18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zarząd PZPN chce amnestii dla kibiców

MareKSG • 2013-01-16, 18:24


Zarząd PZPN podjął dziś uchwałę, w której zwraca się do Komisji Ligi Ekstraklasy SA, Wydziału Dyscypliny PZPN oraz Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN o darowanie klubom kar dotyczących zachowania kibiców na stadionach.

Zarząd PZPN zwraca się do tych gremiów o amnestię polegającą na anulowaniu wszystkich kar wydanych do 1 stycznia 2013 r. w tym zamknięcia stadionów lub części stadionów oraz zakazów wyjazdowych.

Do tego bonus. Stanowisko PZPN ws. rac oraz miejsc stojących:

Zapewnienie bezpieczeństwa na stadionach to jedno z kluczowych, we współpracy z instytucjami państwowymi, zadań PZPN – powiedział wiceprezes Roman Kosecki. - W ostatnich latach osiągnięty został duży postęp, ale jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, nigdy nie można spocząć na laurach. Jednocześnie, musimy też przejrzeć dokładnie ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych. Chociażby kluby i kibice zgłaszają pewne zastrzeżenia, a po licznych inwestycjach na Euro 2012, musimy teraz zadbać, aby stadiony wypełniały się kibicami.

Generalnie, w związku panuje pogląd, że obecne przepisy są zbyt rygorystyczne, jeśli wziąć pod uwagę polską specyfikę stadionową. Owszem, one były w porządku na EURO 2012, po to je właśnie w 2011 roku zaostrzano, jednak teraz wiele zapisów jest po prostu nieżyciowych. Na przykład PZPN chciałby, aby na jednej z trybun kibice mogli stać, tak jak to jest teraz w Niemczech. Pojawił się też temat rac, które pod kilkoma warunkami mogą być dopuszczalne na obiektach.

- Stoimy na stanowisku, że używanie, oczywiście pod specjalnym nadzorem rac, nie wpłynie na wzrost niebezpieczeństwa podczas meczów - przyznał Mirosław Starczewski, wiceprzewodniczący komisji ds. bezpieczeństwa PZPN.

Źródło: 90minut, własne

Teraz możecie hejtować, to wy jesteście ekspertami :lodowka:

P.S. Ryży nie zawsze znaczy wredny :pijaki:

Skid17

2013-01-16, 18:30
Chwała Bońkowi za to co robi, wielki browar mu za to!

Wdr

2013-01-16, 18:38
k***a ten Kraj jest zajebiście śmieszny hehehe dadzą Wam jakiś k***a ochłap coby napchać Wam buzie i zaraz padacie na kolana jak sługusy i się spuszczacie że ooo zajebiście no teraz to będzie zajebiście a po chwili dopie**alają Wam jeszcze bardziej k***a nabijacie się z murzynów arabów a prawda jest taka że te ów bambusy arabusy mają więcej godności i honoru niż wy bo nie dają się tak j***ć jak Wy się dajecie! Macie k***a gorzej niż niewolnicy w własnym k***a Kraju w własnym Kraju jesteście gorzej traktowani niż Polak w Anglii ja pie**ole zmieńcie to w końcu bo wasze dzieci będą sprzedawane jako niewolnicy do innych krajów w własnym Kraju!

Bl...........er

2013-01-16, 18:40
Wdr napisał/a:

k***a ten Kraj jest zajebiście śmieszny hehehe dadzą Wam jakiś k***a ochłap coby napchać Wam buzie i zaraz padacie na kolana jak sługusy i się spuszczacie że ooo zajebiście no teraz to będzie zajebiście a po chwili dopie**alają Wam jeszcze bardziej k***a nabijacie się z murzynów arabów a prawda jest taka że te ów bambusy arabusy mają więcej godności i honoru niż wy bo nie dają się tak j***ć jak Wy się dajecie! Macie k***a gorzej niż niewolnicy w własnym k***a Kraju w własnym Kraju jesteście gorzej traktowani niż Polak w Anglii ja pie**ole zmieńcie to w końcu bo wasze dzieci będą sprzedawane jako niewolnicy do innych krajów w własnym Kraju!



