18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zdał egzamin nie mając rąk

BIORESWOJE • 2016-09-16, 12:56



Ogólnie j***ć tvn ale.. no zobaczcie sami. :idzwch*j:

Rudinxon

2016-09-16, 22:18
Niech spróbuje prowadzić auto w manualu :D

BrianGriffin

2016-09-16, 23:23
BIORESWOJE napisał/a:

Ogólnie j***ć tvn ale..



Ale ty masz silną psychikę...

zielak300

2016-09-17, 00:07
Japie**ole, ja w 2008 zdalem za 4tym razem :D

pawelozory

2016-09-17, 00:11
Ciekawe czy obowiązuje go zasada prawej ręki? He, hehe, hehehe.

kaelem

2016-09-17, 00:13
Przynajmniej w stresie nie puści rąk z kierownicy.

quraaq

2016-09-17, 00:21
kokos_123 napisał/a:


Jeśli ma jedno oko, to nie ma głębi, więc nie potrafi dokładnie ocenić odległości i prędkości innych pojazdów



W teorii jak najbardziej słuszna prawda, ale w praktyce bywa różnie - niektórzy świetnie sobie radzą z oceną odległości pomimo braku możliwości widzenia stereoskopowego, inni pomimo sprawnych obydwojga oczu - mają z tym problemy.
Karol Bielecki, na ten przykład, zaadaptował się rewelacyjnie szybko.

To wszystko kwestia indywidualnych predyspozycji.

ellsworth

2016-09-17, 00:29
Jakoś nie mam zaufania do takiej jazdy. Przecież kierownicę trzeba pewnie TRZYMAĆ, a on ma ledwie położoną stopę na niej. Gdzie tu jakakolwiek kontrola gdy pojazd wpadnie np. w poślizg, gdy strzeli opona, gdy potrąci się sarnę? ŻADNA. Kierownica mu poleci gdzie będzie chciała i nic nie zrobi.

Caban1908

2016-09-17, 00:33
crossdressphyxia napisał/a:

k***a nie rozumiem, gość bez rąk nie dość, że dostał prawo jazdy, to jeszcze trąbią o nim w wiadomościach, a mój znajomy jest niewidomy na jedno oko, co jest wystarczające, żeby nie dostać prawa jazdy, ale jest to w ch*j za mało, żeby dostać jakąkolwiek rentę czy orzeczenie o niepełnosprawności. Dodam tylko, że koleś po takim czasie przyzwyczaił się na tyle, że w codziennych obowiązkach nie odbiega praktycznie w ogóle od kogoś, kto widzi normalnie. Poj***ne.



k***a to dziwne, ja mam niedowidzenie oka lewego (widzę ale słabo) i normalnie mam prawko jazdy. Jedynie co, to czasowe badania dostaję na 5 lat. Teraz w lipcu byłem drugi raz na badaniach i drugi raz 5 lat ważności PJ dostałem.

W............R.

2016-09-17, 00:41
Ten to może naprawdę powiedzieć byle politykowi "ja to bym panu nawet nogi nie podał" :D

p0lybius

2016-09-17, 00:43
@Ktoś tam wyżej

Właśnie gadasz bzdury. Człowiek, który nie ma jednych organów, nadrabia innymi. Tracisz wzrok, polepsza ci się słuch i na odwrót. Tracisz ręce, przystosowujesz się i po kilku latach możesz w zdecydowanej większości prac - po ich dostosowaniu - nie odczuwać różnicy.

Człowiek wsiadając pierwszy raz do samochodu, nie potrafi nic. Uczy się pewnych nawyków i zachowań, przyzwyczaja się i wyrabia wprawę. Uwierz mi, że wtedy nie ma kompletnie żadnej różnicy pomiędzy człowiekiem z dwiema rękami, czterema rękami a brakiem rąk.

