18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Żart na braciaku

Flodzia • 2021-11-29, 20:08

Ale heca! :-D

Ramram

2021-11-29, 20:25
Szkoda że nie wybuchło

Hyena83

2021-11-29, 20:35
Mąka. To jedna z najgroźniejszych substancji stosowanych w kuchni. W temperaturze 400 stopni Celsjusza gwałtownie się spala, zwłaszcza jeśli występuje w postaci zawieszonego pyłu i jest duży dostęp do tlenu. Także musi być rozpylona.
Proponuję domowy eksperyment :
Włączyć nagrywanie w telefonie celem uwiecznienia, a następnie nasypać na kartkę i dmuchnąć w stronę płomienia :lol:


Podobny efekt mogą również dawać sproszkowany cynamon, drobno zmielona kawa, kakao, lub cukier puder.
Na tej samej zasadzie działa amunicja termobaryczna.

Lobo24

2021-11-29, 21:13
Ależ sadolka. Zakochałem się.

dogip

2021-11-29, 21:31
Ja pie**olę! Chwila heheszków i kilka dni sprzątania całej chaty. Tego ot tak się nie sprzątnie.

Goldi85

2021-11-29, 21:35
k***a młody ucz sie bo dziurawiec mało Cie nie spalił !!!

KonioBijca

2021-11-29, 21:51
Hyena83 napisał/a:

Podobny efekt mogą również dawać sproszkowany cynamon, drobno zmielona kawa, kakao, lub cukier puder.



Czyli w zasadzie każde żarcie zmielone na suchy pył jest łatwopalne...

Lobo24 napisał/a:

Ależ sadolka. Zakochałem się.



Ty pedofilu...

dogip napisał/a:

Ja pie**olę! Chwila heheszków i kilka dni sprzątania całej chaty. Tego ot tak się nie sprzątnie.



Ej byku, to są dzieci. One nie myślą takimi kategoriami...

Tuco

2021-11-29, 22:40
Zadanie domowe: wykonaj eksperyment polegający na wywołaniu rozładowania elektrostatycznego pyłu mącznego w domowym laboratorium, bez użycia zestawu "Mały chemik".

- Michaaaaał
- Czego znowu chcesz Dagamahaa?
- Zdaje się, że idziesz dziś na dyskotekę. Cho, postawię ci włosy na żel!
- Okej! Już biegnę.

Zasysacz

2021-11-30, 01:25
Hyena83 napisał/a:

Mąka. To jedna z najgroźniejszych substancji stosowanych w kuchni. W temperaturze 400 stopni Celsjusza gwałtownie się spala, zwłaszcza jeśli występuje w postaci zawieszonego pyłu i jest duży dostęp do tlenu. Także musi być rozpylona.
Proponuję domowy eksperyment :
Włączyć nagrywanie w telefonie celem uwiecznienia, a następnie nasypać na kartkę i dmuchnąć w stronę płomienia
Podobny efekt mogą również dawać sproszkowany cynamon, drobno zmielona kawa, kakao, lub cukier puder.
Na tej samej zasadzie działa amunicja termobaryczna.



Trzeba też dodać że warto stream na youtube aby nagranie mogło trafić do internetu, w razie jak byśmy nie byli w stanie z różnych powodów sami go dodać :P

Wiewór

2021-11-30, 14:52
Hyena83 napisał/a:

Mąka. To jedna z najgroźniejszych substancji stosowanych w kuchni. W temperaturze 400 stopni Celsjusza gwałtownie się spala, zwłaszcza jeśli występuje w postaci zawieszonego pyłu i jest duży dostęp do tlenu. Także musi być rozpylona.
Proponuję domowy eksperyment :
Włączyć nagrywanie w telefonie celem uwiecznienia, a następnie nasypać na kartkę i dmuchnąć w stronę płomienia
Podobny efekt mogą również dawać sproszkowany cynamon, drobno zmielona kawa, kakao, lub cukier puder.
Na tej samej zasadzie działa amunicja termobaryczna.



Wow. Myślałes o karierze inspektora BHP i ochrony ppoz?

:-D

TylerPL

2021-11-30, 16:02
W 2 klasie gimnazjum na lekcji chemii dowiedziałem się, że mąka, a właściwie pył, ma właściwości wybuchowe. Pani zadała nam żeby przygotować w domu jakiś eksperyment. No i koleżanka zademonstrowała, że jak się dmuchnie mąką w płomień świecy to pojawia się kula ognia.

P.s. Gdyby kogoś interesowało, to ja kupiłem mleko kondensowane i gotowałem 3h, żeby był kajmak - jak na warunku gimnazjalne spełniło warunki na 5 w dzienniku oraz wpie**alanie paluchami kajmaku przez całą klasę z puszki.