18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Żarcik na spasionym koledze

~LegendarnyZiom • 2017-01-08, 11:22
Chyba zostawiłeś samochód na biegu. :trollencjusz:



Polecam oglądać z dźwiękiem.

spiepszaj_dzbanie

2017-01-08, 20:34
Jako kolejny cpt. Obvious stwierdzam, że zapaliła się ostatnia kontrolka przy wybieraku.
Wiedząc, że wybierak idzie w następującej kolejności "P - R - N - D". Nie trzeba być ekspertem, aby wywnioskować, iż wrzucił bieg "D". Jakość nagrania nie pozwala usłyszeć pracującego silnika, który niewątpliwie jest uruchomiony.

Garrison

2017-01-13, 23:34
alexandrus napisał/a:

Gówno prawda, wrzucił na "N" - luz, nie na bieg.

@ LegendarnyZiom ja jeżdżę automatem na co dzień i po wbiciu "Drive" przy włączonym silniku auto ruszy, tzn.pozycja przy "drive" ustawia sprzęgło na minimum-nawet małe dodanie gazu skutkuje pełnym zasprzegleniem, czyli jest delikatny opór, jednak nie jest w pełni wysprzęglone, do pełnego wysprzęglenia trzeba wcisnąć hamulec. Jak masz automata to wbij D i spróbuj popchnąć auto, zobaczysz jaki opór, a potem wbij N i poczujesz różnicę. A tu ewidentnie za mala pochyłość żeby przełamało minimum zasprzęglenia, pozatym również ewidentnie widać jak gościu wbija N.



Nie wiem jakie auto masz i z jakim automatem (lub ze zautomatyzowaną skrzynią), ale mam wrażenie, że większość, jak nie wszystkie, po puszczeniu hamulca przy wrzuconym D zaczynają się toczyć do tych 10, 15, czy 20km/h. Inna sprawa, jak jest pod górę i nie ma żadnych asystentów, które za nas dodają gazu - wtedy samochód stoi i czeka na nasz ruch.