18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zatoka Biskajska

kjuba1 • 2016-11-05, 20:40
Trafiliśmy na jebitny sztorm w Zatoce Biskajskiej. Jeden huragan gonił nas z Północy a drugi zbliżał się z Zachodu. I byle zdążyc się schowac na Śródziemnym.
Taka "huśtawka" trwała 4 doby. :jezdziec:
Dla jednych to już za grubo i są pawie oraz tzw "k***a! ja wysiadam ", a dla innych takie warunki są mniej uciążliwe. :sparta:
Jednak idąc się odlac masz gwarancje że nie skończysz tam gdzie zacząłeś . :idzwch*j:

Materiał własny. Pozdrawiam.

Mors_Nigra

2016-11-05, 23:37
Ale nigdzie u was palić nie można? Jak to, to tak to, to?

Krak

2016-11-06, 00:14
A macie tam jakąś babę?
Długo trzeba pływać na ręcznym?

spinaczel

2016-11-06, 01:16
ten kto był na morzu tylko rozumie...

fayhan

2016-11-06, 01:17
Kolega po której Akademii Morskiej? Jaki stopień teraz?

pieprzeadmia

2016-11-06, 01:35
fajny materiał , szkoda że taki krótki

NastyRascal

2016-11-06, 02:16
@masterghost
akademia morska szczecin.

kjuba1

2016-11-06, 07:38
Jest lista pytań. Już spieszę z odpowiedziami :!:

qwachu napisał/a:

... oraz przypina się pasami


Nie spotkałem się z takim rozwiązaniem ale jest bardzo ciekawe :ok: Napewno poruszę kwestie z kim trzeba :)

pyskatyyy napisał/a:

I w takiej chwili jako majtek jesteś r*chany przez kapitana bo myślał, że to wasz koniec?:V


Przykro mi ale nie. Ale widzimy że masz ciekawe wspomnienia z rodzinnego rejsu po mazurach. :kawa:

tgdarek napisał/a:

..., Algeciras czy Malaga, zapraszam na browara.


Dzięki za zaproszenie :piwo: Czasami tam wpływamy. Będę pamiętał i w miare możliwości się odzywał 8-)

masterghost napisał/a:

mozesz troche przyblizyc specyfikacje zawodu?


Po Pierwsze za późno nie jest. Znam chłopaków startujących w branże po 30stce, więc sprawa do ogarnięcia ;-)
Na statku najczęściej są dwa główne działy. Pokładowy i Maszynowy. I od najniższego: praktykant- > marynarz wachtowy -> starszy marynarz -> bosman -> III oficer -> II oficer -> I oficer -> kapitan. W maszynie tak samo oprócz kapitana.
Na początek kursy dla każdego obowiązkowe zwiazane z bezpieczeństwem pracy, twoim i statku. Plus międzynarodowe świadectwo zdrowia. Szkoły dadzą Ci szybszą możliwośc awansu a awansowac możesz po zdobyciu odpowiedniego stażu i dobrej opinii. Do wyboru masz Akademie Morską, Szkoły Policealne lub kursy kwalifikacyjne po każdym kolejnym stopniu.
Ogólnie trzeba chyba miec do tego jakieś powolanie bo czasami nie bedzie Cie w domu np na święta itp. No i nie miec choroby morskiej ;) Polecam zaparzyc kawę i wpisz w google: życie marynarza. Oj naczytasz się naczytasz ;) przyjemnej lektury :)

Mors_Nigra napisał/a:

Ale nigdzie u was palic nie można? Jakto,to tak to, to?


Spokojnie :) można można... zależy od statku i ładunku ale są wyznaczone strefy. A na wodach międzynarodowych szlugi mamy bezcłowo liczone czyli za 50% polskiej ceny sklepowej. :beka:

Krak napisał/a:

A macie tam jakąś babę? Długo trzeba pływac na ręcznym?


Baby są teraz wszędzie. Prawda, tutaj w zdecydowanej mniejszości. A sytuacja jak na lądzie. Nie każdą koleżankę z pracy weźmiesz w obroty i nie każda da się wziąc w obroty.
A na ręcznym jedziesz tydzień, dwa, miesiąc, dwa, cztery... zależy czy w domu czeka na Ciebie Twoja druga połówka i jaki masz do niej stosunek czy co port to inna. :nie_znaju: Mówią że marynarz w każdym porcie ma inną dupe. Jest to stereotyp mocno przerysowany.

fayhan napisał/a:

Kolego po której Akademii Morskiej? Jaki stopień teraz?


Akademia Morska w Gdyni- w trakcie. zbliżam się do offa :)

moskalowy napisał/a:

To też masz fajne...


A dziękuję, cieszę się że się podoba 8-) Taki pamiątkowy klip zamiast zdjęc :)

hmmm... chyba wszystko :roll: Mam nadzieję że odpowiedzi są satysfakcjonujące :)

kocyk8000

2016-11-06, 10:09
jak tak sobie plywacie to masz czas zeby zarzucic wedke albo chociaz puscic jakas siatke zeby sie ciagnela za wami

2kes

2016-11-06, 10:54
Tyle pytań do kolegi to i ja zapytam.
Pytanie czysto techniczne : Ile Wam te wycieraczki wytrzymują i jakiej firmy używacie :-D

skrtrk

2016-11-06, 11:04
@kjuba1
zrób AMA na wykopie

mpg40

2016-11-06, 11:55
Szacun! i piwo oczywiscie!

vikinq

2016-11-06, 16:43
Ja czekam na więcej materiałów. Skrzynka zimnego piwka dla Ciebie :)