Pewni ludzie panikują i puszczają kierownicę, machają nią jak poj***ni, wciskają hamulec do dechy z byle powodu, gaśnie im samochód etc. To jest niebezpieczne. Tak samo mają ludzie bez rąk.

Ale potem wyrabiają wprawę a ich mięsnie pracują na pamięć. Tak samo mają doświadczenie żołnierze, nawet nie są tego świadomi kiedy ręce praktycznie same im strzelają, w dwie sekundy potrafią zmienić magazynek, nie kontrolują tego i nie analizują, takie odruchy jak to, że cofasz rękę kiedy się poparzysz, bez rozmyślania o tym.

Nie chodzi w jaki sposób kontrolują samochód, ale w jakim stopniu zaawansowania to robią. Zobacz na YT, że niektórzy bez rąk jeżdżą samochodami... WRC. Popie**alają po 100km/h na torach wyścigowych, wchodzą w poślizgi, driftują, robią sztuczki jak w szybkich i wściekłych.

Jak ktoś ma ręce, to też jeżeli ma odpowiednią praktykę potrafi w jakiś sposób troszeczkę naśladować takich ludzi bez rąk. Kierują kolanem rozmawiając przez telefon etc. Ale oni nie robią tego od zawsze i wciąż podstawowym organem do kierowania pojazdu są ręce, stąd w przypadku poślizgu czy coś, mają przej***ne.

Są ludzie, co mają ręce i nogi i jeżdza jak poj***ni. Strach koło nich siedzieć.

Zresztą, skoro zdał prawko to znaczy, że potrafi sobie poradzić. Reszta już jest trochę pie**oleniem, bo posiadanie rąk wcale nie oznacza posiadania umiejętności wychodzenia z poślizgu etc. Dalej to już jest doświadczenie a nie umiejętności.
Na bank niektórzy ludzie bez rąk potrafią jeździć lepiej niż ty i ja.

Po prostu nigdy inaczej nie próbowałeś i dlatego to się wydaje dziwnie i niebezpiecznie. A dla takich ludzi nogi to ich ręce i po odpowiednim dostosowaniu użytkowanych przedmiotów, nie ma dla nich różnicy w efektach ich działań.

~Faper Noster

2016-09-17, 00:55
Może i zdał prawko, ale ciasteczek nie dostał

shogun

2016-09-17, 09:37
na motor niech zda

sezamkowyRozpierdol

2016-09-17, 11:00
Kolejna niebywała historyjka TVN'u, dokładnie jak z podkładaniem butelek po piwie na śmietniku przy komisariacie, ogłupianie ludzi, oni sobie z nas jaja robią :-D
Gdyby ktoś miał chociaż nogę lub rękę w gipsie - już nie zostanie dopuszczony do egzaminu, a co dopiero jakby był bez rąk.
To jest albo fake, historyjka dla ogłupienia ludzi albo po prostu kapitał o tym zadecydował.
Jeżeli jest tutaj ktoś niepełnosprawny nie mając nogi lub ręki albo słaby wzrok niech sobie spróbuje zrobić prawo jazdy bez obstawy mediów - oto cała historia :amused:

Gnoyek1990

2016-09-17, 11:42
crossdressphyxia napisał/a:

k***a nie rozumiem, gość bez rąk nie dość, że dostał prawo jazdy, to jeszcze trąbią o nim w wiadomościach, a mój znajomy jest niewidomy na jedno oko, co jest wystarczające, żeby nie dostać prawa jazdy, ale jest to w ch*j za mało, żeby dostać jakąkolwiek rentę czy orzeczenie o niepełnosprawności. Dodam tylko, że koleś po takim czasie przyzwyczaił się na tyle, że w codziennych obowiązkach nie odbiega praktycznie w ogóle od kogoś, kto widzi normalnie. Poj***ne.



Też nie widzę na jedno oko i mam prawko od 8 lat

kamal

2016-09-17, 13:54
To teraz na motor.