Czyżby głos ze zmywaka ?

Wdr

2013-01-16, 18:48
@up czemu? żyje w Polsce jedynie postarałem się o inne obywatelstwo i teraz mam lepiej:)

BrunerOvned

2013-01-16, 18:52
Wdr, skoro już zabierasz głos na temat kraju, w którym sie urodziłeś - to zwyczajnie najpierw naucz sie pisać poprawnie po polsku i skończ jakąś szkołę, żebyś przypadkiem nie skończył jako magister teologii w jakiejś mieścinie pod Liverpoolem podcierając dupy lepszym i mądrzejszym od siebie (no, chyba że już za późno...).
Zapoznaj się z przecinkiem i kropką na początek, oto one:

.

,

Praca domowa: zgadnij, który znak jest przecinkiem, a który kropką.

Młody jesteś jeszcze i głupi widocznie... Ale mam dobrą wiadomość: jedno minie na pewno, gwarantuję!

Wdr

2013-01-16, 18:56
@up skończyłem dobrą szkołę wojskową przypadkiem możesz mi ssać bąka bo pewnie masz jakiegoś śmiesznego magistra a na znaki interpunkcyjne zwyczajnie mam wyj***ne w wojsku pisało się raporty bez tego gówna to jest internet i moge sobie k***a pisać jak mi sie podoba 1 kropka 2 przecinek

MareKSG

2013-01-16, 18:58
Wdr napisał/a:

k***a ten Kraj jest zajebiście śmieszny hehehe dadzą Wam jakiś k***a ochłap coby napchać Wam buzie i zaraz padacie na kolana jak sługusy i się spuszczacie że ooo zajebiście no teraz to będzie zajebiście a po chwili dopie**alają Wam jeszcze bardziej k***a nabijacie się z murzynów arabów a prawda jest taka że te ów bambusy arabusy mają więcej godności i honoru niż wy bo nie dają się tak j***ć jak Wy się dajecie! Macie k***a gorzej niż niewolnicy w własnym k***a Kraju w własnym Kraju jesteście gorzej traktowani niż Polak w Anglii ja pie**ole zmieńcie to w końcu bo wasze dzieci będą sprzedawane jako niewolnicy do innych krajów w własnym Kraju!



PZPN nie ma przecież żadnego związku z tym co się dzieje w kraju poza piłką nożną. Mnie cieszy, że chociaż w tym aspekcie Polska będzie cywilizowanym krajem, a to, że robimy za murzyńską pensję to druga sprawa. Wiem, że mam 19 lat i to co powiem może być dziwne, ale jeszcze do niedawna czułem się dumny z tego, że jestem Polakiem, uważałem, że mam szczęście, że się tu urodziłem. Czas jednak zweryfikował moje odczucia, bo teraz jedynym wyjściem jest według mnie, sp***alanie z tego kraju. Nie widać postępów, nie widać w ogóle jakichś perspektyw na przyszłość. Mentalność Polaka czy np. Niemca to przepaść. Żyjemy w ciągłym stresie, musimy napie**alać żeby mieć co do gara włożyć. Niemcy żyją natomiast na większym luzie, bo z ich pensji można spokojnie wyżyć i sprawić trochę radości rodzinie. Emeryci wyglądają jak 40-sto latkowie w Polsce. Do tego w Polsce społeczeństwo jest bardzo podatne na manipulacje co widać, po obecnych sondażach. Mimo, że ten kraj powoli staje się obozem dla niewolników, nadal głosujemy na tych samych sk***ieli niszczących ten kraj. Większość nawet nie zdaje sobie sprawy jak bardzo daje się dymać na wypłatę. I to jest smutne. Nikt nawet nie chce walczyć o lepszą Polskę, bo niby jest dobrze. Nie dziwię się, że jest coraz więcej emigrantów i ja niedługo również do nich dołączę. Kraj piękny, ale trzeba patrzeć na własne interesy, bo rządzących też interesuje ich własny interes. Władza jest dla ludu, ale nie w Polsce.

