18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zdanie licealistów nt. żydów

tyrande • 2013-04-22, 18:57
Wrzucam wam zdjęcie artykułu zerżniętego z uniface.pl i znalezionego na o2.pl Przedstawia on dane nt. tego ile licealiści wiedzą o historii. Jednak mnie zainteresował pewien fragment ( zaznaczony czerwonym prostokątem)


Tu jawi się moje pytanie :
:arrow: Czy te ~40% licealistów to antysemici czy bywalcy sadistic.pl ?

GillesV

2013-04-22, 19:25
raczej bym ich nazwał ludźmi z własnym zdaniem ;-)

alveanerleo2

2013-04-22, 19:27
Nie istnieje nic takiego jak antysemityzm. Termin te powstał jako tarcza, która ma bronić Żydów i przysłaniać ich oszustwa. O antysemityzmie można by było mówić, jeśli byłby domeną tylko jednego narodu lub grupy etniczno-kulturowej. Ale Żydów nienawidzą wszyscy. Wszędzie gdzie się pojawili, w każdym zakątku świata robili sobie wrogów. To świadczy źle o Żydach, nie o świecie.

Kokolino

2013-04-22, 19:58
W poprzedniej pracy miałem wątpliwą przyjemność z pełnym przekrojem Żydów: od małolatów z Izraela co przylatywali do Polski zobaczyć Oświęcim, przez biznesmenów, aż po chasydów z Brooklyn'u (ci są "najlepsi"). Jedno jest pewne - od tamtego czasu jestem antysemitą w ich rozumieniu i się tego nie wstydzę.

en-em

2013-04-22, 21:07
ten instytut hmo homini powinien mieć jeszcze jedno słwoo -lupus,żeby uzupełnić profil swoich działań.tak rozpowszechniona ankieta to wkładanie kija w mrowisko. jest wiele okazji żeby sprawdzić kogo chcielibyśmy za sąsiada-rocznica zajęcia zaolzia i czesi.. wyprawa Piłsudkiego na wschód i Ukraińcy oraz Rosjanie.. czy wreszcie powstania śląskie i niemcy..albo potop i szwedzi.. ale nie- to nie byłoby tak wymowne jak ukazanie"antysemityzmu"..a przecież równie dobrze nie chcielibysmy mieć w rodzinie,wspólnie sie uczyć czy mieć za sąsiada żadnej z w/w nacji. najwidoczniej jednak komus zalezy na wypromowaniu nas jako zagorząłych antysemitów. i kij im w ucho.

Ork.Fajny

2013-04-22, 21:10
j***ć żydów... Trzy punkt wyżej nad tym zaznaczeniem wołają o pomstę do nieba...
Jak się żydzie przestaną szarogęsić to ludzie przestaną na nich zwracać uwagę.

bishfinger

2013-04-22, 21:24
Ciekawe jak wyglądałyby wyniki takiej ankiety w Tel Avivie

KamilAW

2013-04-22, 21:48
Ta poprawność polityczna/kulturowa sprawi że obudzimy się kiedyś z ręką w nocniku do którego naszczał ciapaty na folwarku żyda.

Svetlan

2013-04-22, 22:11
Te ankiety można o kant dupy rozbić. Pamiętam, że w liceum mieliśmy ankietę nt. czerniaka.
Wg. niej moja klasa uważała czerniaka za pyszną zupę z jagód, konekwencje to zmiana koloru skóry, a następnie wyzysk przy zbieraniu bawełny, a rokowania są tragiczne, bo murzynów słabo karmią.


Tak, tak. Później uścisk dłoni dyrektora i oklaski sekretarek. Woźne nam przez miesiąc buty myły.

Sycylijczyk

2013-04-22, 22:30
alveanerleo2 napisał/a:

Żydów nienawidzą wszyscy. Wszędzie gdzie się pojawili, w każdym zakątku świata robili sobie wrogów. To świadczy źle o Żydach, nie o świecie.



Właśnie za takie teksty, PAN Jasiewicz był tak skrupulatnie cytowany przez media.
Podoba mi się twój tok myślenia, :wodka: z resztą prawdopodobnie zapożyczony, ale k***a ten gif na końcu...

hgh

2013-04-22, 23:34
A Żydzi na to "sratatata" - i tak rządzą całym światem. :-/

ru_ziolo

2013-04-22, 23:49
Cytat:

Czy te ~40% licealistów to antysemici czy bywalcy sadistic.pl ?



A to nie na jedno i to samo wychodzi ? :)

daniello17

2013-04-23, 11:50
Duch w młodzieży nie ginie :)

Dymekx

2013-04-23, 14:48
Mówią o powstaniu w getcie jak by to było jakieś odrębne wydarzenie a nie część wielkiego powstania. Dobra prawdziwi warszawiacy na jakich osiedlach były jeszcze powstania zróbmy z nich oddzielne rocznice wybuchu powstania na ul. xyz :D

Kokolino

2013-04-23, 18:15
Dymekx - ale takie obchody są. Przynajmniej u mnie na Mokotowie. Uczestniczę na Morskim Oku i na centralnych obchodach na Kopcu.