobili całkiem przyzwoity film.

Ilhantius

2014-03-18, 15:49
Klasyka Klasyki, film nie do podrobienia, polecam zwiastuny 2 i 3 części na youtube, do teraz nie wiem czy to życie czy film

autsajder_

2014-04-08, 03:06
Świetny film. Ciężko go zrozumieć tak samo jak świat przećpanemu człowiekowi.

sparx

2014-11-20, 03:51
Film świetny chociaż filmik który wrzuciłeś przywołuje pewien niepokój, tym bardziej jeśli spojrzeć na godzinę o której ja to k***a piszę ^^