Skid17

2013-01-16, 19:09
@up a kto ci powiedział, że niemcy żyją na większym luzie? byłeś w ogóle w niemczech? pracowałeś? gówno nie na luzie mają tak samo jak my, nie tylko w Polsce życie drogie kolego, ja tam wolę Polskie gówno w polu niż fiołki w Neapolu, ciekawe czy jak wyemigrujesz to czy będzie ci się tak podobało na obczyźnie

j-t-t-s

2013-01-16, 19:13
Up. Wyjedź, jak najszybciej. Jak teraz zaczniesz pracować, to za jakieś 5-10 lat będzie Cie stać na studia tam gdzie wyjedziesz.

Wyjedź też proszę, bo już... mam szczerze dość tego pier... ludzi Tobie podobnych.

Wszystko było by ok, gdyby nie ta roszczeniowa postawa wobec rządzących... "Rządzących interesuje uch własny interes" odkrywcze.
Szwecja i Norwegia już na Ciebie czekają, tam rządzący będą się Tobą interesować, czasem nawet wtedy kiedy nie będziesz się tego spodziewał - np. kiedy kupisz wódkę dwa razy w tygodniu. Wtedy zapukają mili panowie albo panie z opieki społecznej zapytać czy przypadkiem nie popadasz w alkoholizm.

Jeżeli taki model Ci nie pasuje Stany i UK też Cie przyjmą. Nie liczyła bym jednak na zainteresowanie ze strony rządzących, bo Ci mają Cie głęboko w nosie...


Dość już tej żenującej zmywakowej audycji. Przypomina mi to dwie rzeczy:
1. Potrzebę uzasadnienia i dodania sobie odwagi do dania nogi.
2. Teatralne żale przewrażliwionej nastolatki, która pieprzy o samobójstwie zamiast po prostu raz porządnie ze sobą skończyć.

MareKSG

2013-01-16, 19:16
skid07 napisał/a:

@up a kto ci powiedział, że niemcy żyją na większym luzie? byłeś w ogóle w niemczech? pracowałeś? gówno nie na luzie mają tak samo jak my, nie tylko w polsce życie drogie kolego



Mam rodzinę w Niemczech i to mi wystarcza. Ponadto byłem w Niemczech i widziałem chociażby ceny różnych produktów, które po przeliczeniu kursu czasami wychodziły nawet taniej niż w Polsce. Tzn. u nas coś kosztuje 4 zł, to tam masz za 1 euro. Przy wypłatach rzędu 2000 euro u nich i naszych 2000 zł na tym samym stanowisku daje 4-ro krotną różnicę.


@j-t-t-s - już wolę coś takiego niż to co jest w Polsce. Obecnie prowadzę swoją, jednoosobową działalność gospodarczą i widzę postawę US wobec mnie. Zachowują się jak hieny, czekając na moje potknięcie, żeby tylko doj***ć mi karę. Już wolę żeby pytali czy nie popadam w alkoholizm niż czuć się jak przestępca dlatego, że coś zarabiam.

Anders Breivik

2013-01-16, 19:55
no poj***ło patologii miejsce jest w pierdlu a nie na stadionie gdzie przychodzą normalni ludzie z rodzinami i dziećmi

PiotrTAG

2013-01-16, 21:35
Dziś na portalu Legionisci.com ukazał się artykuł o abolicji na zakazy wyjazdowe dla klubów od Ekstraklasy do II ligi. Wojciech Zieliński, obecnie szef Komisji ds Prawnych PZPN, tłumaczy ten pomysł jako gest i wyciągnięcie ręki do kibiców. I zapewne na tym zależy nowemu prezesowi PZPN, Zbigniewowi Bońkowi.
Pod tym artykułem pojawiła się masa niepokojących komentarzy chwalących Bońka, że w końcu poszedł po rozum do głowy i chce się dogadać z kibicami. I na tym również prezesowi PZPN zależy - byście w to uwierzyli.

Całe to „wyciąganie ręki” spowodowane jest ogólnopolskimi działaniami – bojkotami, protestami i wieloma innymi akcjami uświadamiającymi ludzi nie związanych na co dzień z piłką nożną i środowiskiem kibicowskim akcja zbierania podpisów pod nowelizacją ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych).

PZPN jest instytucją nastawioną na konkretne zyski, a nie polepszenie jakości polskiej piłki i atmosfery na stadionach, toteż gdy zobaczyli malejące słupki przychodów z meczów oraz brak możliwości napędzania ludzi na jakiekolwiek mecze, jak to miałoa miejsce przed Euro2012, musieli wybrać swoje tzw. „mniejsze zło” i przybrali maski dobrych wujków.

Dlaczego Boniek nie wpadł wcześniej na ten pomysł? Jest prezesem dokładnie od 26 października ubiegłego roku – dlaczego nie wykonał tego „wspaniałomyślnego gestu” jeszcze w poprzedniej rundzie? Na to pytanie każdy myślący samodzielnie człowiek potrafi sobie odpowiedzieć.

Po Euro2012 skończyła się zajawka „Andrzejów i Januszy” na jakiekolwiek rozrywki sportowe, które rozgrywane są poza domem. Jednak nie udało im się stworzyć nowej generacji kibiców na wzór modelu z siatkówki, którzy zawsze przyjdą i zawsze jakiś pieniążek zostawią, bo lubią coś przekąsić w trakcie wątpliwej jakości widowiska.

Choć nie będą chcieli się do tego przyznać, to pomysł na abolicję, nie wyszedł od samego nowego prezesa, który teraz będzie uosobieniem cnót i zaprowadzi porządek. Pomysł ten zrodził się przez naszą postawę, która przeszkodziła dziadom w generowaniu zysków.

Nie dajmy sobie odejmować zasług dla polskiego ruchu kibicowskiego!


Tak jak jesteśmy antyITI, tak samo jesteś antyPZPN! Czy naprawdę myślicie, że zmiana jednego ogniwa w tym związkowym bagienku może pomóc w odbudowie relacji z kibicami i jakości polskiego futbolu?
Czy jesteśmy przekonani, że w zamian za te kilka pucharowych meczów, nie będą chcieli czegoś w zamian?


konieciti.pl

Robią tak bo kasy ch*je nie mają.Chociaż Boniek robi coś by było w miarę normalnie.

modzgi

2013-01-16, 21:42
To rudy ch*j , złodziej i oszust.
Zapomnieliście juz chyba jak sie popisał jako trener reprezentacji polski?
Ano możliwe że zamłodzi jesteście. Wasz Pan Kochany Boniek pojechał do włoch na jakiś mecz( juz nie pamietam jaki), sprzedał go, i nie wrócił do kraju przez rok, reprezentacja już przyjechała bez trenera.
TV i kampanie medialne wam wszystko wcisnąl, teraz chce przestępców wpuszczać na stadiony.
Zapomnieliscie jak się zachwycali Grzesiem, z tym rudym ch*jem będzie tak samo, a może nawet i gorzej.
Łykajcie dalej ten chłam co wam dają.....

varti

2013-01-16, 21:43
Wdr napisał/a:

@up skończyłem dobrą szkołę wojskową przypadkiem możesz mi ssać bąka bo pewnie masz jakiegoś śmiesznego magistra a na znaki interpunkcyjne zwyczajnie mam wyj***ne w wojsku pisało się raporty bez tego gówna to jest internet i moge sobie k***a pisać jak mi sie podoba 1 kropka 2 przecinek



To chyba była jakaś szkoła dla pie**olonych analfabetów i mięsa armatniego. Ja też raporty pisałem i pisze nadal. A z tego co pamiętam to mój major się potrafił przyj***ć nawet do braku kropki nad i jak ci maszyna źle wybiła. Wiec dzieciaku skończ grać w Call of Duty albo insze gówno i przestań się kompromitować.